Ketil Kronberg v posledním zápase Norů na MS dal dva góly. Foto: Flickr IFF Ketil Kronberg v posledním zápase Norů na MS dal dva góly. Foto: Flickr IFF
10. 12. 2018 Mistrovství světa (0) KOMENTÁŘŮ

Norský matador Ketil Kronberg po celý průběh šampionátu bavil diváky. V duelu o sedmou příčku s Dánskem vstřelil dva góly a dopomohl tak Norsku k sedmé příčce. Hlavně druhá trefa opět potvrdila jeho genialitu.

Útočník švédského Dalenu nejprve v 11. minutě napřáhl z dálky a div, že neprotrhl síť. Pak v 18. minutě Bjerkness prošel dánskou obranu, předložil míček před branku Kronbergovi a ten jako zakončení zvolil elegantní oblouček přes brankáře Trolleho.

Svou druhou trefou v utkání zvýšil na 3:1 a vydařenou branku náležitě oslavil. Norové nakonec vyhráli střetnutí o sedmou pozici 9:5 a Kronberg se na triumfu podílel třemi kanadskými body.

Celkově na mistrovství posbíral deset bodů za pět gólů a pět asistencí. Rozhodně tak ukázal, že ani ve 38 není v reprezentaci do počtu. O jeho skvělém gólu do sítě Švýcarů ve čtvrtfinále jsme psali zde.