Josef Rýpar slaví svůj gól. Foto: Martin Flousek, Český florbal
1. 12. 2018 Mistrovství světa (23) KOMENTÁŘŮ

Česko zvládlo premiéru na domácím MS vítězně, obrat proti Němcům přišel ve druhé třetině

V prvním zápase se Češi podobně jako Švýcarsko ze začátku trápili, Němci se třikrát za sebou dostali do vedení a Češi zvládali pouze vyrovnávat. Změna přišla ve druhé třetině, kdy Česko po dvou brankách poprvé v utkání vedlo. Český tým hnaný domácími fanoušky si náskok už pohlídal a došel k výhře 10:5. Hatrickem zazářil Delong.

NĚMECKO – ČESKO 5:10  (2:1, 1:4, 2:5)

Branky: 7. Nihlen (von Pritzbuer), 17. Burmeister (Ja Broker), 26. Ni Broker, 52. Ja Broker (Dietz), 54. Ni Broker (Borth) – 11. Rýpar (Krbec), 22. Ondrušek (Delong), 36. Bauer (Pražan), 36. Marek Beneš (Šebek), 40. Delong (Ondrušek), 46. Rýpar (Langer), 48. Tomašík (Suchánek), 50. Delong (Ondrušek), 57. Jendrišák (Němeček), 57. Delong (Garčar). Rozhodčí: Alakare a Vilkki. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 12 326.

Sestava Česka: Souček – Kisugite, Němeček, Veltšmíd, Suchánek, J. Bauer, Pražan, Garčar – Šebek, Jendrišák (C), Beneš – Ondrušek, Dóža, Delong – Rýpar, Langer, Krbec – Curney, Tomašík. Trenér: Petri Kettunen.

Český tým vstupoval do utkání jako jasný favorit, na hráčích ale byla v úvodních minutách vidět očekáváná nervozita. Toho využili hráči Německa a v 7. minutě se překvapivě dostali do vedení 1:0. Němci sice většinu času bránili na své polovině, ke skórování jim ale stačilo minimum šancí. První domácí radost na turnaji přišla po gólu Rýpara. Vyrovnaný stav však vydržel necelých sedm minut, kdy měli opět slovo hosté. Burmeister z nenápadné akce zvýšil na na 2:1 pro Německo.

Češi po nervózním začátku prohrávali. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Vstup do druhé třetiny vyšel už lépe domácím, na 2:2 srovnal svou střelou z výběhu na bližší tyč Tom Ondrušek. Svěřence Petri Kettunena ale následně srazila chyba Bauera, který uprostřed hřiště přišel o míček a z protiútoku ihned trestal Niklas Bröker. Obránce FBC Ostrava ale svou chybu rychle napravil, střelou téměř z poloviny hřiště nachytal brankáře Dietze –  3:3.

Čechy vyrovnání viditelně povzbudilo, rychlý obrat dokonal šikovnou tečí Marek Beneš. Ještě před koncem druhého dějství Češi zvýšili na 5:3 po skvělé kombinaci na ose Dóža – Ondrušek – Delong.

Delong stál na konci tří povedených souher. Foto: Martin Flousek, Český florbal

V zaplněné O2 aréně se už další zvrat nekonal, vedení ještě pojistili Rýpar, Tomašík a Delong, který opět stál na konci povedené souhře. Němci zvládli odpovědět góly Janose a Niklase Brökera, na vyrovnání to ale už nestačilo.

Zítra čeká Česko druhý zápas proti Lotyšsku od 17:00.

• Franta napsal:

Švédsko-Finsko/Česko-Německo….to byl rozdíl jak z jiný dimenze florbalu 😀 😀

• Zkrat napsal:

Tak, snad se to bude jen zlepšovat, s takovou první půlkou zápasu by proto TOP 3 už nebylo o co hrát. Jak píše František, jedna hala, jeden den a 2 rozdílné sporty.

• Josef napsal:

V České televizi se asi někdo zbláznil. Místo, aby divákům umožnili shlédnout úvodní ceremoniál, tak do nás hustili desítky keců, frází, předtočených slaboduchých a rádoby vtipných zdravic (Kafka). Proč???!!!!!

• Kryštof61 napsal:

Výkon tedy příšerný, snad se z letošního MS nestane fraška úplná. Nervozita se dá omluvit maximálně z 1. třetiny. Ve druhé měl nastat rychlý obrat a ukázat roli jasného favorita. Zatím ostuda, zítra napravíme!

• Karel napsal:

tak na tuhle hrůzu se nedalo dívat…ostuda je slabé slovo, nervozitu bych chápal prvních pět minut…vždyť němci by nestačili na žádný klub superligy…nechápu…

• Slaďoch napsal:

Tohle byla ostuda, těžké mezi hráči vybrat nejslabší výkon. Chodící Kisugite, trapný Bauer nebo až neuvěřitelně chybující Langer s Nemečkem a mohl bych jmenovat další. Na hřišti jsem neviděl obránce který by byl schopen rozehrát. Nejlepší byl snad pak Garčar. Jediní dva hráči kteří potvrdili svůj standardní výkon byli Beneš s Delongem. Negativní informací byl taky výkon Součka. Snad se do zítřka zmátoříme.

