Dominika Buczek. Foto: 1. SC Vítkovice Dominika Buczek. Foto: 1. SC Vítkovice
31. 10. 2018 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice mají zajímavou posilu, získaly polskou reprezentantku Dominiku Buczek. Extraligu hrát zatím nemůže

 Florbalistky Vítkovic vítají ve svém kádru novou posilu. Polku Justynu Krzywak doplní v kádru úřadujících mistryň mladá krajanka Dominika Buczek. Talentovaná florbalistka je polskou reprezentantkou v ženské kategorii přesto, že zatím nemůže nastoupit v české ženské extralize, teoreticky pouze na Champions Cupu, který čeká Vítkovice na začátku příštího roku.

Vítkovice v posledních letech vsadily na zahraniční skauting a sázka se jim vyplácí. Klíčovou roli v jejich kádru měla bývalá kapitánka Denisa Ferenčíková, Michaela Šponiarová, Katarína Klapitová, Mirva Laitinen nebo současná kapitánka Alžbeta Ďuríková.

Před sezonou přišla do Vítkovic Jana Trošková, o rok dříve pak Justyna Krzywak. Právě polská reprezentantka má od nynějška novou spoluhráčku, se kterou si bude rozumět. Vítkovice totiž získaly Dominiku Buczek, která sice nemůže nastoupit v české ženské extralize, přesto již nyní patří florbalistka, která dosud patřila Nowemu Targu, do kádru ženské polské reprezentace.

Podobně jako další florbalistka z kádru Vítkovic – Šárka Bol’ová – bude muset na premiéru v české ženské extralize ale počkat. Má totiž pouze 16 let, zatím tedy extraligu hrát nemůže. Paradoxně by ale mohla nastoupit na Champions Cupu, protože podobně jako Bol’ová ještě v době kdy hrála za Ivanti Tigers, by mohla využít toho, že v soutěžích pod hlavičkou IFF může za dospělý tým nastoupit ode dne patnáctých narozenin.

Za oddíl se pak vyjádřil Jiří Velecký. „S Dominikou již nějakou dobu pracujeme a těšíme se, až vedle Míši Kubečkové a našich dalších talentovaných juniorek bude moci nastoupit za Vítkovice,“ doplnil jeden z trojice trenérů ve trenérském štábu Vítkovic, ve kterém je společně s Tomášem Martiníkem a Dušanem Dudeškem.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*