Florbalistky Tatranu se osamostatnily na osmé pozici. Foto: Tatran Střešovice
13. 1. 2019 Extraliga žen (6) KOMENTÁŘŮ

Tatranky porazily Olomouc a jsou osmé, favorité nezaváhali a dvě hráčky zapsaly sedm bodů

Florbalistky Tatranu pokračují ve svém obrození a po výhře v Olomouci 4:3 po nájezdech se osamostatnily na osmé pozici a mají jistotu, že je soupeřky z Hané při stejném bodovém zisku nepřeskočí. Ostatní zápasy překvapení nepřinesly, protože skončily výhrami favoritů. Adéla Bočanová a Magdaléna Plášková si při výhrách svých týmů připsaly sedm kanadských bodů.

Klíčové utkání se odehrálo mezi Olomoucí a Tatranem. Podle očekávání nepadlo moc branek, na první se muselo čekat do 14. minuty, kdy se prosadila hostující Reindlová v přesilové hře, o deset minut později srovnala Pejzlová, rovněž v přesilovce. V samotném závěru druhé třetiny pak Tatran podruhé vedl zásluhou Zabavské.

Olomouci se podruhé podařilo srovnat díky Mošťkové, nicméně Tatran potřetí vedl po brance Rekové. Hanačky nakonec využily tlak a sedm sekund před koncem srovnaly díky Suchánkové.

Po brance Suchánkové se nakonec rozhodlo až ve 14. sérii nájezdů, kdy o zisku extra bodu pro Tatran rozhodla Anežka Viplerová. Paradoxem je, že domácí Cholinská šla nájezd hned sedmkrát, Zabavská na druhé straně šestkrát. „Do našeho prvního gólu jsme hráli, tak jak jsme byli zvyklí z posledních utkání. Poté už to byla z naší strany křeč s obrovským množství chyb,” řekl k utkání trenér Tatranu Pavel Skazko.

Tatran se nyní osamostatnil na osmé pozici se ziskem 20 bodů. Olomouc má na deváté pozici bodů devatenáct, vzhledem k tomu, že prohrála oba vzájemné zápasy, musí v konečné tabulce získat více bodů než Tatran.

V ostatních utkáních uspěli favorité a nadělovali poměrné vysoké brankové příděly.

V Plzni se dlouho hrálo vyrovnané utkání, ale od stavu 3:3 vstřelily hráčky Bohemians šest branek v řadě. Domácí florbalistky se dostaly ke slovu až v poslední desetiminutovce a snížily na konečných 5:10 pro Bohemians. Sedm kanadských bodů si připsala Adéla Bočanová, hattrick pak Hana Poláková. „Dneska můžeme být spokojeni tak maximálně s přesilovkou, která nás v první polovině zápasu držela. Poté jsme proměnili šance a zápas rozhodli. Soupeř předvedl velmi dobrý výkon a hrozil z brejků, kterých jsme mu umožnili strašně moc,“ našel slova chvály pro soupeře Tomáš Grigar.

Jičín sice začal utkání s Ivanti Tigers velmi špatně a v čase 5:15 prohrával již 0:3, přesto se dokázal vzchopit a dvě třetiny s favoritem relativně držel krok. Poslední část ale prohrál 3:7 a celé utkání pak 6:12. V dresu vítězných Pražanek si hned čtyři branky připsala Dominika Kubišová. „Dnes jsme do zápasu vstoupili dobře, ale velký počet slabších pasáží náš výkon opět srážel a soupeřky toho využívaly,“ hodnotila utkání Karolína Šatalíková.

Jesliže Jičín vydržel vzdorovat favoritovi utkání dvě třetiny, u florbalistek Panthers to platilo polovinu základní hrací doby. Ještě v čase 25:03 byl stav vyrovnaný, jenže od té chvíle Pražanky v druhé části hned pětkrát inkasovaly, celé utkání nakonec Ostrava získala výsledkem 12:4. Kristína Hudáková s Denisou Kotzurovou si obě připsaly šest kanadských bodů. „Dnes to mělo do ideálu daleko. Hráli jsme pomalu a chyběla Nám větší chuť k černé práci. Pozitivní je, že i když jsme nehráli nejlépe, bylo ve hře i hodně pozitiv a 12 vstřelených branek rozhodně není málo,“ nebyl úplně spokojen Jakub Robenek.

Vítkovice neměly doma problémy s Židenicemi. Utkání, do kterého nezasáhla zraněná útočnice Zuzana Šponiarová, vedly v sedmé minutě 3:0 a dokráčely si pro pohodlnou výhru 8:2, když obě branky Brňanek vstřelila Andrea Dernerová. Negativem pro domácí může být, že utkání nedohrála Eliška Planková. „Vynikající, výborné, dobré, slabé, lepší, slabé. Ve zkratce dnes průběh. Ale jsme spokojeni s chutí a aktivitou a jen je třeba udržet klidnou mysl celých 60 minut,“ netradičně hodnotil kouč domácích Jiří Velecký.

