Florbalisté Mladé Boleslavi podlehli Storvretě. Foto: Flickr IFF
3. 1. 2019 Pohár mistrů (6) KOMENTÁŘŮ

Mladé Boleslavi se zázrak nepovedl, Storvretě podlehla 5:10

Florbalistům Mladé Boleslavi se malý zázrak na Champions Cupu 2019 nepovedl a v semifinálovém utkání podlehli švédské Storvretě v poměru 5:10, když k její porážce přispěl Albin Sjögren hattrickem. Na druhou stranu může boleslavské hráče těšit, že si vytvořili opravdu velké množství šancí. V souboji o bronz vyzvou v pátek švýcarský Köniz.

Souboj Mladé Boleslavi se Storvretou byl takovým bojem mezi Davidem a Goliášem, ačkoliv Mladá Boleslav patří k české špičce a účast na Champions Cupu si vybojovala jako úřadující český šampion.

Český mistr se také držel statečně. Poprvé sice inkasoval už ve třetí minutě, ale následně vydržel až do 14. minuty, kdy se poprvé prosadil Sjögren z přesilové hry. Mladá Boleslav si rovněž vytvořila několik šancí, nicméně brankáře Klintstena nepřekonala.

Kvalitní byla z pohledu Boleslavi především druhá část, kterou otevřel gólově Sjögren, ale reagoval Řehoř, nicméně za deset sekund zvýšil Ahlroth. V dalším průběhu prostřední části se prosadili postupně Hoffer, Sjögren a Tadeáš Chroust.

Třetí třetina už Boleslavi příliš nevyšla: na branku Ahlrotha sice zareagoval Natov, ale následovaly trefy Berggrena, Sjögrena a Petterssona. Tři minuty před koncem snížil Curney, ale poslední slovo měl nakonec Tobias Gustafsson.

Mladá Boleslav tak podlehla Storvretě 5:10 a v pátek ji čeká souboj o bronz proti Könizu. Vítkovické ženy si pak zahrají finále proti IKSU.

Semifinále Poháru mistrů:

Storvreta IBK – Florbal Mladá Boleslav 10:5 (2:0, 3:3, 5:2)

Branky: 3. Jamtdal (Helmrich), 14. Sjögren (Ahlroth), 24. Sjögren (Ahlroth), 25. Ahlroth (Sjögren), 36. Sjogren (Winroth), 44. Ahlroth (Stenmark), 49. Berggren (Stenberg), 51. Sjögren (Stenmark), 53. Pettersson (Gustafsson), 59. Gustafsson (Sundstedt) – 25. Řehoř (Chroust), 33. Höffer (Tomašík), 39. Chroust (Řehoř), 46. Natov (Bína), 57. Curney (Jelínek).