Florbalistky Tatranu již jsou v elitní osmičce. Foto: Tatran Střešovice
7. 1. 2019 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Tatranky už jsou osmé, šanci na play off živí Liberec. Plzeň dostala v Ostravě 18 branek

Šestnácté pokračování nejvyšší ženské soutěže přineslo změnu v elitní osmičce týmů, které si zahrají o medaile. Liberec, který sám udržel naději na účast v závěrečných bojích totiž porazil Olomouc, čehož využily florbalistky Tatranu. Pražanky si poradily s Jičínem a rázem jsou díky lepšímu vzájemnému zápasu před Olomoucí. Roli favorita zvládly všechny elitní týmy, Ostrava dala doma Plzni osmnáct branek.

Liberecké florbalistky drží naději na postup do play off. Na domácí palubovce totiž dokázaly porazit Olomouc 7:4. Po deseti minutách vedly zásluhou Koníčkové s Dlouhou už 2:0 a vedení po celý zbytek zápasu nepustily. Ve 36. minutě to bylo již 5:1 a Olomouc se již pouze dvakrát dokázala dostat na rozdíl dvou branek. Liberec nakonec zvítězil 7:4 a stále drží teoretickou naději na postup do play off. „Dnes vcelku koncentrovaný výkon po celý zápas. Velká bojovnost, nasazení a obětavost. Konečně jsme prolomili střeleckou smůlu,“ hodnotila utkání Blanka Procházková.

Zaváhání Olomouce okamžitě využily florbalistky Tatranu, které se na něj dotáhly výhrou 5:3 nad Jičínem. Vzhledem k tomu, že první vzájemné utkání skončilo 7:6 v prodloužení pro Tatran, jsou tak nyní Pražanky fakticky osmé. O své výhře nad Jičínem rozhodly Tatranky ve druhé třetině, kterou pro sebe získaly poměrem 4:0. „Pro nás důležité tři body. Zápas byl plný soubojů a emocí, ale vše v rámci fair-play. Ve třetí třetině nás soupeř zatlačil, ale díky výbornému týmovému výkonu bereme všechny body,“ řekl k zápasu Jan Pojar.

Roli favorita zápasu zvládly florbalistky Ivanti Tigers proti Panthers Praha. První třetinu sice prohrály 0:1 zásluhou branky Miklíkové, jenže ve druhé části otočily průběh utkání čtyřmi góly. V první polovině třetí třetiny pak dalšími dvěma zásahy určily konečné skóre na 6:2. Nic na tom nezměnily ani dva body Terezy Pitterlingové, která se vrátila po studijním pobytu v Tampere, kde působila v KooVee. „Po vánoční pauze nebylo tempo zdaleka ideální, ale jsme rádi za ubojované tři body,“ řekl Adam Štegl.

Chodov porazil Židenice 4:1, na první branku se ale muselo čekat až téměř do poloviny základní hrací doby, to se totiž prosadila Jiráková. Až šestnáct sekund před koncem druhé části se pro branku přerušovalo podruhé, tentokráte se prosadila Řepková. V čase 41:20 vykřesala naději Zuzana Hubáčková, Chodov ale v posledních deseti minutách dvěma góly žádné komplikace nepřipustil. „Není za co se schovávat: naprosto hrůzostrašný zápas se vším všudy,“ byl nezvykle tvrdý trenér Chodova Lukáš Procházka.

Vítkovice zvládly po Champions Cupu návrat na domácí palubovky a ačkoliv proti Bohemians půl minuty prohrávaly, tak nakonec zvítězily jednoznačně 10:3, což se jim povedlo především díky deseti brankám v řadě od stavu 0:1. Hned třikrát se Ostravanky prosadily v oslabení, přičemž dvakrát dokonce během jediného vyloučení. Pozitivem je určitě návrat Kamily Paloncyové, na druhou stranu utkání pro zranění nedohrála Zuzana Šponiarová. „Jsme moc rádi, jak jsme zápas zvládli. V momentě, kdy jsme se dostali do vedení. jsme se uklidnili a až do konce zápasu jsme předváděli svižný aktivní florbal. Dařila se nám kombinace a klasicky škoda více využitých gólových šancí. Byl to pro nás náročný týden a jsme rádi, že jsme úspěšnou švédskou misi dnes potvrdili kvalitním výkonem a vítězstvím,“ radoval se trenér Tomáš Martiník.

