Jan Natov se na výhře nad Bohemians podílel šesti body. Foto: Technology Florbal MB Jan Natov se na výhře nad Bohemians podílel šesti body. Foto: Technology Florbal MB
21. 12. 2018 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Boleslav půjde do nového roku jako lídr, Pardubicím proti Liberci nestačily ani 4 góly Zozuláka

Mladá Boleslav před pěti sty školáky zdolala Bohemku vysoko 12:6. Bohemians tak nenavázali na pondělí triumf nad Spartou. Naopak Boleslav výhrou stvrdila, že setrvá na prvním místě tabulky i na začátku nového roku. Pardubice doma padly s Libercem 8:9 v prodloužení, k vítězství jim nepomohly ani čtyři zásahy kanonýra Martina Zozuláka.

O úspěchu Středočechů v duelu s Bohemians rozhodla především první třetina. Favorit do ní vstoupil dobře a už ve 13. minutě vedl 4:0. Ve druhém dějství se pak sice poprvé prosadili také klokani, ale Boleslav i nadále dokázala navyšovat skóre. Ve 25. minutě to bylo 7:1 pro obhájce mistrovského titulu.

Skulinek v obraně využili Bohemians více až ve třetí části a ještě aspoň zkorigovali skóre. Na výhře 12:6 se šesti body podílel Jan Natov, který se tak posunul zpátky na druhou příčku kanadského bodování za spoluhráče Jiřího Curneyho.

V Pardubicích řádil Martin Zozulák. Ve třetí části duelu s Libercem vstřelil dva góly během 70 vteřin a dopomohl svému celku k remíze po základní hrací době. Po 44 vteřinách prodloužení však duel rozhodl liberecký Prokop Ferdan. Liberec zůstává na solidním pátém místě superligové tabulky.

Páteční zápasy 17. kola Tipsport Superligy:

FbŠ Bohemians – Florbal Mladá Boleslav 6:12 (0:4, 2:4, 4:4)

Branky: 22. Šebek (Čihák), 26. Zezulka (Ďopan), 44. Kolstrunk (Růžek), 45. Kopecký (Krbec), 54. Forman (Dobisík), 60. Juha (Ďopan) – 2. Tokoš (Jelínek), 6. Curney (Zakonov), 12. Šebek (vlastní), 13. Natov (Curney), 23. Natov (J. Bína), 23. Gruber (Tomašík), 25. Gruber (Tokoš), 36. Natov (L. Bauer), 45. Curney (Natov), 51. Zakonov (Pluhař), 52. J. Bína (Natov), 60. J. Bína (Natov). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 525.

Sokol Pardubice – FBC Liberec 8:9 (0:1, 5:2, 3:5 – 0:1) po prodl.

Branky: 23. Kourek (Bílý), 30. Zozulák (Kourek), 33. Teichman, 37. Šmíd (Prix), 38. Zozulák (Formánek), 51. Zozulák (Kourek), 52. Zozulák (Bílý), 59. Petr (Formánek) – 11. Valeš (Ferdan), 34. Ferdan (Balatka), 37. Balatka (Ferdan), 43. Balatka (Marek), 44. Kopecký (Salát), 45. Marek (Valeš), 47. Salát (Kopecký), 59. Valeš (Balatka), 61. Ferdan (Kološ). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 253.