Radost Bohemians před plnými tribunami. Foto: Šimon Jiráček Radost Bohemians před plnými tribunami. Foto: Šimon Jiráček
5. 11. 2018 Superliga (16) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice zvládly TV dohrávku, Bohemians v derby vybojovali 3. výhru v sezoně

 Čtyřmi body pomohl vítkovický Lukáš Hájek zdolat brněnské Bulldogs v dohrávce 12. kola Tipsport Superligy. Vítkovice porazily Brno vysoko 9:1 a v tabulce se bodově dotáhly na třetí Chodov. Bohemians v derby proti SKV vybojovali teprve třetí triumf v sezoně. Zápas v Edenu sledovalo 921 diváků.

1. SC Vítkovice – Bulldogs Brno 9:1 (2:0, 3:0, 4:1)

Branky: 19. Hájek (Jan Šebesta), 20. Delong (Rýpar), 32. Hájek (Besta), 35. Jan Šebesta (Hájek), 40. Bräuer, 41. Jastřembský (Delong), 49. Bräuer (Hájek), 56. Delong (Hubálek), 60. Řezanina (Nehera) – 51. Konečný (Grlický). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 254.

Vítkovice do dohrávky s Brnem vstupovaly po třech vítězstvích v řadě a k tomu čtvrtému nakročily s notnou dávkou štěstí. Dlouho vyrovnaný stav zlomily dvě vlastní branky na konci první třetiny, které odstartovaly další gólový příděl.

Brno se ve zbytku utkání už nedostávalo téměř do žádných šancí, o čemž svědčí i pouhé dvě střely za druhou třetinu. Vítkovice naopak rozšířily svůj gólový účet, postupně se trefili Hájek, Šebesta a Bräuer.

Ve zbylých minutách už šlo pouze o to, jak vysoký bude konečný výsledek. Vítkovice se trefily ještě čtyřikrát, čestnou trefu pro Brno si připsal Konečný. Na straně Vítkovic byl nejvíce vidět Hájek, který se podílel na čtyřech gólech (2+2).

Vítkovice se díky výhře dotáhly na třetí Chodov, nyní je ale čeká těžká prověrka. Nejprve se střetnou v poháru s Mladou Boleslaví, v lize pak doma přivítají právě třetí Chodov.

Vítkovicím televizní dohrávka vyšla. Foto: 1. SC Vítkovice, Český florbal

Vítkovicím televizní dohrávka vyšla. Foto: 1. SC Vítkovice, Český florbal

FbŠ Bohemians – TJ Sokol Královské Vinohrady 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)

Branky: 4. Kolstrunk (Čihák), 15. Šebek (Kieler), 23. Zezulka (Krebner), 50. Čihák (Forman), 56. Krebner (Růžek), 57. Kolstrunk – 38. O. Stuchlík, 50. Jelínek (Z. Stuchlík). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 921.

Netradiční kulisy přinesla druhá pondělní dohrávka, do haly v pražském Edenu zamířila téměř tisícovka diváků. Bohemians se před zápasem nacházeli na překvapivě horší pozici než hostující Vinohrady. Předposlední tým tabulky ale do utkání vstoupil lépe.

Jakub Kolstrunk zaznamenal ve 4. minutě svou první branku po příchodu z Ústí a otevřel skóre na 1:0. Po pasáži několika šancí na obou stranách přišla pohledná akce z hokejek hráčů Bohemians, na jejímž konci se nemýlil Šebek – 2:0.

Klokani měli navrch i na začátku druhé třetiny, kdy zvýšili už na 3:0 po další pohledné kombinaci. V následujících minutách ale trochu ožily hostující Vinohrady i díky rozkouskované hře s několika vyloučeními. V 38. minutě tak přišlo snížení na 1:3 od Ondřeje Stuchlíka.

Veliké drama se ale nekonalo, v posledních dvaceti minutách využili Bohemians svůj náskok, ačkoliv se dostali po snížení Jelínka zpět do dvoubrankového náskoku. Otevřenou obranu Vinohrad ale v závěru dorazil Krebner a poté i Kolstrunk, který si tak vysloužil cenu pro hráče zápasu. Svěřenci Michala Jedličky se díky výhře dostali před Vinhorady a Pardubice na 11. místo.

Pražské derby přilákalo do Edenu 921 diváků! Foto: Šimon Jiráček

Pražské derby přilákalo do Edenu 921 diváků! Foto: Šimon Jiráček


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Kure napsal:

  Brno šílené, takový herní projev se jen tak nevidí…a s tímhle porazili SKV, Lípu, Pardubky a Znojmo. To je fakt liga jako víno! Aź žije rozšiřování a navrhuji ještě inkluzi. Jeden romský tým povinně alespoň a k tomu třeba ještě někdo z Krušnohoří nebo Pováží! Unie určitě vymyslí!

