Martina Řepková se podílela na všech gólech Chodova proti Ostravě. Foto: Florbal Chodov
14. 10. 2018 Extraliga žen (3) KOMENTÁŘŮ

Elitní souboje pro Chodov s Vítkovicemi, Olomouc skolila Bohemians a Plzeň má první výhru

Sedmé pokračování ženské nejvyšší soutěže podle předpokladů nenudilo a přineslo několik zajímavých výsledků: souboj dvou neporažených celků vyzněl v prodloužení pro Chodov, Vítkovice zase slaví výsledkově jednoznačné vítězství nad Ivanti Tigers. Doslova šokem je pak výhra Olomouce nad Bohemians a první vítězství má také Plzeň, která přemohla Tatran. Skvělý výkon předvedla Martina Řepková, která se podílela na všech šesti brankách Chodova proti Ostravě.

Souboj Chodova s Ostravou byl zároveň zápasem, ve kterém se utkaly jediné dva týmy, které v dosavadním průběhu soutěže neztratily ani bod. FBC jako první inkasovalo již ve 33. vteřině a následně prakticky celý zápas dotahovalo, vždyť vyrovnaný stav svítil na tabuli opět až v čase 58:15, když na 5:5 srovnala Kristína Hudáková. V prodloužení ale svůj velký zápas uzavřela brankou Martina Řepková. Reprezentační útočnice zapsala při výhře 6:5 hned čtyři branky a dvě asistence.

Kouč Chodova Lukáš Procházka vítězství příliš neslavil, mrzela ho ztráta jednoho bodu. „Naprosto nesmyslná ztráta v zápase, který jsme hráli poměrně dobře a mohli ho v pohodě kontrolovat. Soupeře jsme vrátili do hry jen svou nedisciplinovaností, musíme zapracovat na tom, aby se toto v dalších zápasech neopakovalo. Jinak to byl díky oběma týmům nadprůměrný extraligový zápas,” pochválil úroveň zápasu.

Jeho protějšek Jakub Robenek napodruhé halu na Jižním Městě nevyloupil. „Nevstoupili jsme do zápasu dobře a dlouho jsme tahali za kratší konec provazu. V druhé třetině jsme začali lépe bránit a vyrovnali jsme hru. Přesto nám chyběla efektivita na útočné polovině a díky špatnému pohybu jsme si nevypracovali více střel,“ smutnil.

Druhé vzájemné utkání týmů z dlouhodobé elitní čtveřice mezi sebou má možná jednoznačnější výsledek než průběh. Vítkovice byly lepší v první a poslední třetině duelu s Ivanti Tigers, proto si nakonec připsaly tři body za výhru 7:2. Ve druhé části se ale musely spolehnout na několik dobrých zákroků brankářky Nikoly Příleské, která tak nedovolila Ivanti Tigers výsledkový návrat do hry. „První třetina byla hrůzostrašná, zaostávaly jsme ve všech činnostech, v druhé části jsme se dokázaly zvednout, ale přesto se nám dnes nedařilo. Soupeř hrál chytře a trestal naše chyby,” věcně hodnotila duel trenérka Markéta Šteglová.

Tomáš Martiník chválil chuť svého týmu vyhrát. „Zápas jsme zvládli slušně a za vítězství jsme moc rádi. Dnes bylo na hřišti vidět, že chceme vyhrát. Mrzí mě jen příliš hodně zahozených stoprocentních šancí a stále se nevyvarujeme hluchých a zmatečných míst ve hře,“ našel mouchy na výkonu.

O velké překvapení se postaraly florbalistky Olomouce. Ty totiž v utkání s Bohemians ani jednou neprohrávaly a poté, co se dokázaly dostat až do vedení 4:1, tak si mohly dovolit prohrát poslední část utkání, aby nakonec braly všechny body za výhru 6:5. Pražankám tak nepomohl ani výkon Adély Bočanové, která napodobila Martinu Řepkovou a pěti body se podílela na každé brance svého týmu.
Trenérka Olomouce Alice Pavlíková tak měla důvod k úsměvu. „Výborné utkání z naší strany, holky dobře plnily své pokyny. Dnešní utkání jsme vyhrály díky bojovnosti a proměňování šancí,“ usmívala se, kdežto její protějšek Tomáš Grigar označil výkon svého týmu v prvních dvou třetinách za ostudný.

Nula už není na bodovém kontě žádného extraligového týmu, jelikož se Plzni povedlo získat první extraligové vítězství proti Tatranu. Vyrovnané utkání se domácím florbalistkám povedlo rozhodnout během poloviny 57. minuty. V tomto časovém úseku totiž dvěma brankami otočily skóre z 1:2 na konečných 3:2. „Obrovské drama až do konce, vyhrát mohl kdokoli. Fanoušci nás dnes hnali k parádnímu výkonu, celý tým dnes odvedl dobrou práci. Snad bude mít první vítězství pozitivní dopad na naší psychiku a budeme už bodovat častěji,“ přál si trenér Plzně Vít Procházka.

