Petri Kettunen na EFT v Uppsale. Foto: Martin FLOUSEK / www.ceskyflorbal.cz).
24. 10. 2018 Reprezentace - Muži (3) KOMENTÁŘŮ

Je hodně detailů, které ještě můžeme zlepšit, říká po prověrce před MS Petri Kettunen
Více něž měsíc zbývá do prosincového mistrovství světa v Praze. Petri Kettunen se v rozhovoru s médii ohlédl za vystoupením české reprezentace na poslední prověrce před šampionátem. S hráči bude podle jeho slov dolaďovat ještě poslední detaily, trenérský tým čeká sestavování konečné nominace.

Česká reprezentace se zejména v posledním utkání proti Švýcarsku prezentovala velkým odhodláním, když dokázala dvakrát vyrovnat nepříznivý stav. Petri Kettunen si v rozhovoru, který najdete na Youtube kanále Českého florbalu, pochvaloval přístup hráčů k zápasu, který by ale měl být u každého zápasu reprezentace.

„Samozřejmě, dnes jsem spokojený s tím, co hráči předvedli na hřišti. Bojovali, chodili do soubojů, hráli dobře s míčkem, byl tam pohyb. Tohle by měl být základ u české reprezentace. Jsme aktivní s míčkem i bez něj. A je to také způsob, jak najít větší zápal na hřišti, který potřebujeme,“ vyjmenovává Petri Kettunen základy, které by měl český tým ukázat na mistrovství světa v Praze.

Petri Kettunen po boku s Radkem Sikorou. Foto: Martin FLOUSEK / www.ceskyflorbal.cz

Do mistrovství světa v Česku zbývá něco málo přes měsíc, schyluje se tedy k dolaďování posledních detailů před závěrečným turnajem.

„Je hodně detailů, které můžeme zlepšit v našem otevřeném útoku, ale i obraně, přesilových hrách. Na poslední přípravě se podíváme na video a jsem přesvědčený, že na mistrovství světa budeme připraveni,“ přibližuje finský trenér české reprezentace.

Češi v prvním zápase na posledním EFT těsně nestačili na Švédy, jedním z rozhodujících momentů byl počet vyloučení na české straně. V dalších utkáních už čeští florbalisté vyloučeni nebyli, Petri Kettunen to ale především přisuzuje odlišným stylům zápasů.

„Já jsem s tím nic nedělal, to je na rozhodčích. Samozřejmě, že v těchto zápasech jsme hráli lépe při hře jeden na jednoho, nedělali jsme chyby. V pátečním utkání jsem souhlasil se dvěma vyloučeními, dvě mi přišla přísná, ale tak to prostě je. Proti Švédsku je normální, že musíme hrát trochu více defenzivně a riskantně. S turnajem jsme ale spokojeni a nyní už se soustředíme na mistrovství světa,“ říká lodivod českého týmu.

Asi nejpodstatnější otázka před blížícím se šampionátem bude konečná nominace, o kterou bojuje řada hráčů. EFT bylo poslední prověrkou před turnajem v Praze, sestavování finální nominace bude probíhat v nejbližších týdnech.

„Získali jsme hodně informací o hráčích a nyní tedy dáme dohromady poslední představy, jak by měly vypadat role v týmu a potom připravíme hráče na konečnou nominaci. V následujících týdnech to bude těžká práce, abychom našli tu nejlepší kombinaci českých hráčů, ale jsem přesvědčený, že k tomu směřujeme,“ uzavírá sebevědomě Petri Kettunen.


Autor: Ondřej SlukaKOMENTÁŘE

  • trener napsal:

    žádný geniální recept na sestavení nominace nemám. jsem ale přesvědčen o tom, že v kolektivním sportu dost často rozhoduje jeden moment a tím je kvalita kolektivu. taková chemie uvnitř mužstva jež nahradí nebo vyváží na misce vah případné slabší sportovní výkony. jeden za všechny , všichni za jednoho. a tady vidím těžký úkol pro trenéry. sestavit mužstvo tak, aby došlo k chemické reakci. sestavit mužstvo s ohledem na vzájemné vazby hráčů ne nutně z těch výkonnostně nejlepších. to bude vyžadovat ale odvahu …

    • Ketty Petty napsal:

      Na to odvahu rozhodně mají, proto nepojede Karas, Natov, Jelen, Tomašík, Hájek… Jediné jméno z konečné nominace, které mi vadí je Garčar, a snad nevezme Krbce, který je na hraně. Jinak jména jsou OK.

Napsat komentář

*