Tom Ondrušek slaví se spoluhráči. Foto: Florbal Chodov, Český florbal Tom Ondrušek slaví se spoluhráči. Foto: Florbal Chodov, Český florbal
20. 12. 2018 Superliga (8) KOMENTÁŘŮ

Ondrušek exceloval a osmi body zařídil výhru nad Vinohrady

Poprvé se favorit z Chodova dostal ve školním zápase s Vinohrady do vedení až ve 32. minutě. Do té doby byli vždy o krok napřed hosté. Jenže trefa na 5:4 zlomila odpor sokolů a celek z Jižního Města už pak jenom navyšoval skóre.

Vinohradští si po výhře nad Střešovicemi brousili zuby na další skalp favorita. V první třetině a v úvodu té druhé se jim dařilo. V 17. minutě dal na 2:1 pro hosty Svoboda, který nějaký čas strávil také v dresu Chodova. Minutu a půl před přestávkou poslal svůj tým gólem na 3:2 do vedení Gregor.

A když se pak po 40 vteřinách prostřední dvacetiminutovky prosadil podruhé Svoboda, vypadalo to, že budou mít Chodovští s předposledním celkem tabulky velké problémy. Jenže pak přišla kanonáda, kterou režíroval Tom Ondrušek. Domácí dali během šesti minut pět gólů a definitivně zvrátili duel na svou stranu.

V závěrečné třetině ještě Chodov přidal dalších pět tref a nakonec vyhrál 13:4. Dvěma góly a šesti nahrávkami se na tom podílel Tom Ondrušek. Šest bodů zapsal parťák z lajny Marek Vávra.

Dohrávka 15. kola:

Florbal Chodov – TJ Sokol Královské Vinohrady 13:4 (2:3, 6:1, 5:0)

Branky: 13. J. Koutný (T. Vávra), 18. Mikeš (Ondrušek), 31. Matejčík (Pražan), 32. M. Vávra (Ondrušek), 34. Řezáč (T. Vávra), 36. Pražan (Ondrušek), 37. Mikeš (Ondrušek), 48. M. Vávra (Ondrušek), 50. Ondrušek (M. Vávra), 54. M. Vávra (Ondrušek), 57. Ondrušek (M. Vávra), 60. M. Vávra (Pražan) – 8. O. Stuchlík (Hanák), 17. Svoboda (Gregor), 19. Gregor (Vnuk), 21. Svoboda (Kachnič). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 512.