Vítkovice čeká souboj o první místo, Liberec o naději na play off. Foto: FBC Liberec
19. 1. 2019 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

PREVIEW: Extraliga žen uvidí bitvu o první místo, poslední naděje pro Liberec?

 Extraliga žen má o tomto víkendu jasně daný tahák: na Dubině se v souboji o první místo tabulky utkají florbalistky Vítkovic a Chodova. Je zřejmé, že vítěz duelu se velmi přiblíží vítězství v základní části a s tím spojenému lepšímu nasazení pro play off. Liberec potřebuje bezpodmínečně porazit Židenice, aby si uchoval naději na play, Chodov pak vyzve florbalistky Panthers.

Program 18. kola Extraligy žen

Crazy girls FBC Liberec – K1 Florbal Židenice
Sobota, 14.00, SH ZŠ Dobiášova Liberec
Liberec je v pozici, kdy musí bezpodmínečně vyhrát. Na play off nyní ztrácí osm bodů, nicméně jeho pozice je v případě vítězství nad Židenicemi, které se již musí připravovat na boj o udržení, stále ještě řešitelná. Pro tým okolo dvojice Koníčková – Mlejnková bude zároveň utkání velkým testem, zda-li už je schopno zkoncentrovat se na utkání s potenciálně vyrovnaným soupeřem.
Tip Florbal.cz:
Výhra Liberce za 3 body  

1. SC TEMPISH Vítkovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV
Sobota, 16.30, SC Dubina Ostrava
Bitva o první místo extraligové tabulky, jednoznačný šlágr víkendu. Hostující Chodov čeká v krátkém sledu druhý důležitý zápas venku, který může do značné míry ovlivnit jeho sezonu. Po prohře v pohárovém finále si jistě bude chtít napravit chuť, může jej hnát také výhra v prvním vzájemném zápase sezony. Na druhé straně budou mít Vítkovice výhodu domácího prostředí a také určité vlny, na kterou se naladily dvěma výhrami nad Ostravou a druhým místem na Champions Cupu.
Tip Florbal.cz:
Výhra Vítkovic za 2 body

KM automatik FBK Jičín – FBS Olomouc
Sobota, 18.00, Sportovní areál Jičín
Olomouci se povedla první polovina základní části, kterou korunovala výhrou nad Bohemians. Ve druhé polovině to již tak dobré není a po poslední prohře s Tatranem dokonce vypadla z elitní osmičky. Jičín sice šokoval výhrou nad Ostravou, jenže také jeho se boj o play off nyní již bezprostředně týká. Následující dva zápasy s Olomoucí a Panthers mu mohou pozici notně vylepšit a vyřazovací boje prakticky zajistit nebo naopak výrazně situaci zkomplikovat. Právě nyní by se mohla ukázat výhoda sice užšího, ale nesmírně zkušeného kádru.
Tip Florbal.cz: Výhra Jičína za 3 body.

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – FbŠ Bohemians
Sobota, 20.00, ČPP Aréna Ostrava
Oba týmy mohou být relativně spokojeny: Ostrava pro sebe získala pohárovou trofej, Bohemians zase výhrou v Plzni získali prakticky jistotu vyřazovacích bojů. V Ostravě tak půjde o souboj týmů, které v této fázi sezony mají splněno a mohou cílit přípravu na play off. Domácí florbalistky budou jistě chtít potvrdit roli favorita.
Tip Florbal.cz: Výhra Ostravy za 3 body

Tatran Střešovice – Ivanti Tigers Jižní Město
Neděle, 15.00, STODOLA Aréna Střešovice
Tatranky se v minulých kolech dokázaly dostat do osmičky postupující do play off, nyní je čeká velká výzva v podobě Ivanti Tigers. Tým okolo veteránky Denisy Billé je jasným favoritem zápasu, proti houževnatému soupeři, který je navíc ve skupině týmů tvrdě bojujících o postup do bojů o medaile, je ale nečeká nic snadného.
Tip Florbal.cz: Výhra Ivanti Tigers za 3 body

Panthers Praha – FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň
Neděle, 15.45, Sport Centrum Hostivice
Florbalistky Panthers jsou v prakticky totožné situaci jako Jičín: proti Plzni potřebují vyhrát, aby si ulehčily v boji o play off. Na druhé straně ale bude stát soupeř, který dokáže svým aktivním pojetím pořádně znepříjemnit favoritovi utkání pozici.
Tip Florbal.cz: Výhra Panthers za 3 body


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*