Chodov získal tři body na hřišti Ostravy. Foto: Ladislav Káňa - FBC Ostrava
25. 11. 2018 Extraliga žen (8) KOMENTÁŘŮ

Cenné výhry pro Chodov s Vítkovicemi, zabral Tatran. Je rozhodnuto o play off, řekl po porážce Robenek

Dvanácté kolo rozhodně nezklamalo a dalo by se říct, že mezi elitní čtveřicí rozdalo poměrně jasné karty. Ve vzájemných zápasech totiž uspěly týmy Chodova a Vítkovic, které tedy odskočily na čele tabulce. Důležitou výhru nad Plzní získal Tatran, jenže v elitní osmičce byl jen přes noc: v posledním utkání kola totiž předvedl velký obrat proti Židenicím Jičín.

Pozornost se nejprve upřela do ČPP Arény, kam přijel dosud neporažený Chodov vyzvat tamní FBC. Ostravanky ale od začátku tahaly za kratší konec provazu a už po první třetině prohrávaly 0:2. V závěru druhé části ještě zvýšila Frantíková, až ve 41. minutě se Ostrava prosadila zásluhou Paulíny Hudákové, na což ale zareagovala Hanzlíková a na branku Vavrečkové následně odpověděla Pekárková. Chodov tak zvítězil 5:2.

Jeho kouč Lukáš Procházka si pochvaloval náročnost zápasu. „Vzhledem k náročnějším tréninkům a řadě absencí jsme zvolili spíš poctivou obranu a to se nám vyplatilo. Hráli jsme disciplinovaně, potrestali chyby, které soupeř vytvořil. Soupeři děkujeme za utkání, ve kterém nás opravdu prověřil,“ řekl.

Jeho protějšek Jakub Robenek si na zápasovém hodnocení dal záležet. Těžké hodnotit. Myslím, že jsme byli dneska lepší, ale bohužel ne chytřejší. Dostali jsme hloupé góly a ani z největšího tlaku ve druhé třetině, kdy se zápas pravděpodobně lámal, jsme nedokázali skórovat a naopak jsme na konci třetiny inkasovali. Zradila nás koncovka a bohužel stále málo chodíme do prostor, kde to bolí, ale zápasy se tam vyhrávají nebo prohrávají,“ řekl k výkonu svého týmu.

Tím ovšem jeho analýza neskončila. „Smutné je, že po dvanáctém kole je rozhodnuto, jak bude vypadat playoff. Výhodou zase to, že se od pondělí můžeme začít připravovat,” povzdechl si Jakub Robenek nad tím, jak jsou aktuálně v nejvyšší ženské soutěži rozdány karty.

Jeho komentář má ale pevné základy: předně, Ostrava aktuálně na Chodov ztrácí sedm bodů a oba týmy už se spolu v základní části neutkají, Ivanti Tigers pak již dokonce bodů dvanáct. Vítkovice sice pouze tři a vzájemný zápas s Chodovem na domácí půdě mají před sebou, přesto by s ohledem na ostatní soupeře a formu Chodova musely získat s největší pravděpodobností plný počet bodů a doufat, že Chodov ještě klopýtne. Mezi řádky se dá také vyčíst, že kouč FBC se již dokonce připravuje na v .sledních letech „tradiční” série semifinále mezi ostravskými a pražskými týmy.

Vítkovice totiž v Praze sice prohrávaly, jenže už v první třetině dokázaly zápas s Ivanti Tigers otočit a vedení do konce zápasu nepustily. Na výhře 7:3 se dvěma zásahy podílela Sára Seevaldová, Denisa Billá naopak nebodovala, takže rekord Novotné v počtu kanadských bodů v základní části zůstává zatím nepřekonán. „Spokojenost se třemi body z těžkého utkání, proti soupeři snažícím se o aktivní a dynamický florbal. Musíme zlepšit koncentraci na průběh celého utkání, někdy jsme soupeři vyloženě naši nepozorností pomáhali,” zhodnotil zápas trenér Vítkovic Jiří Velecký.

Druhou výhru v řadě slaví Tatran. Ten potvrdil bodový zisk proti Jičínu a po výsledku 5:4 přehrál Plzeň. Klíčovou k vítězství se ukázala být první třetina, kterou Pražanky vyhrály 3:1. Od druhé části se totiž Plzeňanky dostaly hned třikrát na rozdíl jediné branky, vyrovnat se jim však nepodařilo. „Pro nás důležitá výhra směrem k dalšímu průběhu sezóny. S výkonem tentokrát spokojeni být nemůžeme, obzvláště druhá třetina byla z naší strany tragická,” byl ovšem trenér Tatranu Pavel Skazko v hodnocení velmi přísný.

Jenže v elitní osmičce se Tatranky ohřály jen přes noc. V úplně posledním zápase tohoto kola totiž Jičín dlouho prohrával, jenže v posledních dvanácti minutách Židenice zkolabovaly: na začátku 49. Minuty totiž ještě vedly 5:3, pětkrát v řadě ale inkasovaly od elitních hráček Jičína a odešly tak nakonec poraženy 5:8. „Důležité utkání ,,o 6 bodů“ jsme nakonec zvládli. Za velkou bojovnost patří holkám velký dík,” oddechl si Martin Petrgál.

