Jan Natov a spol. se radují z branky do sítě Vítkovic. Foto: 1. SC TEMPISH Vítkovice, Český florbal Jan Natov a spol. se radují z branky do sítě Vítkovic. Foto: 1. SC TEMPISH Vítkovice, Český florbal
7. 10. 2018 Superliga (7) KOMENTÁŘŮ

Boleslav přestřílela Vítkovice 9:7, Bulldogs mají druhou výhru

Obhájce trofeje Mladá Boleslav dokázala otočit duel s Vítkovicemi a zvítězila na Dubině 9:7. Domácí přitom před polovinou utkání vedli 5:3. Čtyřmi body se na výhře Středočechů podílel nezastavitelný Jiří Curney. Brno slaví druhé vítězství v nové sezoně a odrazilo se z posledního místa.

1. SC Vítkovice – Florbal Mladá Boleslav 7:9 (3:3, 3:4, 1:2)

Branky: 12. Jan Šebesta (Hájek), 15. Hájek (Delong), 16. Jan Šebesta (Rýpar), 24. Rýpar (Delong), 24. Jastřembský (Besta), 36. Bräuer, 54. Bräuer (Hubálek) – 2. Tadeáš Chroust (Novák), 8. Curney, 14. Natov (Curney), 29. Tomáš Chroust (Pluhař), 34. Tadeáš Chroust (Curney), 37. Tomáš Chroust (Jelínek), 40. Curney (Tomašík), 48. Tomašík (Tokoš), 60. Natov (Řehoř). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení 3:5, navíc Novák (Boleslav) 5 min. Využití: 4:3. Diváci: 374.

Mladá Boleslav měla nástup do utkání dobrý a v osmé minutě vedla po trefách Tadeáše Chrousta a Curneyho 2:0. Jenže pak se pomalu začali prosazovat domácí a hosté jim k tomu výrazně pomohli svými fauly.

Vítkovice totiž využily všech čtyř vyloučení soupeře, včetně Novákova pětiminutového trestu za hrubost, a ve 24. minutě tak Jastřembský už při hře 5 na 5 zvyšoval na 5:3. Boleslav pak prokázala svou sílu, také proměnila dvě přesilovky a duel ještě před druhou přestávkou otočila ve svůj prospěch.

V závěru vykřesal naději pro domácí kontaktní trefou Bräuer a Vítkovice měly za stavu 7:8 k dispozici další dvě přesilovky. Jenže tentokráte se Středočeši ubránili a Natov pojistil výsledek gólem do prázdné branky.

Bulldogs Brno – Sokol Pardubice 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky: 31. Němec (Žák), 35. Němec (Galuszka), 43. Fajt (Kadavý) – 20. Janeček (Žáček). Rozhodčí: Both, Černín. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 186.

Buldoci se popasovali s nepříznivým stavem a Matyáš Němec ve druhé třetině během čtyř minut převrátil skóre na stranu Brna. Domácí nezastavilo ani vynucené střídání brankáře Mazánka, kterého po zranění nahradil Kuhn.

Náhradní brankář už žádný gól za svá záda nepustil, připsal si 15 úspěšných zákroků a jeho tým nakonec zvítězil 3:1 díky trefě Fajta, který zpečetil skóre. Bulldogs po zisku tří bodů odsunuli na poslední příčku tabulky Znojmo.