Florbalistky IKSU porazily Vítkovice a vyhrály Champions Cup. Foto: Flickr IFF
4. 1. 2019 Ženský florbal (2) KOMENTÁŘŮ

Vítkovicím se zázrak také nepovedl, ve finále Champions Cupu podlehly 3:8 IKSU

Florbalistkám Vítkovic se malý zázrak, podobně jako mužům Mladé Boleslavi o den dříve, nepovedl. Ve finále Champions Cupu 2019 podaly proti IKSU výkon na hraně svých možností, proti týmu, který potvrdil roli vítěze nejlepší ligy na světě to ale nestačilo. Vítkovice odešly poraženy 3:8 a po čtyřech letech zopakovaly velký úspěch v podobě stříbrných medailí.

Utkání mělo od začátku očekávaný průběh, IKSU bylo více na míčku, Vítkovice sázely na pozornou obranu a rychlé protiútoky, ke kterým je IKSU díky jejich poměrně aktivní hře pouštělo, jako například Huskovou.

Nicméně Švédky také dvakát rychle udeřily: prosadily se Oona Kauppi a Joelsson. Srdnatě bojující Vítkovice se dočkaly po deseti minutách, kdy jeden z úniků proměnila Bol’ová. Do konce třetiny už branka nepadla, také díky několika kvalitním zákrokům vítkovické brankářky Příleské.

Divoký byl také nástup do druhé třetiny, když se nejprve prosadila Delgado Johansson, nicméně v přesilové hře kontrovala Enenkelová. IKSU ale vzápětí předvedlo pěknou kombinaci zakončenou opět Joelsson.

Vítkovice se opět na rozdíl jedné branky dostaly ve 33. minutě, kdy na 3:4 snížila Planková. Závěr druhé části ale patřil Veeře Kauppi, která dvěma góly upravila na 6:3 pro IKSU.

Český ale nesložil zbraně, v poslední třetině ubránil dvě oslabení, ale na obrat už se proti nejlepšímu týmu světa, který naposledy ve švédské nejvyšší soutěži prohrál utkání v prosinci 2017, nezmohl. Naopak ve 49. minutě skórovala Wibron a skóre při vlastním oslabení uzavřela znovu Veera Kauppi v 51. minutě.

Vítkovice tak navázaly na čtyři roky staré stříbro z Champions Cupu ve švýcarském Curychu. Příští rok by se turnaj měl uskutečnit v České republice.