Šťastný Luděk Beneš. Foto: IFF Flickr. Šťastný Luděk Beneš. Foto: IFF Flickr.
30. 12. 2018 Reprezentace - Muži (43) KOMENTÁŘŮ

David Zlatník promluvil: Luděk Beneš je hlavním kandidátem na post hlavního trenéra reprezentace mužů

 Bude nebo nebude pokračovat v pozici hlavního trenéra mužského národního týmu finský trenér Petri Kettunen? Zdá se, že nikoliv. Jak v reportáži České televize prozradil šéf Komise reprezentace a mezinárodního rozvoje Českého florbalu David Zlatník, jeho komise navrhuje za nového šéfa reprezentační lavičky Luďka Beneše.

Zdá se, že finská cesta je v mužské reprezentaci u konce. „Jeden scénář byl s českou variantou a druhý byl opět se zahraničním trenérem, ať už by šlo o Peteho Kettunena nebo by přišlo nové zahraniční jméno. Komise reprezentace se po opravdu dlouhodobé analýze celé situace, mistrovství světa a samotné přípravy na mistrovství světa, shodla na tom, že preferovanou variantou je ta česká,“ uvedl šéf reprezentační komise David Zlatník v reportáži České televize.

Číslem jedna je pro Zlatníkovu komisi Luděk Beneš. „Oslovili jsme několik kandidátů a shodli jsme se na tom, že nejlepší variantou je Luděk Beneš, který navíc souhlasil,“ prozradil Zlatník během druhé přestávky utkání mezi Mladou Boleslaví a Tatranem Střešovice.

Luděk Beneš již působil také u reprezentace juniorů. „Má zkušenosti z juniorské reprezentace kterou vedl a byl úspěšný, když porazil Švédy v utkání o bronz, má velký respekt u hráčů a široké veřejnosti, navíc to není vůbec kontroverzní osoba,“ vypočítává jeho další klady.

Volbu navíc „posvětily“ také klíčové osobnosti národního týmu z řad hráčů. „S Matějem Jendrišákem jsme měli více než hodinový rozhovor a samozřejmě byl důležitý názor klíčových hráčů,“ prozrazuje David Zlatník.

Sám ale reportáž uzavřel s tím, že na sto procent ještě jasno není. „Nicméně stále mluvím z pozice Komise reprezentace, protože ta v celém procesu navrhuje svoje řešení situace, nicméně Výkonný výbor musí takové řešení schválit,“ upozornil David Zlatník.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • ADALBERT napsal:

  Tak to už je hotový…

 • Včelka napsal:

  L.Beneš ??

  Dobrá, logická a hlavně rozumná volba.

  Finský trenér prostě jednou pro vždy propásl šanci zapsat se do florbalové historie jinak než tím, že byl první zahranicní trenér repre Česka.

  Přejme novému trenérovi (ať už to bude jmenovitě kdokoli), aby český florbal byl ze čtyř potenciálních týmů světa, kteří můžou dosáhnout na medaili, lepší než čtvrtý. ✌

 • trener napsal:

  ptát se aktivních hráčů na názor ohledně možného budoucího trenéra reprezentace mi připadá úchylné a zvrácené po všech stránkách…to si snad někdo dělá legraci, to snad nemyslí vážně, to mi rozum nebere. už dopředu to poškozuje trenéra a z hráčů to dělá prostitutky…

 • Podtajnak napsal:

