České florbalistky porazily Švýcarky podruhé v řadě. Foto: Flickr Swiss Unihockey
11. 11. 2018 Reprezentace žen (6) KOMENTÁŘŮ

Dvojitá česká radost: juniorky vyhrály nad Švýcarkami po nájezdech, ženám stačilo 60 minut

Velmi povedenou neděli má za sebou česká ženská reprezentační složka. Ráno nejprve juniorská reprezentace pod vedením Tomáše Martiníka získala dva body za výhru 5:4 po nájezdech, odpoledne pak kouč Sascha Rhyner na lavičce ženské reprezentace opět bodoval a po zářijové výhře v Pardubicích přivedl českou reprezentaci k další výhře, tentokráte 4:3. Dvě branky vstřelila Michaela Mlejnková.

Ofenzivní začátek ženského zápasu přinesl několik šancí na obou stranách, prosadila se ovšem pouze Vendula Beránková. Poté se hra trochu ustálila a přinesla obrat ve skóre: v 10. minutě vyrovnala Gerig, v závěru první části pak poslala Švýcarky poprvé do vedení Ulber.

Ve druhé třetině se Češkám povedlo vyrovnat díky Martinákové a měly také několik jiných příležitostí: jedinou přesilovku v utkání při vyloučení Gämperli, ještě předtím měly výhodu trestného střílení. Na konci druhé části tak opět převrátila misky vah Wiki.

Jenže na začátku třetí třetiny přišla úspěšná dvoumitovka Michaely Mlejnkové: liberecká útočnice se mezi 43. až 45. minutou dvakrát prosadila, na což již Švýcarky nedokázaly zareagovat. Český národní tým tak svého tradičního soupeře podruhé v řadě porazil, tentokráte 4:3.

Švýcarsko – Česko 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
10. Gerig, 20. Ulber a 39. Wiki – 6. Beránková, 25. Martináková, 43. a 45. Mlejnková.
Střely na branku: 14:20. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Rozhodčí: Kirves, Snellman (Finsko). Diváci: 689. Nejlepší hráčky: Flurina Marti – Michaela Mlejnková.

Švýcarsko: Leuenberger – Stella, Mischler, Marti, Reinhard, Frick, Gredig, Luck – Scheidegger, Gämperli, Gerig – Ulber, Rüttimann, Wiki – Zwinggi, Rossier, Spichiger – Wyss a Suter. Hlavní trenér: Rolf Kern

Česko: Christianová – Beránková, Jiráková, Tožičková, Hermannová, Koníčková, Kotzurová – Ratajová, Urbánková, Kubišová – Plášková, Bočanová, Řepková – Enenkelová, Martináková, Hanzlíková – Mlejnková, Krupnová a Pekárková. Hlavní trenér: Sascha Rhyner