Čeští reprezentanti Josef Rýpar a Adam Delong. Foto: 1. SC Vítkovice, Český florbal Čeští reprezentanti Josef Rýpar a Adam Delong. Foto: 1. SC Vítkovice, Český florbal
19. 11. 2018 Superliga (5) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice se po výhře v derby posunuly na druhé místo, dotahování Ostravy přišlo příliš pozdě

 Vítkovice se po televizním derby posouvají průběžně na druhé místo, domácí Ostravu porazily 7:4. K výhře nakonec stačila povedená první třetina a úvod té poslední. Dotahovaní Ostravy přišlo příliš pozdě, před reprezentační pauzou si tak připsala druhou prohru za sebou.

FBC OSTRAVA – 1. SC VÍTKOVICE 4:7 (0:3, 1:0, 3:4)

Branky: 22. Jurdzin, 53. Sládek (Daniš), 59. Juhaňák (Bauer), 60. Eichner (Bauer) – 6. Hájek (Jan Šebesta), 12. Delong (Jastřembský), 15. Rýpar (Delong), 47. Hájek (Hubálek), 50. Sladký (Rýpar), 50. Bräuer (Firda), 56. Jastřembský (Rýpar). Rozhodčí: Gavlas a Mikula. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:2. Diváci: 352.

Televizní dohrávka přinesla atraktivní ostravské derby, do kterého vstupovali lépe naladěni hosté, kteří v posledních zápasech porazili Boleslav i Chodov. Ostrava naopak letos předvádí rozporuplné výkony, naposledy v lize překvapivě padla s Brnem.

Netrvalo dlouho a favorit utkání se ujal v 6. minutě vedení, Lukáš Hájek přidal svou 16. trefu v sezóně. Povedenou první třetinu korunovaly Vítkovice ještě dvěma brankami, trefili se reprezentanti Delong a Rýpar.

Druhé dějství už bylo z pohledu hostů horší, gólově chudou pasáž zápasu rozhodla jediná branka Jurdzina, která znamenala snížení na 1:3. Na větší drama ale v posledních dvaceti minutách nedošlo, domácí svou nedisciplinovaností darovali Vítkovicím dvě přesilovky, ze kterých padly dvě branky. Marek Bräuer navíc záhy z rychle rozehrané standardky zvýšil na 6:1 pro Vítkovice.

V posledních minutách sice přišlo dotahování ze strany domácích, Vítkovice si ale komfortní náskok pohlídaly. Svěřenci Pavla Bruse mají šanci přečkat pauzu během MS na druhém místě, o průběžném pořadí rozhodne zítřejší dohrávka Sparty s Mladou Boleslaví.

Zkušený Tomáš Sladký se na výhře podílel jednou brankou. Foto: 1. SC Vítkovice, Český florbal


Autor: Ondřej SlukaKOMENTÁŘE

 • fc napsal:

  Nojo genius Ševčík to asi nevymyslel s Bauerem v útoku:D zápas ukazal že Hubálek o třídu lepší jak Bauer

  • Zlatan napsal:

   Naprostý souhlas. Bauer totální zero.

  • Zkrat napsal:

   Delong vypadá čím dál tím lípm pěkně roste! Bauer nevím, čím zaujal, asi délkou paží 😀 .
   Hubálek jasný, i ten Šebesta nevypadá oproti Pražanovi marně. Krbec a Hájek trochu jiné typy, taky ale v tom, že Hájka si na hřišti všimnete, a udělá každý zápas goly. A zase tolik „neviditelné černé práce“ u Krbce vidět není 🙂

 • moula napsal:

  ševča na hrad, nechapu co tam jeste dela, ale jako maskot dobry

Napsat komentář

*