Vyšlápne si Sparta v příštím kole i na Chodov? Foto: Sparta Praha, Český florbal
8. 10. 2018 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Sparta udržela vedení v derby, hořkost porážky neokusila již sedm zápasů v řadě

Sparťané pokračují ve spanilé jízdě. Vedoucí tým Superligy ale za dalšími třemi body nedošel lehce. Domácí začali utkání výborně, o svůj náskok ale nakonec málem přišli a ke konci museli bránit jednobrankový náskok. Sparta se po těsné výhře 4:3 nad Bohemians vrací do čela tabulky, náskok na druhou Boleslav činí dva body.

ACEMA SPARTA PRAHA – FBŠ BOHEMIANS 4:3 (3:0, 0:1, 1:2)

Branky: 14. Bartoš (Kareš), 15. Krbec (vla.), 19. Zouzal (Kareš), 48. Ujhelyi (Košir) – 27. Šebek (Krbec), 52. Buršík, 59. Čihák (Krebner). Rozhodčí: Valenta a Žďárský. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 448.

Rozdílovou se ukázala být první třetina, konkrétně její druhá polovina. Sparťané byli aktivnější a po důrazu v brankovišti se prosadil Bartoš. Další branka přišla vzápětí, střelu od mantinelu si smolně do své sítě srazil hostující Kryštof Krbec. Černou pasáž pro Bohemians zkompletoval Marek Zouzal, který využil shození Kareše.

Z druhého dějství vyšli lépe hosté, z nenápadné akce se prosadil Šebek. Zelenobílí ale nadále vstupovali do posledních dvaceti minut s dvoubrankovým mankem.

Branka Ujhelyi, který zvýšil na průběžných 4:1 ve 48. minutě, byla nakonec tou nejdůležitější. Florbalisté pod vedením Michala Jedličky sice vyvinuli na domácí v posledních minutách tlak, snížení Buršíka a Čiháka ale už prohru neodvrátilo.

Sparťanští florbalisté se po výhře vrací zpět na první místo, jejich formu prověří další pražské derby, tentokráte s Chodovem, který rovněž ztratil jediný zápas. Bohemians budou chtít napravit sérii tří porážek v zápase s Vinohrady.