Tom Ondrušek slaví se spoluhráči. Foto: Florbal Chodov, Český florbal Tom Ondrušek slaví se spoluhráči. Foto: Florbal Chodov, Český florbal
20. 12. 2018 Superliga (8) KOMENTÁŘŮ

Ondrušek exceloval a osmi body zařídil výhru nad Vinohrady

 Poprvé se favorit z Chodova dostal ve školním zápase s Vinohrady do vedení až ve 32. minutě. Do té doby byli vždy o krok napřed hosté. Jenže trefa na 5:4 zlomila odpor sokolů a celek z Jižního Města už pak jenom navyšoval skóre.

Vinohradští si po výhře nad Střešovicemi brousili zuby na další skalp favorita. V první třetině a v úvodu té druhé se jim dařilo. V 17. minutě dal na 2:1 pro hosty Svoboda, který nějaký čas strávil také v dresu Chodova. Minutu a půl před přestávkou poslal svůj tým gólem na 3:2 do vedení Gregor.

A když se pak po 40 vteřinách prostřední dvacetiminutovky prosadil podruhé Svoboda, vypadalo to, že budou mít Chodovští s předposledním celkem tabulky velké problémy. Jenže pak přišla kanonáda, kterou režíroval Tom Ondrušek. Domácí dali během šesti minut pět gólů a definitivně zvrátili duel na svou stranu.

V závěrečné třetině ještě Chodov přidal dalších pět tref a nakonec vyhrál 13:4. Dvěma góly a šesti nahrávkami se na tom podílel Tom Ondrušek. Šest bodů zapsal parťák z lajny Marek Vávra.

Dohrávka 15. kola:

Florbal Chodov – TJ Sokol Královské Vinohrady 13:4 (2:3, 6:1, 5:0)

Branky: 13. J. Koutný (T. Vávra), 18. Mikeš (Ondrušek), 31. Matejčík (Pražan), 32. M. Vávra (Ondrušek), 34. Řezáč (T. Vávra), 36. Pražan (Ondrušek), 37. Mikeš (Ondrušek), 48. M. Vávra (Ondrušek), 50. Ondrušek (M. Vávra), 54. M. Vávra (Ondrušek), 57. Ondrušek (M. Vávra), 60. M. Vávra (Pražan) – 8. O. Stuchlík (Hanák), 17. Svoboda (Gregor), 19. Gregor (Vnuk), 21. Svoboda (Kachnič). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 512.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • trener napsal:

  nedávno Curney v zápase 6, Ondrušek 8 bodů…co to znamená ? jednak naše superliga není měřítkem výkonnosti hráče protože v mezinárodní konfrontaci se tito hráči naposledy buď neprosadili vůbec nebo jenom velmi málo a nebo jim Kettunen neumí najít v sestavě repre odpovídající místo, náplň hry tak, aby se mohli prosadit…v každém případě se kanada ukazuje jako zcela nesměrodatná pro nominaci kohokoliv, bylo by tedy načase, aby to vzali na vědomí nejen hráči a méně syslili, ale také trenéři a pověřovali a také vyžadovali plnění obraných a defenzivních úkolů…jinak nám zbadou oči pro pláč a několik rekordmanů kanadského bodování, což ovšem nikoho nezajímá

  • Aladin napsal:

   Nesouhlasím s tebou, Petri nominoval Mikuláše Krbce který má na kontě 11b.Ten kluk je neviditelný v čechách a byl i neviditelný na MS. Měl tedy zastoupení obou táborů, jak ‚rekordmany kanadských bodů‘, tak jednoho ňoumu kterej šel, podle mě, náhodou kolem.
   Je tedy lepší brát hráče kterým se daří viz. Curney a Ondrušek, a nebo radši vzít hráče kterej je podprůměrnej v Superlize jak poukazuješ ty.

   Peace

   • Petr napsal:

    Ideální by bylo, kdyby se v reprezentaci objevovaly ucelené útočné trojice, obranné dvojice nebo celé pětky z jednoho týmu anebo alespoň výrazně sehranné útočné dvojice. Stačí se podívat na soupisky Finska a Švédska (u Švýcarů tomu tak nebylo), pak ta hra vypadá jinak. U nás jsou na sebe zvyklí z minulosti jen Dóža s Ondruškem a výborně je doplnil Delong. Zbytek byla koláž, když navíc řadě hráčů odešla forma a nevymáčkli se sebe obvyklý potenciál.

    • karlík napsal:

     Když se podíváš na kvalitu švédské ligy (viz Nova action), tak pak samozřejmě každý chápe, proč je možné, aby se ve švédské repre objevovaly dvojice či trojice sehrané ze švédské. V našich podmínkách to je samozřejmě utopie.

     • Petr napsal:

      Proč utopie. I u nás se najdou hráči, kteří jsou na sebe více zvyklí než na jiné hráče. Složit jednu pětku z hráčů jednoho klubu by se u nás asi nepovedlo. Finové to udělali, tam je ale Classic špičkou a mezi kluby tamní ligy jsou rozdíly, takže je pochopitelné, že se finská nominace omezila na hráče z několika málo týmů z čela ligy.

    • sw napsal:

     Nesouhlas i švýcaři měly vazby z klubu

     • Petr napsal:

      Poskládané pětice u Švýcarů byly pestré, což samozřejmě nevylučuje fakt, že se tam našli hráči, kteří spolu hrají nebo hráli. Naproti tomu složení pětek u Finů a Švédů bylo poskládáno účelově na základě sehranosti, co nominace dovolila. Příkladem jsou hráči z Classic a Falunu.

  • Jusepe napsal:

   Trenére, měl bys trénovat reprezentaci. Skvěle tomu rozumíš a je škoda, že se realizuješ jen tady v diskuzích. S tebou bychom udělali minimálně finále.

Napsat komentář

*