Podobný kousek se podařil také florbalistkám Jičína, které na domácí půdě získaly tři body proti Židenicím. V utkání díky dvěma zásahům Noemi Knapové dlouho prohrávaly, avšak mezi 50. až 53. minutou otočily z 1:2 na konečných 3:2, dvě branky zapsala hrající trenérka Gabriela Žůrková. „Dnešní zápas byl zmar a bída. Po všech zápasech se štěstí obrátilo na naši stranu a můžeme být rády za 3 body,“ byla ovšem Žůrková nebývale kritická.

V posledním zápase tohoto kola se pak radovaly florbalistky Panthers. Ty sice v utkání s Libercem relativně dlouho prohrávaly a do vedení se poprvé dostaly až deset minut před koncem, díky gólu nové posily Michaely Lupačové, kterou vzápětí doplnila ve velmi dobré formě hrající Ivana Miklíková, ale na tři body to stačilo. Liberci už se totiž povedlo jen snížit na konečných 3:2 zásluhou Leierové. „Perfektně takticky zvládnutý zápas podpořený dobrou hrou do obrany,“ chválil kouč domácích Lukáš Jenšík.

Přehled výsledků 7. kola Extraligy žen

FBS Olomouc – FbŠ Bohemians 6:5
branky: 4. Lucie Cholinská, 22. Tereza Bořutová, 26. Tereza Mošťková, 27. Kateřina Slezáková, 36. Michaela Žáková, 44. Tereza Reimerová – 11. Adéla Bočanová, 32. Adéla Bočanová, 49. Adéla Bočanová, 53. Hana Poláková, 56. Adéla Bočanová; rozhodčí: Patrik Mik – Petr Szilvási; vyloučení: 2:1; využití: 1:1; diváků: 82; zásahy brankářů: Martina Franková 36 – Jitka Omelková 12, Daniela Kreisingerová 16; po třetinách: 1:1, 4:1, 1:3;

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – Tatran Střešovice 3:2
branky: 25. Nikola Staňková, 57. Lenka Přerostová, 57. Michaela Mašková – 35. Daniela Reindlová, 49. Žaneta Reková; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 84; zásahy brankářů: Kateřina Fialová 35 – Eliška Drbalová 28; po třetinách: 0:0, 1:1, 2:1;

1. SC TEMPISH Vítkovice – Ivanti Tigers Jižní Město 7:2
branky: 4. Lucie Suchánková, 9. Barbora Husková, 20. Denisa Hyršová, 26. Barbora Husková, 39. Veronika Enenkelová, 43. Justyna Krzywak, 56. Šárka Boľová – 48. Dominika Kubišová, 58. Iveta Hyršlová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1 + Eliška Planková (VIT) OS:2; využití: 0:0; diváků: 71; zásahy brankářů: Nikola Příleská 14 – Kristýna Karli 15; po třetinách: 3:0, 2:0, 2:2;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 6:5p
branky: 1. Magdaléna Plášková, 13. Martina Řepková, 35. Martina Řepková, 44. Martina Řepková, 51. Magdaléna Plášková, 61. Martina Řepková – 17. Markéta Vrlíková, 42. Nela Kapcová, 50. Nela Kapcová, 55. Paulína Hudáková, 59. Kristína Hudáková; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 3:1; využití: 0:2; diváků: 90; zásahy brankářů: Jana Christianová 16 – Veronika Tomšová 11; po třetinách: 2:1, 1:0, 2:4, 1:0;

Panthers Praha – Crazy girls FBC Liberec 3:2
branky: 26. Ivana Lamková, 50. Michaela Lupačová, 53. Ivana Miklíková – 17. Michaela Mlejnková, 58. Klára Leierová; rozhodčí: Luděk Franc – Václav Patera; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 321; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 19 – Marcela Štěpánová 15, Martina Lerchová 14; po třetinách: 0:1, 1:0, 2:1;

KM automatik FBK Jičín – K1 Florbal Židenice 3:2
branky: 35. Gabriela Žůrková, 51. Markéta Gabrielová, 53. Gabriela Žůrková – 6. Noemi Knapová, 40. Noemi Knapová; rozhodčí: Kateřina Hátlová – Lenka Jansová; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 55; zásahy brankářů: Kristýna Klabanová 18 – Karolína Krištofová 27; po třetinách: 0:1, 1:1, 2:0;