Boleslav natáhla vítěznou šňůru na šest zápasů. Foto: Florbal MB, Český florbal
16. 12. 2018 Superliga (13) KOMENTÁŘŮ

Boleslav po šlágru s Vítkovicemi předskočila Spartu, Střešovice opět překvapivě padly s Vinohrady

Nabitý program Tipsport Superligy pokračoval v neděli dalšími šesti zápasy, největším lákadlem byl souboj Boleslavi a Vítkovic. V repríze loňského Superfinále ukořistily Vítkovice bod za prodloužení, hostům se podařilo srovnat ze stavu 0:3. Zápas rozhodl v prodloužení Jan Jelínek z Boleslavi. Chodov se nadřel na výhru na půdě Otrokovic, kde zvítězil o jedinou branku. Podruhé v letošní sezoně se Vinohrady postaraly o šok v pražském derby se Střešovicemi.

Ve sledovaném utkání si Boleslav vypracovala slibné vedení, na 3:0 proměnil z trestného střílení mladý Jakub Bína, který navázal na páteční podařené utkání se Znojmem. Vítkovice ale i v oslabené sestavě zvládly zabrat a ke konci utkání srovnali na 3:3. V prodloužení rozhodl v početní převaze Jan Jelínek a přisoudil tak Boleslavi bod navíc, díky kterému průběžně předskočila Spartu. Pražany ale čeká zítra televizní dohrávka s Bohemians.

Těsnou výhru nad Otrokovicemi si připsali hráči Chodova, kteří lehce snížili ztrátu na třetí Vítkovice. Pražané po vyrovnaném stavu ze druhé třetiny nakročili po brankách Ondruška a Matejčíka k jedenáctému vítězství, poslední minuty ale přinesly pořádné drama. Otrokovice v 58. minutě snížily na rozdíl jediné branky, další šance ale při hře v šesti už nevyužily a zůstaly tak bez bodu.

Radek Krajcigr se hlavní měrou podílel na výhře České Lípy. Foto: FBC Česká Lípa, Český florbal

Skvělý obrat naopak předvedl pátý Liberec proti Znojmu. Po strašné první třetině se domácí otočili a šesti brankami v řadě došli k výhře 6:4. „Raz, dva a bylo to 0:4. V kabině jsme si prohlédli chvíli podlahu, zvedli hlavy a zbytek utkání zvládli na jedničku. Na Areně se nám nejlépe nehraje, o to si tří bodů vážíme víc,“ prohlásil po zápase Filip Hanžl z Liberce.

Nepříjemné vzpomínky na nedělní utkání budou mít hráči Tatranu, kteří podobně jako Znojmo přišli o podařeně rozehrané utkání. Ještě v první třetině snížil na 2:3 dvěma góly bývalý hráč Tatranu Martin Skřivánek. Ve druhém dějství už Vinohrady dílo dokonaly a dostaly se poprvé v utkání do vedení, které udržely i přes závěrečný tlak Střešovic až do konce.

Zlepšenou formou oproti začátku sezóny potvrzují Buldoci, kteří vezou výhru z Pardubic. V utkání byl nejvíce vidět brněnský Martin Fajt, který si připsal hned čtyři body. Buldoci tak zůstavají mezi první osmičkou, na sedmou Ostravu navíc snížili ztrátu o dva body.

VÝSLEDKY 16. KOLA TIPSPORT SUPERLIGY:

SOKOL PARDUBICE – BULLDOGS BRNO 6:9 (2:2, 1:4, 3:3)

Branky: 12. Kourek (Zozulák), 13. Kourek (Zozulák), 31. Šmíd (Žáček), 45. Kourek (Zozulák), 47. Zozulák (P. Pakosta), 54. Grlický (vla.) – 6. Konečný (Grlický), 13. Fajt (Grlický), 29. Lorenc (Pešek), 32. Němec (Ulman), 33. Vojtíšek (Fajt), 34. Fajt (Michálek), 52. Koláčný (Fajt), 54. Koláčný (Surkoš), 54. Konečný (Vojtíšek). Rozhodčí: Müller a Novosad. Vyloučení: 3:2 + Martin Žák (BUL) 5. Využití: 1:1. Diváci: 325.

TECHNOLOGY FLORBAL MB – 1. SC VÍTKOVICE 4:3p (2:0, 1:1, 0:2, 1:0)

Branky: 2. Gruber (Tomašík), 7. Řehoř (Pluhař), 34. Bína (TS), 63. Jelínek (Natov) – 40. Firda (Hájek), 54. Řezanina (Hájek), 57. Bräuer (Sladký). Rozhodčí: Černý a Janoušek. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 355.

FBC ČESKÁ LÍPA – FBC OSTRAVA 6:5p (1:2, 3:2, 1:1, 1:0)

Branky: 6. Krajcigr (Jirsa), 21. Kněžour (Slaný), 35. Ekl (Krajcigr), 40. Kněžour (Jansa), 57. Krajcigr (Jansa), 62. Krajcigr (Slaný) – 10. Daniš (Sládek), 17. Sládek (Eichner), 32. Sládek (Jiří Šebesta), 32. Mžyk (Šindler), 59. Daniš (Šindler). Rozhodčí: Furmánek a Šolc. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 223.

FBC LIBEREC – TJ ZNOJMO 6:4 (0:4, 3:0, 3:0)

Branky: 28. Balatka (Rozkovec), 29. Lhota (Valeš), 34. Balatka (Rozkovec), 41. Ferdan (Valeš), 54. Balatka (Ferdan), 59. Ferdan (Kološ) – 6. Kucharič (Salava), 7. Šindelář (Ďuriška), 18. Palát (Novák), 19. Šindelář (Ďuriška). Rozhodčí: Valenta a Žďárský. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 523.

PANTHERS OTROKOVICE – FLORBAL CHODOV 4:5 (1:2, 1:0, 2:3)

Branky: 19. Pešat (Švajný), 33. Gál (Michaljovič), 57. Vykopal (Pešat), 58. Jurčík – 8. Maxa (Ondrušek), 12. Plíhal (Řezáč), 44. Ondrušek (M. Vávra), 46. Ondrušek (M. Vávra), 47. Matejčík (Krbec). Rozhodčí: Kačer a Vašíček. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváci: 366.

SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY – TATRAN STŘEŠOVICE 6:5 (2:3, 3:0, 1:2)

Branky: 15. Skřivánek (Hartman), 18. Skřivánek (Hartman), 24. Linhart (Z. Stuchlík), 28. Hartman (Hájek), 33. Linhart (Gregor), 55. Z. Stuchlík (Linhart) – 3. Tlapák (Piták), 6. Piták (Fibiger), 13. Slavík, 42. Sládeček (Tlapák), 60. Slavík (Langer). Rozhodčí: Pangerl a Šedivý. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 102.