  • Taky Petr napsal:

   Pokud si pamatuji vyjádření M. Pazdery po utkání, tak Brno proti SKV nasadilo svou úspěšnou osobní obranu, kterou praktikovalo v předchozích sezónách. Jsou týmy, které proti tomuto stylu nedokážou najít účinnou protizbraň.

   Já bych jinak Brnu nevyčítal to, co včera předvedlo proti Vítkovicím. Hrát s nimi otevřeně nešlo. Je to tým, který prošel zcela radikální proměnou, téměř vše zkušené před sezónou odešlo. Za této situace je skoro zázrak, že tým dokázal porazit alespoň část ligy. Na zbytek jim chybí zkušenosti a sehranost.

 • florbalfanda napsal:

  Určitě je hodně dobrá reklama na florbal dávat tyto zápasy do televize že pane Mlčoušku?Jde vidět že tento člověk celou dobu táhne český florbal ke dnu , víkend 9.-11. 11.má superliga volno , další soutěže ve švedsku finsku švajcu normalně hrají a my se tady lopotime pátek a neděle a pak zbytečné volno to je taky jeho práce .

  • dejdar napsal:

   je někde oficiální zdůvodnění tohoto volného víkendu? myslím tím vyjádření některého z činovníků unie. taky mi přijde nesmyslný volný víkend uprostřed našlapané sezony, liga pohár. ale třeba to má nějaký smysl … ?

   • Honza napsal:

    řekl bych, že EFT Švýcarsko, ale to jsou jenom ženy, chlapi by hrát mohli…

   • Volno napsal:

    A co třeba volno pro hráče?

    Ono když prakticky hrajete až na vyjímky 7 měsíců ( nepočítám-li Vánoce ) každý víkend , tak kde mají brát hráči čas na rodinu či svoje osobní věci ( vycestovat na prodloužený víkend atd. ) ?

    Myslím si, že zrovna tohle hráči celkem ocení , nejsou to stroje a rozhodně je potřeba si někdy od florbalu vyčistit hlavu.

  • Jan napsal:

   Unie nemá žádný vliv na to, který zápas je v TV, jelikož každý oddíl má právo mít jeden domácí zápas v Tv. To, že si to Vítkovice dají s Brnem je jenom a pouze jejich věc!!

   • florbalfanda napsal:

    A nato jsi přišel jak ???

    • Jan napsal:

     Úplně normálně. Zeptejte se jakehokoliv oddliu a určitě Vam to rádi potvrdí 😉 ale chápu, ze je milejší tu plivat na Český florbal.

     • AntiTroll napsal:

      Vážený pane Jane, než začnete vydávat zasvěcené komentáře, tak si prosím ověřte fakta.
      1, každý tým má právo na domácí zápas – pravda
      2, o termínech rozhoduje Česká televize – kdo taky jiný
      3, kluby si nahlásí koho by si přály, ale ne vždy je jim to splněno, neboť rozlosování soutěže probíhá v červnu, zatímco určování TV utkání nejdříve na konci srpna a dále v průběhu sezóny
      4, o televizních zápasech rozhoduje řídící orgán soutěže ústy (mailem) Zdeňka Mlčouška
      5, domácí televizní zápas v superlize není možný odmítnout (což je celkem logický vzhledem k výše uvedenému)

      A závěrem, vaše představa, že si kluby s ČT dohodnou s kým budou hrát je sice pěkná, ale ve skutečnosti naprosto nerealizovatelná s ohledem na termíny, nehledě na to, že smlouvu s ČT má právě Český florbal.

      Pokud se vám zdá mé vysvětlení neuvěřitelné, nebo v rozporu s realitou, dotažte se kteréhokoliv odpovědného zástupce superligového klubu.

     • florbalfanda napsal:

      Tak co stačí ti tohle vysvětlení?Ano je mi milejší plivat na Český florbal jelikož o ne příčina tohoto problému.

 • dudacek napsal:

  Hlavně, že ženy mají EFT a o přestávce dáváte takové pí……, že někdo hraje hokej, výborně, tleskám.

 • Miloš Zeman napsal:

  Včerejší florbal byl hnus. Termínovka je taky hnus. Proč je o víkendu volno? Poslední udělejme nový systém ligy. Nadstavba, play-off, skupina o udržení a hotovo…na to se fakt nedá dívat, včera mi bylo toho Brna až líto chvílemi. 10 trenérů, ale neumí si ani přihrát v běhu…

 • Frnda napsal:

  PO MS potopa…tunel, kde je napr. rozpocet teto akce k dispozici transparentne? pirati do vlady

Napsat komentář

*