Bod proti Panthers slaví Liberec. V zápase sice prohrával, ale dokázal jej zásluhou dua Koníčková – Mlejnková otočit. Ještě před koncem druhé třetiny vrátila Pražankám vedení Šusterová, ale o prodloužení nakonec rozhodla deset minut před koncem Rumlová. Svou druhou brankou v utkání pak o zisku extra bodu rozhodla Lucie Floriánová a hráčky Panthers tak vyhrály 4:3. “Dneska jsme rádi za těžce vybojované dva body. Dobře jsme dnes hráli v první třetině, kdy jsme dokázali podržet míček a hrát důrazně. Od druhé třetiny jsme ale ve všem zaostávali. Dnes jsou to dva body, příště by to mohlo být i za nula bodů,” varoval ale Daniel Škvor.

Tři body si připsaly take florbalistky Bohemians, ačkoliv poté, co již po patnácti minutách vedly 3:0 a ve 22. minutě přidala čtvrtou branku Vrátná, tak zřejmě doufaly v klidnější průběh. Jenže Olomouc se úctyhodně zvedla a ve 41. minutě bylo srovnáno na 4:4. Ani ne za minutu ale opět udeřila Vrátná a ve 47. minutě se prosadila také Bočanová. Naděje Olomouce pak pohasly při pětiminutovém vyloučení, ve kterém se ještě jednou na konečných 7:4 prosadila Vrátná. “Dobrá první třetina, kde se nám dařilo dominovat. Ve druhé třetině Olomouc změnila herní systém a zápas vyrovnala. Ve třetí třetině jsme dokázali opět přepnout a zápas zvládnout,” zhodnotil Tomáš Grigar.

Přehled výsledků 12. kola Extraligy žen

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:5
branky: 41. Paulína Hudáková, 48. Karin Vavrečková – 2. Gabriela Tožičková, 17. Jana Vávrová, 39. Daniela Frantíková, 48. Tereza Hanzlíková, 56. Nikol Pekárková; rozhodčí: Jakub Krátký – Pavel Vojkůvka; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 65; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 16 – Kristýna Provázková 22; po třetinách: 0:2, 0:1, 2:2;

Tatran Střešovice – FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 5:4
branky: 8. Žaneta Reková, 17. Anežka Viplerová, 20. Žaneta Reková, 31. Natálie Houžvičková, 40. Daniela Reindlová – 12. Anna Alexandra Suková, 21. Lenka Přerostová, 34. Barbora Krňoulová, 58. Dominika Vatahová; rozhodčí: Václav John – Lukáš Starý; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 77; zásahy brankářů: Hana Ranochová 19 – Kateřina Fialová 12; po třetinách: 3:1, 2:2, 0:1;

Crazy girls FBC Liberec – Panthers Praha 3:4p
branky: 19. Michaela Mlejnková, 30. Hana Koníčková, 51. Markéta Rumlová – 15. Veronika Zittová, 31. Lucie Florianová, 37. Petra Šusterová, 62. Lucie Florianová; rozhodčí: David Rousek – Ondřej Sochůrek; vyloučení: 2:2; využití: 2:2; diváků: 42; zásahy brankářů: Martina Lerchová 12 – Kristýna Horňáková 20; po třetinách: 1:1, 1:2, 1:0, 0:1;

Ivanti Tigers Jižní Město – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:7
branky: 6. Petra Šebestová, 13. Eliška Chudá, 44. Dagmar Surá – 7. Zuzana Šponiarová, 11. Justyna Krzywak, 12. Nikola Hermannová, 15. Šárka Boľová, 21. Sára Seevaldová, 47. Barbora Husková, 59. Sára Seevaldová; rozhodčí: Jiří Jelínek – Josef Libecajt; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 121; zásahy brankářů: Kristýna Karli 13 – Nikola Příleská 14; po třetinách: 2:4, 0:1, 1:2;

FbŠ Bohemians – FBS Olomouc 7:4
branky: 4. Andrea Kadidlová, 8. Hana Poláková, 15. Jessica Zlámalová, 22. Eliška Vrátná, 42. Eliška Vrátná, 47. Adéla Bočanová, 57. Eliška Vrátná – 27. Tereza Mošťková, 34. Kateřina Slezáková, 39. Lucie Cholinská, 41. Tereza Reimerová; rozhodčí: David Hejzlar – Lukáš Weissgráb; vyloučení: 0:1 + Veronika Rozenbergová (OLM) 5; využití: 2:0; diváků: 59; zásahy brankářů: Daniela Kreisingerová 17 – Lenka Kubíčková 27; po třetinách: 3:0, 1:3, 3:1;

K1 Florbal Židenice – KM automatik FBK Jičín 5:8
branky: 6. Andrea Dernerová, 30. Natálie Janečková, 35. Kateřina Rybníčková, 41. Kateřina Rybníčková, 45. Noemi Knapová – 8. Kristýna Bachmaierová, 36. Kristýna Bachmaierová, 45. Gabriela Žůrková, 49. Gabriela Žůrková, 49. Anet Jarolímová, 52. Nikola Kuchařová, 60. Kristýna Bachmaierová, 60. Gabriela Žůrková; rozhodčí: Jan Saňka – Jan Trávníček; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 67; zásahy brankářů: Karolína Krištofová 14 – Veronika Samková 16; po třetinách: 1:1, 2:1, 2:6;