  Takže pan Zlatnik chce českou cestu! Byl to ale on, kdo po MS 2016 ukazoval všude kolem sebe, jaký je machr, když angažoval trenéra mistrů světa. Za jeho působení je i zahraniční trenér žen. Takže teď najednou to buse zase jinak. Kolik tyhle změny názprů pana Zlatnika stojí unijní kasu? Je někdo, komu je pan Zlatnik zodpovědný, aby předložil výsledky svých rozhodnutí???? A přizná aspoň, že ostatní trenéři mu dali košem hlavně kvůvli tomu, jaký je on sám idi*t? A že se pan Zlatnik obklopuje lidmi, kteří s ním vyjdou. Opravdově nechce nic pro florbal udělat, chce se pouze prezentovat a mít moc, aby mohl létat po mezinárodních akcích a vipech. Všechny tady na unii svým arogantním a hloupým chováním se*e. Kde je teda analýza mistrovství? Jak si může za komisi dovolit říkat, že má kandidáta na trenéra repre, když ani neukončil angažmá toho předchozího trenéra? Ano, sice mu skončila smlouva po domácím MS, ale florbal, který marketingově dokáže odprezentovat i naprostý nesmysl, se ani není schopen prostřednictvím předsedy své komise reprezentace postavit k vyhodnocení sportovního propadáku? Hlavně, aby Zlatnik zase objížděl všechny regiony a všechny delegáty, aby ho zvolili na VH, která bude letos. Na pana Kettunena, který je alespoň férový, se Zlatnik vykašlal stejně, jako to udělal Cepkovi. Pravomoce by rád využíval, zodpovědnost nechce mít žádnou…doufám, že odpovědní lidé na unii nedovolí pokračování v tomto sportovním pádu dolů. Navíc ten pád nemá ani žádný směr.

 • Rudolf Lepič napsal:

  Člověk se na chvilku věnuje pálení slivky a ejhle…..už nám pan Zlatník navrhuje Luďka Beneše na hlavního kouče nároďáku.

  Opravtě mě když tak.

  Nebyl tenhle Zlaťák tím, kdo se bil v prsa, že navrhl a přivedl Kettunena?
  Že jediná správná cesta je s „nečeským“ trenérem a nota benne s Kettunenem?
  Když tak pro připomenutí….. http://florbal.cz/59453-david-zlatnik-petri-kettunen-je-absolutne-nejlepsi-volbou/

  Takže nebylo by teď od věci po té „opravdu dlouhodobé analýze celé situace“ jak zde čtu v článku aby se pan Zlatník postavil k věci čelem a jako chlap?

  Vůbec neřeším jestli je Luděk Beneš správná a nebo nesprávná volba. Jen by mě opravdu zajímala ta dlouhodobá analýza Davidova a jestli vyvodí nějaké osobnější závěry…

  pS:Zaneslo se k nám na dědinu, že by měl asistenta dělat Bedla.

  • HonzaB. napsal:

   Petri je dobrý trenér, o tom není sporu. Výsledky českého národního mužstva nepřesvědčili, ale nejsem si jist, že pod jakýmkoliv jiným trenérem bychom měli na víc než 4. místo. Švédsko je někde jinde a i Fini musí mít štěstí, aby se jim nad nimi podařilo zvítězit, Fini zase hrají sice ne tak zábavnou hru, ale podctivě z obrany, na kterou také prostě nemáme a pouze se Švýcary nám to tak v 30% případů vyjde, nutno ale dodat, že Švýcaři jsou schopní se Švédy a Finy hrát vyrovnané partie a už několikrát na MS dotáhli semifinále do prodloužení. To my vždy s přehledem prohrajeme (snad výjimkou bylo semifinále před 2 lety, kdy se Fini mohli strachovat až do posledních vteřin).
   Osobně bych viděl jako nejlepší volbu švédského trenéra, nicméně ta finanční zátěž by byla o tolik vyšší než u českého, že to čfbu podruhé neudělá a L. Beneš je jistě kvalitní trenér, tak uvidíme, co s nároďákem zvládneme.
   V prvé řadě by bylo fajn zvládat bez problémů utkání S Norskem, Lotyšskem… Švédsko a Finsko tyto soupeře nekompromisně rozdrtí, nicméně Švýcarsko letos dostalo od Norska také varování. Pak teprve můžeme přemýšlet o úspěchu s medailí 😉

 • dave napsal:

  Co např. pan Mrázek? Myslím, že úspěchů má plnou řadu.

  • Petr napsal:

   Mrázek se nehodí do krámu. Jeho schopnosti a výsledky jsou sice mimo rámec českého florbalu Ale jeho otevřenost by příliš rozvířila smradlavý český rybníček

   • trener napsal:

    Mrázek dokázal na poměry čr neuvěřitelnou věc – stačí si spočítat všechny reprezentanty, kteří prošli jeho rukama ve vítkách – těžko ale dojde k tomu, že by to vzal a tak se nikdy nedozvíme, jestli se tak stalo jeho „genialitou“, vizionářstvím, talentem, pílí nebo ta bylo jenom dílo náhody, shody okolností, štěstím. neexistuje nikdo takový v prostředí českého florbalu, nemá konkurenci a to působil u sportu, který v té době neměl zdaleka takovou podporu jako dnes.

