Florbalistky Jičína slaví senzační vítězství nad FBC Ostrava. Foto: FBK Jičín
16. 12. 2018 Extraliga žen (9) KOMENTÁŘŮ

Jičín senzačně zvrátil utkání s Ostravou, Židenice protrhly střeleckou smůlu, šlágr pro Bohemians

Čtrnácté kolo přineslo senzační výsledek v duelu Jičína s Ostravou. Domácí favoritky z FBC sice vedly již 6:2, nakonec ale v divoké přestřelce podlehly Jičínu 8:10. Střelecký potenciál ukázaly Židenice, které nastřílely jedenáct branek Plzni. Šlágr kola dopadl vítězstvím Bohemians, Liberec pak dlouho držel krok s Vítkovicemi.

Prvotřídní senzace se stala hned v úvodním utkání tohoto kola mezi Ostravou a Jičínem. Přitom tomu dlouho nic nenasvědčovalo. FBC rychle vedlo 2:0, první třetinu vyhrálo 4:1 a ve 26. minutě vedlo už 6:2. Za minutu se ale prosadila Jarolímová, následně Strejcovská a Kuchařová dostala využitou přesilovou hrou Jičín na dostřel.

Ostrava reagovala brankou Grossové, ale Jičín ještě do druhé přestávky snížil a navíc ustál vyloučení Svobodové. Na začátku třetí části přežil další oslabení a ve 45. minutě Svobodová vyrovnala. O pár minut později poslala hrající trenérka Žůrková Jičín do vedení a ačkoliv následně Jičín nevyužil přesilovou hru, tak korunoval zmar Ostravy brankou ve vlastním oslabení. Zaskočená Ostrava následně neubránila oslabení a už se zmohla pouze na osmou branku, která korigovala porážku 8:10.

Není divu, že Jičín zářil štěstím. Florbalová loupež roku, tak bych nazval naše dnešní vítězství. Pro diváka jistě parádní utkání, Skvělý návrat „do hry“ ve druhé třetině pak gradoval v závěru. Před dámami hrajícími na dvě lajny obrovský klobouček dolů,” zmínil Martin Petrgál fakt, že Jičín nastoupil s deseti hráčkami do pole.

Jakub Robenek věří, že prohra jeho týmu pomůže. „Měli jsme výborný vstup do utkání, dostali jsme se do vedení a předváděli jsme pohledný florbal. Za stavu 6:2 jako by nás někdo vyměnil. Prohrané souboje, nedisciplinovanost, špatný pohyb a srdnatě hrající soupeř nás strestal. Velká facka, která doufám, bude mít pozitivní dopad,” uvedl ostravský trenér.

Šlágr kola mezi Bohemians a Panthers byl po dvě třetiny nesmírně vyrovnaný. Bohemians šly do vedení zásluhou Zlámalové, na což za pět minut odpověděla Jelínková a po dvou třetinách to pak bylo 2:2, protože na další zásah Zlámalové našla odpověď Zittová. Ještě na začátku třetí třetiny se Panthers dostaly do vedení, následně ale dostaly tři branky v řadě a když už dokázala snížit Florianová, tak Kadidlová dalšími dvěma brankami rozhodla o výhře Bohemians 7:4. Mimochodem, čtyři z pěti zásahů Bohemians ve třetí třetině měla na starost právě Andrea Kadidlová. „Jsme rádi za zasloužené tři body. Kromě herního výpadku ve druhé třetině, který soupeř naštěstí nevyužil, jsme zaslouženě vyhráli,“ radoval se Tomáš Grigar.

Střeleckou mizérii se podařilo protrhnout florbalistkám Židenic, které ve čtnáctém kole porazily na domácí půdě Plzeň. Po deseti minutách to bylo 3:0 pro domácí, kteří postupně navýšili vedení až na 8:2 po čtyřiceti minutách. V poslední části přidaly ještě tři branky a nakonec se tak radovaly z výhry 11:2. „Dnes se nám na rozdíl od minulých zápasů dařilo v koncovce a na výsledku se to samozřejmě projevilo. Jsme rádi že se některé holky gólově prosadily, teď si jenom to sebevědomí přenést do dalších zápasů,“ zhodnotil židenický Jiří Starý.

Také druhý ostravský celek – Vítkovice – měl určité problémy. V Liberci brzo prohrával po brance Mlejnkové, ještě v první třetině ale utkání dokázal otočit. Prostřední část hry mu naopak vůbec nevyšla a Liberec zásluhou Koníčkové srovnal na 3:3. V závěru druhé třetiny se ale prosadila Husková a definitivní klid dala Ostravankám brankou na konečných 5:3 z pohledu hostí Sára Seevaldová. „Dnes to nebyl úplně náš zápas a naše herní tvář. Nedostali jsme se do správných zápasových emocí, chyběl hlad po gólových situacích. No a když se k tomu přidal odhodlaný výkon domácích, byl zápas dramatický až do konce,“ věděl kouč Tomáš Martiník, že výkon jeho týmu nebyl optimální.