Vítězství bere také Chodov. Ten vedl po deseti minutách s Libercem 3:0 a kontroloval celé utkání. První a jediný střelecký úspěch Liberce zaznamenala Michaela Mlejnková až v 52. minutě. Chodov nakonec zvítězil 11:1, hned sedm kanadských bodů si připsala Magdaléna Plášková. „Od začátku do konce jsme měli utkání pevně pod kontrolou, což je pozitivní. Kolem poloviny zápasu se vytratila přímočarost a hlad po zakončení, hráli jsme zbytečně složitě,” řekl k utkání Lukáš Procházka.

Přehled výsledků 17. kola Extraligy žen

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – FbŠ Bohemians 5:10
branky: 9. Ivana Drugdová, 18. Michaela Mašková, 25. Anna Alexandra Suková, 52. Kateřina Šnebergrová, 60. Nikola Křemenáková – 4. Hana Poláková, 10. Anna – Marie Divišová, 16. Anna – Marie Divišová, 28. Jessica Zlámalová, 30. Andrea Kadidlová, 30. Aneta Toulová, 32. Adéla Bočanová, 34. Hana Poláková, 46. Hana Poláková, 58. Adéla Bočanová; rozhodčí: Václav John – Lukáš Starý; vyloučení: 4:1; využití: 0:3; diváků: 81; zásahy brankářů: Veronika Fišerová 41 – Daniela Kreisingerová 26; po třetinách: 2:3, 1:5, 2:2;

KM automatik FBK Jičín – Ivanti Tigers Jižní Město 6:12
branky: 6. Kristýna Bachmaierová, 20. Anet Jarolímová, 29. Gabriela Žůrková, 54. Anet Jarolímová, 54. Zuzana Svobodová, 60. Zuzana Svobodová – 2. Dominika Kubišová, 5. Adéla Polívková, 6. Nikola Hermannová, 28. Simona Pálková, 31. Simona Pálková, 46. Dominika Kubišová, 47. Kateřina Kovaříková, 52. Kateřina Kovaříková, 52. Dominika Kubišová, 54. Kateřina Pisárová, 56. Dominika Kubišová, 56. Vendula Beránková; rozhodčí: Jan Brejcha – Lukáš Husák; vyloučení: 3:3; využití: 0:1; diváků: 76; zásahy brankářů: Veronika Samková 20 – Kristýna Karli 19; po třetinách: 2:3, 1:2, 3:7;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Crazy girls FBC Liberec 11:1
branky: 3. Martina Řepková, 9. Martina Řepková, 11. Eva Preisslerová, 24. Nela Jiráková, 27. Magdaléna Plášková, 43. Magdaléna Plášková, 50. Magdaléna Plášková, 51. Nikol Pekárková, 53. Magdaléna Plášková, 56. Tereza Hanzlíková, 58. Martina Řepková – 52. Michaela Mlejnková; rozhodčí: Tomáš Sommer – Michal Taufmann; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 73; zásahy brankářů: Kristýna Provázková 15 – Martina Lerchová 16, Marcela Štěpánová 1; po třetinách: 3:0, 2:0, 6:1;

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – Panthers Praha 12:4
branky: 6. Karolína Šablaturová, 9. Denisa Kotzurová, 15. Kristína Hudáková, 29. Nela Kapcová, 34. Karolína Šablaturová, 38. Paulína Hudáková, 40. Jana Lacková, 40. Markéta Vrlíková, 43. Kristína Hudáková, 54. Denisa Kotzurová, 55. Romana Žurková, 57. Kristína Hudáková – 20. Petra Šusterová, 24. Tereza Pitterlingová, 26. Tereza Syslová, 54. Kristýna Lochmannová; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 0:4; využití: 2:0; diváků: 64; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 9 – Karolína Červová 11; po třetinách: 3:1, 5:2, 4:1;

1. SC TEMPISH Vítkovice – K1 Florbal Židenice 8:2
branky: 3. Lucie Suchánková, 4. Sára Seevaldová, 8. Barbora Husková, 18. Lucie Theimerová, 22. Eliška Planková, 28. Kamila Paloncyová, 43. Šárka Boľová, 47. Alžbeta Ďuríková – 24. Andrea Dernerová, 60. Andrea Dernerová; rozhodčí: Dalibor Jekielek – Dominik Pustówka; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 46; zásahy brankářů: Nikola Příleská 17 – Karolína Krištofová 16; po třetinách: 4:0, 2:1, 2:1;

FBS Olomouc – Tatran Střešovice 3:4pn
branky: 24. Martina Pejzlová, 51. Tereza Mošťková, 60. Barbora Suchánková – 14. Daniela Reindlová, 40. Barbora Zabavská, 53. Žaneta Reková, N Anežka Viplerová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 4:3; využití: 0:0; diváků: 76; zásahy brankářů: Martina Franková 14 – Hana Ranochová 27; po třetinách: 0:1, 1:1, 2:1, 0:0;