Radost Bohemians před plnými tribunami. Foto: Šimon Jiráček Radost Bohemians před plnými tribunami. Foto: Šimon Jiráček
5. 11. 2018 Superliga (16) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice zvládly TV dohrávku, Bohemians v derby vybojovali 3. výhru v sezoně

Čtyřmi body pomohl vítkovický Lukáš Hájek zdolat brněnské Bulldogs v dohrávce 12. kola Tipsport Superligy. Vítkovice porazily Brno vysoko 9:1 a v tabulce se bodově dotáhly na třetí Chodov. Bohemians v derby proti SKV vybojovali teprve třetí triumf v sezoně. Zápas v Edenu sledovalo 921 diváků.

1. SC Vítkovice – Bulldogs Brno 9:1 (2:0, 3:0, 4:1)

Branky: 19. Hájek (Jan Šebesta), 20. Delong (Rýpar), 32. Hájek (Besta), 35. Jan Šebesta (Hájek), 40. Bräuer, 41. Jastřembský (Delong), 49. Bräuer (Hájek), 56. Delong (Hubálek), 60. Řezanina (Nehera) – 51. Konečný (Grlický). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 254.

Vítkovice do dohrávky s Brnem vstupovaly po třech vítězstvích v řadě a k tomu čtvrtému nakročily s notnou dávkou štěstí. Dlouho vyrovnaný stav zlomily dvě vlastní branky na konci první třetiny, které odstartovaly další gólový příděl.

Brno se ve zbytku utkání už nedostávalo téměř do žádných šancí, o čemž svědčí i pouhé dvě střely za druhou třetinu. Vítkovice naopak rozšířily svůj gólový účet, postupně se trefili Hájek, Šebesta a Bräuer.

Ve zbylých minutách už šlo pouze o to, jak vysoký bude konečný výsledek. Vítkovice se trefily ještě čtyřikrát, čestnou trefu pro Brno si připsal Konečný. Na straně Vítkovic byl nejvíce vidět Hájek, který se podílel na čtyřech gólech (2+2).

Vítkovice se díky výhře dotáhly na třetí Chodov, nyní je ale čeká těžká prověrka. Nejprve se střetnou v poháru s Mladou Boleslaví, v lize pak doma přivítají právě třetí Chodov.

Vítkovicím televizní dohrávka vyšla. Foto: 1. SC Vítkovice, Český florbal

FbŠ Bohemians – TJ Sokol Královské Vinohrady 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)

Branky: 4. Kolstrunk (Čihák), 15. Šebek (Kieler), 23. Zezulka (Krebner), 50. Čihák (Forman), 56. Krebner (Růžek), 57. Kolstrunk – 38. O. Stuchlík, 50. Jelínek (Z. Stuchlík). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 921.

Netradiční kulisy přinesla druhá pondělní dohrávka, do haly v pražském Edenu zamířila téměř tisícovka diváků. Bohemians se před zápasem nacházeli na překvapivě horší pozici než hostující Vinohrady. Předposlední tým tabulky ale do utkání vstoupil lépe.

Jakub Kolstrunk zaznamenal ve 4. minutě svou první branku po příchodu z Ústí a otevřel skóre na 1:0. Po pasáži několika šancí na obou stranách přišla pohledná akce z hokejek hráčů Bohemians, na jejímž konci se nemýlil Šebek – 2:0.

Klokani měli navrch i na začátku druhé třetiny, kdy zvýšili už na 3:0 po další pohledné kombinaci. V následujících minutách ale trochu ožily hostující Vinohrady i díky rozkouskované hře s několika vyloučeními. V 38. minutě tak přišlo snížení na 1:3 od Ondřeje Stuchlíka.

Veliké drama se ale nekonalo, v posledních dvaceti minutách využili Bohemians svůj náskok, ačkoliv se dostali po snížení Jelínka zpět do dvoubrankového náskoku. Otevřenou obranu Vinohrad ale v závěru dorazil Krebner a poté i Kolstrunk, který si tak vysloužil cenu pro hráče zápasu. Svěřenci Michala Jedličky se díky výhře dostali před Vinhorady a Pardubice na 11. místo.