Ronald Gašparík si připsal důležitou vyrovnávací trefu. Foto: Tatran Střešovice Ronald Gašparík si připsal důležitou vyrovnávací trefu. Foto: Tatran Střešovice
25. 10. 2018 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Tatran díky obratu v posledních minutách slaví výhru nad Boleslaví!

Obhájce mistrovského titulu Mladá Boleslav vedla nad Tatranem ve třetí třetině 3:1, přesto si nakonec ze Střešovic neodvezla ani bod. Domácí během posledních čtyř minut obrátili skóre ve svůj prospěch a v předehrávce 10. kola Tipsport Superligy vyhráli 4:3.

Tatran Střešovice – Florbal Mladá Boleslav 4:3 (0:1, 1:2, 3:0)

Branky: 37. Meliš (Langer), 57. Ullmann (Tlapák), 57. Gašparík (Langer), 60. Vítovec (Meliš) – 14. Natov (Curney), 33. Curney (Natov), 38. Curney (Krzyžanek). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 205.

Skóre otevřeli Boleslavští, a to po osvědčené spolupráci Natov – Curney. Reprezentační útočník, který asistoval u první branky, se pak ve druhé třetině rozstřílel. Jeho dva góly znamenaly vedení 3:1 pro hosty, za Střešovice snižoval ve 37. minutě Meliš.

Boleslav tak mířila k vítězství a mohla se minimálně do zítřejšího večera posunout do čela tabulky před Spartu. Jenže pak dal Tatran vzpomenout na své památné obraty. Tři a půl minuty před koncem snížil Ullmann. Pouze o 20 vteřin později se Gašparík protlačil na střed hřiště a propálil brankáře Bauera. V tu chvíli bylo srovnáno.

Domácí byli v laufu a 29 sekund před závěrečnou sirénou rozhodli o osudu zápasu. Meliš posunul míček na Vítovce, ten vypálil z půlky a připsal si vítěznou trefu. Střešovice i přes závěrečný tlak Boleslavi vyhrály 4:3 a po dvou porážkách konečně bodovaly.

„Dnes to bylo náročné utkání s kvalitním soupeřem. Ve druhé třetině jsme vypadli z role, naštěstí třetí třetina se nám podařila a v závěru jsme měli i štěstí,“ ohlédl se za vítězným duelem trenér Tatranu Milan Fridrich.

„Celý zápas se nehrál moc pohledný florbal. Utkání rozhodovaly osobní souboje, vybojované odražené balonky. My jsme šli do zaslouženého vedení, do první poloviny třetí třetiny jsme mohli zápas ukončit, ale nezvládli jsme dobře vyřešit brejky. Díky tomu Tatran slepenými góly zápas otočil,“ řekl po utkání kouč poražených Jan Pazdera. Zítra je na programu zbylých šest zápasů 10. kola.