Florbalistky Ostravy slaví pohárový triumf. Foto: Martin Flousek - Český Florbal
16. 1. 2019 Český pohár (17) KOMENTÁŘŮ

Divoké finále pro Ostravu! FBC předvedlo parádní obrat a vyhrálo 8:6 nad Chodovem

První trofeje roku 2019 jsou v českém florbalovém prostředí rozdány. Finále Poháru České pojišťovny proti sobě v Olomouci svedlo Chodov a FBC Ostrava, přičemž spokojenější mohou domů odjíždět ostravské florbalistky. Ty předvedly v divokém zápase nečekaný obrat v posledních minutách a nakonec porazily Chodov 8:6.

Utkání začalo lépe pro Ostravu, která si vytvořila úvodní tlak, přesto se po třech minutách radovala Kellovská, která využila závaru před brankou FBC. Oba týmy následně měly několik šancí a v čase 8:12 dostala Ostrava možnost trestného střílení, kterou Paulína Hudáková nevyužila.

Chodov se tím dostal ještě více do hry a dvakrát skóroval: nejprve se umístěnou ranou zaskvěla Frantíková, v čase 13:33 to bylo už 3:0 opět díky Kellovské. Ani ne za minutu a půl ale bylo srovnáno: Ostrava předvedla tři povedené kombinační akce a po dvou zásazích aktivně hrající Kotzurové a brance Kristíny Hudákové bylo rázem srovnáno na 3:3.

Ostrava reagovala tlakem, který ale brankou neskončil. Chodovské florbalistky prožily v první polovině druhé třetiny krizi, částečně zřejmě také kvůli tomu, že se jim nezdálo vyloučení Pekárkové. Dlužno podotknout, že čirá komunikace směrem k rozhodčím probíhala z obou střídaček.

Ostrava navíc přesilovku využila, další pohlednou branku si připsala Kristína Hudáková. FBC ale vedlo necelých pět minut, poté dokázala z dorážky vyrovnat Suchá. Zlepšený výkon Chodova navíc ve 38. minutě korunovala brankou Vávrová, která využila důvtipné nahrávky Řepkové.

Třetí třetina přinesla nejprve relativně koncentrovaný výkon Chodova, který navýšil své vedení na začátku 46. minuty zásluhou Řepkové. Jenže poté začal velký tlak Ostravy, který sice deset minut gól nepřinesl, ale nakonec předvedly svěřenkyně trenéra Jakuba Robenka velký obrat.

Vše začala v 55. minutě Lacková, o dvě minuty později skórovala Paulína Hudáková. FBC se dostalo na vlnu, ze které skórovala v čase 59:01 Kotzurová a Ostrava rázem v utkání opět vedla. Chodov zareagoval power play, ve kterém si ale pro lob doběhla Paulína Hudáková a stanovila konečné skóre na 8:6 pro Ostravu.

FBC si tak po velkém obratu v posledních minutách připsalo premiérové vítězství.

FLORBAL CHODOV – FBC OSTRAVA 6:8

branky: 3. Karolína Kellovská, 13. Daniela Frantíková, 14. Karolína Kellovská, 29. Karolína Suchá, 38. Jana Vávrová, 46. Martina Řepková – 15. Denisa Kotzurová, 15. Kristína Hudáková, 16. Denisa Kotzurová, 24. Kristína Hudáková, 55. Jana Lacková, 58. Paulína Hudáková, 60. Denisa Kotzurová, 60. Paulína Hudáková; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; zásahy brankářů: Jana Christianová 19 – Veronika Tomšová 26; po třetinách: 3:3, 2:1, 1:4;