Hráči ostravského FBC se radují z branky. Foto: FBC Ostrava, Český florbal Hráči ostravského FBC se radují z branky. Foto: FBC Ostrava, Český florbal
20. 12. 2018 Český pohár (2) KOMENTÁŘŮ

Semifinále poháru se obejde bez favoritů, Chodov i Vítkovice vypadly

Nečekaný vývoj nabralo play off letošního poháru. Nejvýše postaveným týmem, který se představí v semifinále je pátý Liberec. Dva favoriti na trofej – Chodov a Vítkovice – vypadly po těsných bitvách. Prvoligový Hattrick se se soutěží rozloučil až po samostatných nájezdech.

Největším rozdílem vyhrál ve čtvrtifnálových bojích Liberec, který zdolal Bohemians 5:2. K vítězství výrazně nakročil v první třetině, kdy se během 10. a 12. minuty dvakrát trefil Prokop Ferdan. Bohemians po zbytek zápasu už pouze dotahovali, nikdy se ale nedostali blíže jak na rozdíl dvou branek.

Překvapivé vypadnutí jednoho z favoritů na trofej přišlo v ostravském derby. Bojové utkání přineslo téměř všechny branky v první třetině, kdy byl stav 2:2. Další změna skóre přišla až v 56. minutě, kdy o postupu Ostravy rozhodl Jiří Šebesta.

S průběhem poháru nejsou spokojeni ani na Chodově, který nestačil v pražském derby na Tatran. Do utkání přitom Chodov vstoupil výborně, skóre otevřel v 1. minutě ve formě hrající Ondrušek. Ve zbytku třetiny se skóre dvakrát otočilo, vedení ale nadále držel Chodov.

Vše tak směřovalo k tomu, že Chodov má postup ve svých rukou, ve 41. minutě zvyšoval už na 5:3. Tatran se ale nadechl k skvělému obratu a třemi brankami zvládl nepříznivý stav otočit. Čtyři body si v utkání připsal Marek Beneš.

Jediný zápas s prvoligovou účastí se nesl ve znamení gólové přestřelky. Ani jeden z týmů si nedokázal vypracovat větší záskok, od stavu 4:4 oba týmy odskakovaly vždy pouze na rozdíl jediné branky. Utkání průchozích obran tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, po nich se radoval favorit z Pardubic.

Chodov v utkání srážela oslabení. Foto: Tatran Střešovice, Český florbal

VÝSLEDKY ČTVRTFINÁLE:

FBC LIBEREC – FBŠ BOHEMIANS 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Branky: 10. Prokop Ferdan, 12. Prokop Ferdan, 24. Jan Baudisch, 40. Lukáš Veselý, 46. Radek Valeš – 25. Jakub Buršík, 44. Marek Ďopan. Rozhodčí: Nábělek a Štengl. Vyloučení: 4:3 + Vojtěch Zezulka OS. Využití: 1:1. Diváci: 40.

FBC OSTRAVA – 1. SC VÍTKOVICE 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)

Branky: 4. Jan Daniš, 19. Jiří Bauer, 56. Jiří Šebesta – 8. Jan Šebesta, 14. Marek Bräuer. Rozhodčí: Kačer a Vašíček. Vyloučení: 1:1 + Marek Bräuer 5. Využití: 0:0. Diváci: 74.

FLORBAL CHODOV – TATRAN STŘEŠOVICE 5:6 (3:2, 1:1, 1:3)

Branky: 1. Tom Ondrušek, 19. Martin Pražan, 20. Ondřej Vošta, 22. Daniel Maxa, 41. Šimon Doubek – 10. Jakub Kolísko, 17. Jakub Kolísko, 24. Jakub Kolísko, 49. Jakub Slavík, 55. Marek Beneš, 59. Filip Langer. Rozhodčí: Dolanský a Sýkora. Vyloučení: 4:0. Využití: 0:3. Diváci: 48.

FBŠ HATTRICK BRNO – SOKOL PARDUBICE 10:11sn (3:1, 4:6, 3:3, 0:0)

Branky: 11. Tomáš Brom, 16. David Coufal, 18. Luděk Ondráček, 22. Zdeněk Malich, 33. Tomáš Brom, 34. Luděk Ondráček, 36. David Coufal, 48. Marek Fuchs, 51. Luděk Ondráček, 60. Tomáš Brom – 9. Václav Oubrecht, 22. Martin Zozulák, 23. Jan Kourek, 29. Martin Zozulák, 34. Petr Černý, 35. Ivo Teichman, 40. Jan Kourek, 44. Martin Zozulák, 54. Martin Zozulák, 55. David Žáček, N Tomáš Dlesk. Rozhodčí: Sladký a Vybíhal. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:1. Diváci: 70.