 • Michel napsal:

  Já žasnu co opět předvádí pan Zlatník. Než nastoupil Kettunen, tak to byla jediná vhodná volba. Odbourají se kamarádské vazby a přijde někdo nový.

  Ejhle … najednou, když nepřišel kýžený výsledek v podobě placky z domácího MS, tak si nakonec usmyslí, že to vlastně byla asi špatná volba a jediná správná je ta Česká. Pokud ani finský trenér a za mě zkušený nebyl schopný postavit tým na placku, tak to asi nebude jen trenérem, ale i hráči, kteří na tom hřišti měli nechat maximum. Bohužel si přiznejme, že jsem zachrápali, chrápeme a s tímto přístupem co někteří jedinci na důležitých funkcích předvádí asi ještě dlouho chrápat budeme. Fini a Švédi jsou o parník někde jinde, s Švýcarama to bude vždy boj, ale i ti jsou před námi, i když s rezervou.
  Proč od MS unie o českého týmu stále mlčí ? Proč nikdo nevydá zprávu o předvedené hře a kdo může za neúspěch ? Nebo se vidí akorát statistiky rekordů, které jsem pořádáním překonaly ?
  Avšak dlouho se tu také zapomíná na týmy za námi, které nám už začínají slušně zatápět. Český florbal se rozvíjí možná až moc rychle s přehnanými ambicemi. Zapomnělo se tu na kvalitu a místo toho se upřednosťnuje rychlerostoucí kvantita. Poznal to hokej, fotbal a promarněné roky se tu budou těžko dohánět.

  Doufám, že činovníci budou mít rozum a tento plán na zvolení nového trenéra přehodnotí a přijdou s lepším řešením.

 • Unihoc napsal:

  Pan Zlatnik je vul a na tom se shodnou asi vsichni.

  • Tomáš Krásný napsal:

   Kdybyste se aspoň pod ten svůj komentář podepsal jménem. Pan Zlatník vůl rozhodně není. Jeho práci ve VV považuji za velmi profesionální a jen rigidní pravidla rozhodování v ramci unie mu brání v ještě lepší práci. Já jeho zahraniční cestě fandil. Ukazuje se ale, že zahraniční trenéři nemají v Česku na růžích ustláno. Pan Kettunem zřejmě nebyla ta správná volba, ale kdo nic nedělá, nic nepokazí, že.

   • Taky Petr napsal:

    Nemyslím si, že by Kettunen byla špatná volba, po Cepkovi rozhodně jiný přístup. Avšak nákladná volba, proto se mluví o návratu k domácímu trenérovi. Ale jisťě máte lepší informace.

   • trener napsal:

    pokud je pravdivá ona informace o konzultacích s některými hráči repre, tak pro mě ono jmenované rohaté zvířátko pan Zlatník rozhodně je…a je dobře, že to někdo pojmenuje správným názvem, na druhé straně jej a jeho názor,postup má právo každý bránit…očekávám tudíž na obranu nějaké argumenty a důvody co vedeni k takovému postupu vede a kam tím směřuje. vzhledem k osobě kettunena mi třeba vadí, že nebyla zveřejněna žádná zpráva nebo hodnocení ms po sportovní stránce a přicházejí zprávy podobné té předmětné a nějakých krocích docela zásadních pro budoucnost…předpokládal bych jiný postup – hodnocení ms, analýza, závěr, navrhovaná řešení, diskuse, přijetí rozhodnutí…

   • Tomasi Tomasi napsal:

    Tomáši, Tomáši. Že ty budeš považovat práci Zlatníka za profesionální, vždyť to přece není žádná hodnota. Vlastní hráči i trenéři se ti směji za zády. Někdy se snažíš vystupovat, jako by jsi měl patent na florbal. A to bohužel nemáš.

    A to, že Zlatník shání své hlasy pro blížící se volby i tím, že si z tebe dělá kamaráda, jsi pouze přehlédl ten fakt, že se za tvými zády tobě směje. Však kdyby jsi tomu rozumněl.