Florbalistky Chodova nezaváhaly ani ve čtrnáctém pokračování nejvyšší ženské soutěže, když si tentokráte vyšláply na střešovický Tatran. Už na začátku třinácté minuty vedly 3:0 a vedení nepustily do konce zápasu. Zápas, který nakonec skončil výsledkem 7:2 byl povedený především pro dvojici Jana Vávrová – Karolína Kellovská, které si obě připsaly čtyři kanadské body. „Vcelku fajn zápas, mnohem lepší než jsme předvedli v pátek. Samozřejmě na to měl vliv i aktivní a sympatický výkon soupeře,“ byl tentokráte pozitivní trenér Chodova Lukáš Procházka.

Roli favoritek naopak v nejjednoznačnějším duelu tohoto kola splnily florbalistky Ivanti Tigers, které porazily Olomouc poměrem 13:0. Zaskvěla se především Lucie Řezáčová, která vsítila čtyři branky a na čistý hattrick ji stačilo pouhých pět minut a dvaatřicet sekund hrací doby, a to dokonce od prvního buly. „Dnes se nám povedlo dovést zápas do vítězného konce bez větších problémů a jsme rádi za udrženou nulu,“ usmíval se Adam Štegl.

Přehled výsledků 14. kola Extraligy žen

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – KM automatik FBK Jičín 8:10
branky: 2. Paulína Hudáková, 3. Nela Kapcová, 10. Nela Kapcová, 13. Nela Kapcová, 23. Denisa Kotzurová, 26. Romana Žurková, 33. Alena Zuzaníková, 60. Romana Žurková – 7. Gabriela Žůrková, 21. Nikola Kuchařová, 27. Anet Jarolímová, 30. Karolína Strejcovská, 32. Nikola Kuchařová, 37. Karolína Strejcovská, 45. Zuzana Svobodová, 49. Gabriela Žůrková, 58. Gabriela Žůrková, 60. Kristýna Bachmaierová; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 3:4; využití: 1:1; diváků: 46; zásahy brankářů: Jana Dupčáková 9, Veronika Tomšová 1 – Veronika Samková 8; po třetinách: 4:1, 3:5, 1:4;

Crazy girls FBC Liberec – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:5
branky: 2. Michaela Mlejnková, 15. Hana Koníčková, 29. Hana Koníčková – 3. Alžbeta Ďuríková, 7. Barbora Husková, 13. Barbora Husková, 37. Barbora Husková, 47. Sára Seevaldová; rozhodčí: Josef Monzer – Lukáš Procházka; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 102; zásahy brankářů: Martina Lerchová 20 – Petra Klečková 10; po třetinách: 2:3, 1:1, 0:1;

Tatran Střešovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:7
branky: 19. Barbora Zabavská, 39. Karolína Vachušková – 5. Karolína Suchá, 5. Jana Vávrová, 13. Karolína Kellovská, 28. Jana Vávrová, 30. Karolína Kellovská, 45. Jana Vávrová, 49. Tereza Hanzlíková; rozhodčí: Tomáš Novák – Tomáš Sommer; vyloučení: 1:3; využití: 0:0; diváků: 102; zásahy brankářů: Hana Ranochová 36 – Kristýna Provázková 19; po třetinách: 1:3, 1:2, 0:2;

FbŠ Bohemians – Panthers Praha 7:4
branky: 2. Jessica Zlámalová, 22. Jessica Zlámalová, 51. Andrea Kadidlová, 51. Eliška Císařová, 55. Andrea Kadidlová, 59. Andrea Kadidlová, 60. Andrea Kadidlová – 7. Barbara Jelínková, 37. Veronika Zittová, 47. Dominika Tůmová, 56. Lucie Florianová; rozhodčí: David Rousek – Ondřej Sochůrek; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 85; zásahy brankářů: Daniela Kreisingerová 23 – Karolína Červová 17; po třetinách: 1:1, 1:1, 5:2;

K1 Florbal Židenice – FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 11:2
branky: 6. Martina Indrová, 9. Alžběta Švehlová, 10. Natálie Janečková, 26. Andrea Dernerová, 29. Andrea Dernerová, 30. Silvia Tomová, 31. Kamila Pravcová, 34. Natálie Janečková, 42. Kristýna Pospíšilová, 50. Lucie Romančáková, 57. Silvia Tomová – 11. Barbora Krňoulová, 40. Michaela Mašková; rozhodčí: Lukáš Axmann – Radek Šiška; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 81; po třetinách: 3:1, 5:1, 3:0;

Ivanti Tigers Jižní Město – FBS Olomouc 13:0
branky: 2. Lucie Řezáčová, 4. Lucie Řezáčová, 6. Lucie Řezáčová, 19. Martina Kleinová, 21. Nikola Hermannová, 21. Kateřina Kovaříková, 25. Lucie Řezáčová, 29. Dominika Kubišová, 30. Denisa Billá, 40. Dagmar Surá, 48. Iveta Hyršlová, 51. Jitka Procházková, 51. Denisa Billá; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 2:1; využití: 1:0; diváků: 36; zásahy brankářů: Kristýna Karli 9 – Lenka Kubíčková 28; po třetinách: 4:0, 6:0, 3:0;