Žádný problém neměla Ostrava, která vstřelila v každé třetině domácího utkání šest branek Plzni a po výhře 18:0 tak mohla slavit pohodlný zisk tří bodů. Hned sedm bodů si připsala dvojice Denisa Kotzurová – Paulína Hudáková. „Osmnáct vstřelených branek, zápas s nulou, 100% naplnění zápasových cílů. Velká pochvala za hru na obou koncích hřiště. Takhle to vypadá, když se florbalem bavíme,“ radoval se trenér Jakub Robenek.

Přehled výsledků 16. kola Extraligy žen

Crazy girls FBC Liberec – FBS Olomouc 7:4
branky: 6. Adéla Dlouhá, 11. Michaela Mlejnková, 32. Martina Dostalíková, 35. Michaela Mlejnková, 36. Markéta Rumlová, 42. Gabriela Horáková, 60. Michaela Mlejnková – 16. Lucie Cholinská, 39. Tereza Mošťková, 40. Lucie Cholinská, 59. Barbora Suchánková; rozhodčí: David Macoun – Jan Pondělíček; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 65; zásahy brankářů: Marcela Štěpánová 27 – Martina Franková 18, Lenka Kubíčková 8; po třetinách: 2:1, 3:2, 2:1;

FbŠ Bohemians – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:10
branky: 6. Martina Pokorná, 60. Eliška Vrátná, 60. Eliška Císařová – 7. Veronika Enenkelová, 7. Barbora Husková, 15. Zuzana Šponiarová, 30. Justyna Krzywak, 31. Eliška Planková, 37. Zuzana Šponiarová, 39. Zuzana Šponiarová, 40. Justyna Krzywak, 50. Barbora Husková, 54. Kamila Paloncyová; rozhodčí: Václav John – Lukáš Starý; vyloučení: 1:4; využití: 0:0; diváků: 78; zásahy brankářů: Jitka Omelková 23 – Petra Klečková 12; po třetinách: 1:3, 0:5, 2:2;

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 18:0
branky: 3. Karin Vavrečková, 4. Pavla Kajfoszová, 7. Nela Kapcová, 11. Paulína Hudáková, 16. Veronika Rybičková, 18. Denisa Kotzurová, 22. Nela Kapcová, 24. Romana Žurková, 30. Markéta Vrlíková, 33. Jana Lacková, 34. Paulína Hudáková, 35. Denisa Kotzurová, 43. Jana Lacková, 43. Paulína Hudáková, 47. Pavla Kajfoszová, 48. Nela Kapcová, 54. Denisa Kotzurová, 56. Viktória Grossová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 2:3; využití: 0:0; diváků: 56; zásahy brankářů: Jana Dupčáková 16 – Kateřina Fialová 21; po třetinách: 6:0, 6:0, 6:0;

K1 Florbal Židenice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:4
branky: 42. Zuzana Hubáčková – 28. Nela Jiráková, 40. Martina Řepková, 51. Jana Vávrová, 60. Martina Řepková; rozhodčí: Jiří Filipčík – Ondřej Filipčík; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 57; zásahy brankářů: Karolína Krištofová 28 – Jana Christianová 19; po třetinách: 0:0, 0:2, 1:2;

Ivanti Tigers Jižní Město – Panthers Praha 6:2
branky: 24. Lucie Řezáčová, 28. Eliška Chudá, 35. Vendula Beránková, 39. Vendula Beránková, 45. Iveta Hyršlová, 48. Petra Šebestová – 16. Ivana Miklíková, 29. Tereza Pitterlingová; rozhodčí: Přemysl Bališ – Peter Varga; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 64; zásahy brankářů: Kristýna Karli 21 – Kristýna Horňáková 24; po třetinách: 0:1, 4:1, 2:0;

Tatran Střešovice – KM automatik FBK Jičín 5:3
branky: 17. Daniela Reindlová, 26. Daniela Reindlová, 27. Barbora Zabavská, 32. Liana Matěvosova, 39. Karolína Vachušková – 18. Gabriela Žůrková, 46. Markéta Kosová, 55. Nikola Kuchařová; rozhodčí: David Rousek – Ondřej Sochůrek; vyloučení: 3:2; využití: 1:0; diváků: 39; zásahy brankářů: Hana Ranochová 25 – Veronika Samková 25; po třetinách: 1:1, 4:0, 0:2;