    Zdeněk

    • Tomáš Krásný napsal:

     Já jsem ten poslední, přes koho by mohl shánět hlasy. Já jen reagoval na to, že prostě David Zlatník není vůl. Vadí mi anonymní nadávky. Nerozumím prostě tomu, že se někdo neumí pod svůj názor podepsat. Patent na florbal rozhodně nemám, ale také si nemyslim, že to nedělám dobře. Všem jen to dobré v novém roce.

 • David napsal:

  Pan Zlatnik je jen pozlátko a už notně ošoupané. A L. Beneš? Bezcharakterní člověk, který se neštítí téměř ničeho.
  Jsou v ČR mnohem kvalitnější lidé na tento post, jenže ty už unie natolik znechutila a naštvala, že to dělat nebudou.

  • Marcel Pudich napsal:

   Vážený anonyme Davide, můžete nám napsat, proč je Luděk Beneš bezcharakterním člověkem a co udělal tak hrozného, že se neštítí ničeho? Zajímalo by to asi nejen mne. Nebo jste Davide, zase a opět tady, jen internetová žumpa?

 • fanda napsal:

  tak nějak touhle zprávou se nezpochybnitelně ukazuje jak je celé to velikášské divadélko kolem florbalu postaveno na hliněných nohách, neschopnosti či spíše všehoschopnosti některých vrcholových funkcionářů a mnoha dalších aspektech o kterých se nechci zmiňovat…kdo se jenom trochu zamyslí nad obsahem musí se nutně poblinkat, toliko je v něm kontroverzních věcí. odpovědi na otázky neznáme a tak je zbytečné spekulovat nad tím, kam hodlá Zlatník dostrkat špičku tohoto sportu. Nejspíše k totálnímu znechucení, odchodu, rezignaci. Od Jendrišáka bych navíc čekal, že diskusi na dané téma odmítne a odkáže kohokoliv do patřičných mezí…rozhodně to však ukazuje na jeden nepopíratelný fakt a sice na to, jak je vedení florbalu chaotické, nesystematické a nahodilé.

 • Osobní zkušenost napsal:

  Hlavně se ho nikdo nesnazte zkontaktovat a ptát se na jeho konkrétní činnost – mohl by po vas chtít fotku, mohl by si na vas stěžovat v práci a vyhrožovat vam, ale neodpovi absolutně na nic. Mluvím z vlastní zkušenosti.

 • Karel napsal:

  …zkušenosti z juniorské reprezentace má i Bedla. Ale opravdu to stačí k tomu, aby muži příští MS získali medaili? Článek je naprosto k smíchu a jestli se vše řeší tímto způsobem, tak se člověk už ani nemůže ničemu divit. Počínaje konečnou nominací na MS a konče představením nového trenéra, i když ještě nikde neproběhlo hodnocení předešlého…A to proti Luďkovi opravdu nic nemám.

  • trener napsal:

   souhlasím, článek by byl k smíchu, kdyby se jednalo o scénář nějaké komedie ala Troška…jenomže to tak není a proto mi úsměv ztuhne na tváři a už bych se ani nedivil tomu, kdyby si příslušní reprezentanti v čele s Jendrišákem sami určili trenéra jaký by jim nejlépe vyhovoval…a to už není Kocourkov ani Hoštice, to je už totální průšvih, to je Armagedon…

   • Taky Petr napsal:

    Pane Karle, vyvozovat z obsahu článku závěry bez znalosti informací, je hloupé.

    Trenére, nepanikařte a zapojte rozum místo emocí. Nevidím nic špatného na zapojení klíčových hráčů do konzultací s cílem najít nejvhodnějšího trenéra. V rámci nalezení vhodné chemie budoucího kolektivu je to více než prospěšné.

    • Karel napsal:

     Nevím, jaké závěry máte na mysli. A Váš názor: „Nevidím nic špatného na zapojení klíčových hráčů do konzultací s cílem najít nejvhodnějšího trenéra. V rámci nalezení vhodné chemie budoucího kolektivu je to více než prospěšné“.Promiňte, ale to fakt není normální.