• Petr napsal:

co na to říct? pokud tento výkon zopakují i proti Lotyšsku a potvrdí tím, že tohle je výsledek dvouleté práce, tak by měl pan Ketunen jít

• fanda napsal:

proti tomuhle zápasu bylo utkání švédsko-finsko jako z jiné planety…pokud by se v takové „kvalitě“ hrála superliga, tak do dvou let na florbal nikdo nechodí. co to bylo za hnus, pánové?

• flrbl napsal:

Místní komentující jsou strašně otravní. Byl to zábavnej zápas, nic nebylo rozhodnuto minimálně do půlky zápasu, viděli jsme velmi pěkné goly, akce Doža-Ondrušek-Delong byly světová extra třída. Ano bylo tam mnoho chyb a do obrany to z české strany nebylo ideální, ale Němci taky dokázali těch chyb velmi dobře využívat a některý jejich goly byly taky kresne. Mně se zápas líbil

To, že v půlce nebylo rozhodnuto ale není nic na pochvalu, protože Němci jsou na úrovni nejlepších naší první ligy. Naopak to je ostuda.

• oponent napsal:

Akce Doza-Ondrusek-Delong…s velkým štěstím. Přihrávka Dozi naslepo, mohl z toho být další parádní brejk Němců.

• Foglar napsal:

nevím kde místní mudrlandi chodí na tvrzení ze Nemeckej narodak je ekvivalent nasi 1 ligy, maji hrace ve svycarsku, svedsku a jinde, vyhrali turnaj best of rest a byli hodne nabuzeni, jak rekl Zahalka, z role outsideru hrali beton a vyslo jim par haluzi, pak se hraje dobre, ceskej tym nebyl nejpresvedsivejsi ale goly co hosi dali nebyly zadny zbloudily strely, byly to povedene akce, ktere by obstali proti nejlepsim tymum a to je prislib do dalsich zapasu, obrana rozpacita ale to je proti antisystemovym tymum vzdycky, nemuzes se naucit branit neco co neexistuje (chaos), pro me nejvetsi zklamani golman, jasne kecy o tom, jak se nedostava k micku a pak z jedne akce dostane gol, jak je pro nej tezky kdesicosi, borec je je MS a vypada ze od Kafky chytl to nejhorsi, nepohne se jak je zapas dlouhej, statickej borec, huh trefte me nebo dostanu gol, doufam ze Bauer neco predvede jinak muze fofrem poslat pro Bindera na sever

Některé ty gólové akce čechů byly pěkná náhoda nebo velké štěstí, že prošla přihrávka naslepo viz.Doza nebo Benesova cepel, o kterou se míček otřel a další. Budou ít tolik štěstí proti kvalitním soupeřům?

1 hráč v 2. finský lize, 1 z 2. švýcarský,1 z špatného týmu NLA, jeden z béčka Hollvinkenu, další z béčka Rychenbergu. Zbytek z německé ligy, která je opravdu špatná. Ten tým dohromady je opravdu kvalitou maximálně na úrovni SKV nebo Brna, podle mě teda niž.

proti gustu žádný dišputát, ale bez toho, aniž bychom byli nároční na naše hráče se nepohneme z místa…včera proti naprosto zoufalému německu nepředvedli nic, co by stálo za zmínku, to co tady někteří uvádějí jako povedené nebo na úrovni, bylo jak správně říkají jiní, spíše otázky náhody a štěstí viz.dóža na slepo či teč beneše. při škále 1 až 5 včera za 4 a docela by mě zajímal názor kettunena. na kdyby se nehraje, ale včera stát proti finsku či švédsku tak odcházíme s výsledkem 10:0 a hůře, to snad každý soudný musí uznat…a některé fataly některých hráčů je snad zbytečné vůbec komentovat

• Standa napsal:

uvodní zapas jsme zvládli, ale nelibil se mi herní projev muužstva. Na MS měl jet sehraný tým, který měl předvádět to nejlepší.

Němci byli na nás připraveni. Jejich hra byla organizovaná, naše rozehrávka nefungovala. Přihrávky skákaly, přišlo mi to statické. Obránci hrůza, nejlepší Garčar. Místy mi to přišlo jako maglajz. V tomto zápase češi nepotvrdili herně dominanci nad němci.

Po prvním zápase zatím repre negativní dojem, i přes výhru.

ve 43min. švýcarsko-německo 10:0…není třeba nic dodávat

Rozdíl v tom jak vedli zapas Švýcaři a my… snad to byl opravdu nepovedený zapas +nervozita z diváků, jinak to skončí špatně.

češi-lotyšsko 3:4 a to nepotřebuje žádný komentář…tak dlouho budeme nominovat tomašíky, curneyho, veltšmída, kisugiteho, bauera až nakonec budeme jezdit sbírat zkušenosti do norska, lotyšska…takže poslední šanci budeme mít na švýcarech a to bude sakra tvrdý ořech