    • trener napsal:

     nikdy jsem se s takovým postupem nesetkal – konzultace hráčů ohledně trenéra? už z logiky věci je to naprostý nesmysl a idiotismus popírající všechny zákony inteligence…trenér si vybírá hráče pro daný cíl, úkol, nikdy si hráči nevybírají trenéra – to je prostě nesmysl, mnoha desetiletími ověřená věc, v kolektivních sportech to prostě platí, tady pro žádnou demokracii či cokoliv jiného, podobného není místo

     • Včelka napsal:

      Trenére – souhlasim s tebou…
      Florbal bývá v Česku specifický sport se specifickými „hoštickými jednohubkami“.?

      Ale je Silvestr.?

      Jdi se někam bavit, lupni něco šampa, odpal pár petard a budou se ti tyhle žabomyší „armagedony“ zdát jako „Slunce, seno a pár facek“…

     • Taky Petr napsal:

      Když z konzultace Zlatníka s hráčem uděláte rovnou rozhodnutí hráče o výběru trenéra, to je pak těžké logicky a bez demagogie diskutovat. Tak nějak Vám nedochází, že nový trenér by měl být osobou zkušenou a akceptovanou, které se nebude stávat, že mu hráči odmítnou reprezentovat. A zeptat se na toto kapitána je přece logické. Florbal je amatérský sport a hráči nejsou zaměstnanci.

 • trener napsal:

  konzultace s hráči o novém trenérovi reprezentace – prostě nesmysl, rovnou z toho můžete udělat pionýrský, turistický oddíl, florbal – amatérský sport – nenechte se vysmát, Kettunen a mnoho dalších jsou a byli královsky placeni, takže dále si můžeme lhát do vlastní kapsy, nový trenér bude takový , makový – a o tom mají spolurozhodovat hráči? nenechte se vysmát, deset hráčů – deset názorů, akceptovaná osobnost – no rozhodně Beneš takovou není a nemůže být…tak jsem předložil některé logické argumenty a můžete začít diskutovat bez demagogie…podle mého se stává z florbalu takový podivný hybrid, společensky bohatě dotovaný státem, přesto se pohybující v amatérských podmínkách s amatérským myšlením které k progresu nemůže vést a taky nepovede, jenom si pár vykuků přihraje zajímavou malou domů, několik málo vyvolených si z toho udělá výhodný byznys a těm tenhle schizofrenní stav náramně bude vyhovovat…

  • Taky Petr napsal:

   Nechme toho, vzájemně se nechápeme.

   Kdo však tedy místo Kettunena, když zpochybňujete Beneše?

 • Karel napsal:

  Taky Petr….Když z konzultace Zlatníka s hráčem uděláte rovnou rozhodnutí hráče o výběru trenéra, to je pak těžké logicky a bez demagogie diskutovat. Jak jste na toto přišel?? Můj příspěvek jste zjevně vůbec nepochopil. Ale rozumíte tomu určitě hodně, když děláte závěry, které mne ani nenapadly. A vůbec nezpochybňuji zkušenosti Luďka. Ale ty rozhovory s hráči…No, jak myslíte!

 • trener napsal:

  hráč jakéhokoliv sportu by měl mít ke svému trenérovi jediný vztah – měl by k němu mít plnou důvěru, důvěru a víru v jeho schopnosti, znalosti, v to, že jej trenér dokáže připravit co nejlépe, že jej někam vede, že to co dělají má smysl…trenér je na post delegován a vybrán ne hráči, ale majitelem, klubem, potažmo v případě reprezentace nějakým vrcholovým orgánem – svazem…to prostě nepřísluší hráčům, nedovedu si vůbec takovou situaci představit, z toho titulu je i jakákoliv ústní, nezávazná konzultace mlácením prázdné slámy a nevidím v tom žádný smyl, spíše to musí působit nakonec kontraproduktivně . Jendrišák je možná náš dlouhodobě nejlepší hráč , ale je to ten správný člověk s kterým se budu bavit o budoucím trenérovi? vždyť je to padlé na hlavu. někdo se tady možná zříká odpovědnosti za kterou je svazem placen.

  • Taky Petr napsal:

   O repre trenérovi rozhodne Výkonný výbor, stanovisko a návrh k tomu dá Komise reprezentace. Hráči o trenérovi nerozhodují, pouze byli osloveni Komisí ke konzultaci situace, aby bylo naplněno to, o čem píšete na začátku příspěvku. To není nic proti ničemu, jen toto jsem měl na mysli. Jak píšete, měl by být člověk zkušený, schopný a hráči respektovaný. K tomu sloužila ta konzultace s hráči, k ničemu jinému, aby se hned na začátku neudělala chyba.

   • trener napsal:

    ona chyba se už dávno stala už tím, že před lety tatáž komise oslovila a později nominovala Cepka – už tehdy jsem to kritizoval a do puntíku se to splnilo. Potom přišla tatáž komise s Kettunenem a rovněž jsem uvedl důvody proč ne. Opět se to vyplnilo. Nyní do třetice všeho dobrého začala komise včele se Zlatníkem opět špatně a sice dotazem na hráče, zda li je někdo akceptovatelný. A to se ještě nerozloučili s Kettunenem…Chápete vůbec dopad takového postupu? A jestli mi někdo začne tvrdit, že Beneš je to pravé ořechové tak skončím smíchem pod stolem…zároveň mi však bude smutno, smutno za celé florbalové hnutí. Protože celé tohle smutné panoptikum jsme si mohli v poslední dekádě ušetřit, kdyby to ti odpovědní v komisi nehráli od zdi ke zdi s nulovým výsledkem…mě z toho hlava bolet nebude a nebolí, rozhodně to ale lze považovat za promarnění obrovské šance a potenciálu. místo vrcholu jako pořadatelská země ms jsme zjistili, že stojíme na místě !

    • Taky Petr napsal:

     S Cepkem s Vámi souhlasím, v dané chvíli to byl ale trenér s hráčskými a trenérskými zkušenostmi, nicméně vše pohořelo na jeho povaze. Sice porazil poprvé Švédy, následně ale český tým v sériích EFT nic nevyhrál.

     Chápu i výběr Kettunena, na domácím MS se florbaloví činovníci chtěli vytáhnout a po výsledcích repre pod Cepkem chtěli něco nového a zaručeného, co by dovedlo tým doma k medaili. Musím uznat, že hra se pod finským trenérem zlepšila a letos začala repre porážet Švýcary. To, že to hráči psychicky nezvládnou a herně propadnou (velmi zjednodušeně řečeno, důvody se už na diskuzích probíraly), neočekával pravděpodobně nikdo. Trenéři sice měli zodpovědnost za nominaci a herní strategii, za neschopnost hráčů dát gól ale nemohli.

     Kettunen a jeho asistent jsou však dle všeho patřičně nákladní a pořádně provětrali unijní peněženku. To je také dle mého hlavním důvodem Zlatníkova oznámení o preferování české cesty.

     A teď k aktuální situaci. Ono v současnosti není mnoho trenérů na domácí scéně, kteří by vůbec mohli být v úzké nominaci. Prsty na jedné ruce by proti tomu byly v silné převaze.

     PS Opět k těm konzultacím s hráči. Za prvé, nevíme, o čem přesně se Zlatník bavil. Mám-li si ale zaspekulovat, tak já osobně bych se bavil o tom, co jim vedení pod Kettunenem dalo, v čem došlo ke zlepšení, v čem naopak byly nedostatky, na co je potřeba navázat, co je potřeba zlepšit, co změnit, čeho se vyvarovat atd. A pak samozřejmě může následovat polemika nad tím, pod kterým trenérem by se požadovaného stavu mohlo nejlépe dosáhnout, tak aby to byla osoba vhodná, zkušená, komunikativní, hráči a kluby respektovaná, a to natolik, aby nedošlo k házení klacků pod nohy a nechuti hráčů reprezentovat. Mrzí mne, že tuto zcela logickou záležitost nechápete a berete ji jako nepatřičnou. Vždyť mám-li udělat kvalitní analýzu čehokoliv jako podklad pro nějaké rozhodnutí, vždy zjišťuji maximum informací ze všech možných zdrojů a nebudu vylučovat předem žádný zdroj. Chybou by naopak bylo hráče obejít a nezjistit si jejich názory. Nemůžete srovnávat situaci s fotbalem nebo hokejem.

     • trener napsal:

      pouze na vás navážu, jak správně podotýkáte jsou to z naší strany spekulace a domněnky, nikdo jsme u těch rozhovorů, konzultací nebyl. předně – před ms, během ani po něm jsem nezaznamenal výrazně negativní hodnocení práce Kettunenova týmu. naopak padla slova o chuti pokračovat ve spolupráci přes neúspěch na ms. v tomto duchu se jeví myšlenka o finanční náročnosti celého experimentu jako logická a správná. důvod je tedy na světě. horší je pokračování. Beneš se mi přes všechno další co uvádíte zdá jako ten, kdo rozhodně nesplňuje podmínky, které vcelku opět správně uvádíte. troufám si tvrdit, že většina hráčů znalých poměru v čr se mnou bude souhlasit. Beneš představuje další problém a řešení problémů prostřednictvím jeho osoby je další šlápnutí do lejna. a tady se dostávám k jendrišákovi, totiž k tomu, co o tom on může vědět? když pominu základní omyl takového postupu, co jendrišák ví o superlize z posledních let? troufám si tvrdit, že maximálně zprostředkovaně málo. k čemu potom nějaká konzultace s hráčem neznalým poměrům? Beneš je pro mě jenom další experiment, podobně jako Cepek problematická osobnost s ne zcela prokázanými výsledky sportovními. ani jeho hráčská minulost, ani jeho trenérské výsledky mě nepřesvědčují a nevyhnutelnosti a vhodnosti tohoto kroku.

     • Taky Petr napsal:

      Kdo ale pak je vhodným kandidátem. Každý, kdo mne v této souvislosti napadá, má kromě předností také své slabé stránky (něco, co by se mohlo jevit jako nevýhoda, překážka). Ono těch lidí, kteří by ten post mohli zastávat, opravdu je málo.

      Pokud jde o Jendrišáka, tak je to kapitán. Samozřejmě, že je řadu let mimo českou ligu, prošel ale celým reprezentačním cyklem za Cepka i Kettunena, takže se dokáže vyjádřit ke kvalitě práce a požadavkům u reprezentace. Navíc má možnost srovnání se švédskou praxí. Pokud Zlatník tvrdí, že spolu hovořili více než hodinu, tak se jednalo pravděpodobně o dost důkladný rozbor. Ono ale stejně moc co na výběr není, navíc nejde jen o hlavního trenéra, ale i o asistenty a celý styl práce, takže to není o jediné osobě. Nový trenérský tým se ukáže hned na jaře na novém EFT a tam se uvidí jak na tom repre je.

     • trener napsal:

      s něčím souhlasím, s něčím už méně…kdo tedy? to je kardinální otázka a moc dobrých odpovědí se vskutku nenabízí…v tom s vámi souhlasím bez výhrady. za to, aby si dali trochu více práce s výběrem kandidáta jsou ale placeni. mým jediným přáním je, aby se to konečně pohlo dopředu a to se stane za předpokladu, že se změní spousta věcí a výběr trenéra je jenom jedna z nich. že situace a stav českého florbalu není na žádné pískání se asi shodneme. 10 let se tady deklaruje co všechno se udělá, ale zatím se ukazuje florbal spíše jako marketingová hračka a to je jednak škoda a jednak pro samotný florbal dost málo. spousta lidí je znechucena, spousta lidí to vzdala, spousta lidí nemá chuť nebo čas bojovat. a tak se z toho stal takový malý, český, zatuchlý rybníček což ovšem některým náramně vyhovuje. je však trochu zvláštní, že od dob Cepka, kdy se do sporu dostali Hubálek a později Natov, nikdo otevřeně z hráčů nevyjádřil ačkoliv bylo dávno zřejmé a známé , že je cosi shnilého ve státě českém…

     • Taky Petr napsal:

      Jedna věc je zázemí, dané Unií, jejím počínáním, marketingem, rozdělováním peněz atd. atd.
      Druhá věc je práce v klubech, což je dáno kvalitou trenérů, financemi a vůbec reálnými možnostmi.
      Třetí věc, která na rozdíl od obou předchozích dělá výsledky, je herní projev, osobní herní šikovnost hráčů a vůbec herní myšlení. To se vyučuje v klubech, v repre už nikoliv.

      Kdo naživo viděl v prosinci na MS Finy, tak si musel všimnout, na čem je jejich hra postavena.
      – Na individuální herní šikovnosti, z čehož pak pramení herní sebevědomí a schopnost obejít protihráče a přesně zakončit.
      – Na rychlosti, s jakou dokázali běhat, útočit a dostupovat útočící hráče. Takto se ve Finsku prostě hraje.
      – Na momentu překvapení, kdy dokázali už tak rychlý herní projev vyšperkovat účinnou velmi rychlou přihrávkou na nabíhajícího hráče v předbrankovém prostoru.
      Naše liga je z tohoto pohledu pomalá, raději tři přihrávky na jistotu mezi obránci nebo zpět než pas na útočníka, z toho plynoucí hra do plných, kdy se minimalizuje moment překvapení. Nakonec se pak hráči strašně nadřou na vstřelení branky, protože se nedokáží v rychlosti a pod tlakem přesně trefit. Dokud se hráči nenaučí tyto aspekty moderního florbalu, nemáme šanci nad Seveřany vyhrávat a budou nás dohánět ti, kteří se rychleji adaptují.

     • Taky Petr napsal:

      Já bych Komisi, resp. celou Unii nepodezříval z toho, že by si s nalezením nového vhodného kandidáta na repre trenéra nedaly dostatečnou práci. Jsem přesvědčen, že se to začalo řešit záhy po skončení MS. Muselo se analyzovat dvouleté působení trenérského týmu a herní projev a výsledek na MS. Také si myslím, že analýza existuje, jen s ní nikdo oficiálně nešel na veřejnost, pokud se tak vůbec stane, dokud nedojde ke jmenování nového trenéra. Přeci jen je to interní dokument a ať se nám to líbí či nelíbí, není určen fanouškům. A najít někoho vhodného ze dvou či tří lidí je nakonec možná těžší, než kdyby bylo k dispozici třeba pět jmen.
      Ale abych taky nebyl nekonkrétní, osobně bych rád na repre židli viděl Pavla Bruse.

 • Pavel napsal:

  Při zápase MB – Tatran seděl Beneš se Skružným, už vím proč.

 • HA napsal:

  Ahoj, v současné době je úplně jedno, kdo bude repretrenérem. Máme dva zásadní problémy – jedním je absolutní všeobecná nepřipravenost dětí v čr pro jakoukoli budoucí sportovní specializaci – je to problém od malých dětí ze škol (nedělá se s nimi to co má),z oddílů (výsledek je přednější než obratnost, technika…) chybí koncepce přípravy v oddílech všech kolektivních sportů (podívejme se jak zaostáváme v bruslení hokejistů, technických schopnostech pod tlakem u všech kolektivních sportů atd…). atd atd… Druhým problémem je samotná Unie, která živí mnoho ambiciozních bafuňářů (čest výjimkám, kterých je maličko). Tito lidé, kteří tam dřepí roky měli již dávno vytvořit systém…když bychom vysčítali jejich pracovní hodiny, za které jsou placeni, tak bychom už deset let měli mít vícemistry světa ve všech kategoriích… říkám, že ti lidé tam nic nedělají a jen krásně hrabou a smějí se, jak s námi vyběhli…ale mají teplá místa a stálý peníz… z morálky některých se mi chce i po letech zvracet….

 • fanda napsal:

  dovolím si říct jednu hříšnou myšlenku a vede mě k ní hokejové msj v kanadě. chtělo by to zmenšit nebo zracionalizovat penězovody, které vedou do florbalu. pohodlný život bez napětí a starostí nás vede k lenivosti a ztrátě rvavosti pro překonávání překážek. do hokeje se sypou obrovské peníze a 15 let naši junioři nepřivezli placku. jsou pomalí, bez zápalu, hrajou si na hvězdy. do florbalu tečou obrovské prachy a taky mám pocit, že jsme díky tomu paradoxně zlenivěli a zpohodlněli. právě jsme prohospodařili celé desetiletí a příliš mnoho lidí se kolem florbalu živí kecama a marketingem.

Napsat komentář

*