Sparťané deklasovali Znojmo a stále se drží na druhé příčce superligy. Foto: ACEMA Sparta Praha, Český florbal Sparťané deklasovali Znojmo a stále se drží na druhé příčce superligy. Foto: ACEMA Sparta Praha, Český florbal
27. 1. 2019 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Sparta dala Znojmu 15 gólů, Otrokovice i Ostrava braly důležité body v boji o play off

Sparta Praha deklasovala Znojmo 15 zásahy a stále drží druhou příčku v tabulce Tipsport Superligy. Za vedoucí Boleslaví navíc zaostává pouze kvůli horšímu skóre. Důležité bodové zisky zaznamenaly Otrokovice a Ostrava. Boj o play off ještě bude hodně vyrovnaný!

Sparta už po první části vedla nad Znojmem 5:1 a v dalším průběhu zápasu postupně navyšovala skóre. Šesti body přispěl ke kanonádě Marek Zouzal, čtyři zápisy do statistik nasbírali Lukáš Ujhelyi a Milan Garčar. Znojmo zůstává po vysoké porážce na poslední příčce superligové tabulky.

Otrokovice si doma poradily s Vinohrady. Nevyzpytatelný soupeř z Prahy už letos dokázal zaskočit například Vítkovice, Ostravu nebo Tatran. V Otrokovicích si však dali pozor a první třetinu zvládli hravě. Už ve 20. minutě panteři vedli 5:0 a hosté střídali brankáře. Nakonec Otrokovičtí vyhráli 7:2 a v tabulce se posunuli se 30 body na sedmou příčku před osmé Bohemians. Ti mají o bod méně.

Klokani čelili těžšímu losu a utkali se s Chodovem, přesto však ze zápasu vydolovali alespoň bod. A to prohrávali ve 37. minutě 0:2. Jenže celek z Jižního Města nenašel odpověď na trefy Krebnera a Růžka a duel tak za stavu 2:2 dospěl do prodloužení. V něm vystřelil Chodovu druhý bod navrátilec Petr Pražák. Jelikož Vítkovice vyhrály na hřišti Bulldogs 6:4, odsunuly Chodov na čtvrtou pozici.

Stejný počet bodů jako osmí Bohemians má i devátá Ostrava, která se na klokany dotáhla po výhře v Liberci. Liberec mohl mílovým krokem nakročit k play off, ale domácí porážkou jistotu účasti ve vyřazovací části minimálně odsunul. Ostravě k výhře 4:2 pomohl výborným výkonem brankář Štěpán Laja.

Nedělní výsledky 22. kola Tipsport Superligy:

FbŠ Bohemians – Florbal Chodov 2:3 (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1) po prodl.

Branky: 40. Krebner (Buršík), 53. Růžek (Kieler) – 29. Ondrušek (Mikeš), 37. Maxa (T. Vávra), 62. Pražák (Pražan). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 205.

Sparta Praha – TJ Znojmo 15:2 (5:1, 4:0, 6:1)

Branky: 8. Ujhelyi (Kareš), 13. Křenek (Ujhelyi), 14. Košir (Zouzal), 20. Garčar (Ujhelyi), 20. Zouzal (Marvánek), 25. Zouzal (Bartoš), 26. Kareš, 34. Zouzal (Košir), 38. Časar (Burian), 46. Ujhelyi (Garčar), 50. Pruner (Košir), 56. Zouzal (Pruner), 57. Svatoš (Garčar), 59. Velc, 60. Pruner (Zouzal) – 19. Šindelář (Krejčíř), 47. Čihal (Novák). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 256.

Bulldogs Brno – 1. SC Vítkovice 4:6 (3:4, 0:1, 1:1)

Branky: 7. Galuszka (Žák), 13. Šomodi (Žák), 13. Ulman (Koláčný), 45. Žák (Michálek) – 10. Hájek (Nehera), 11. Delong (Besta), 17. Lorenc (vla.), 18. Hájek (Bräuer), 22. Bräuer (Hájek), 60. Bräuer (Hájek). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 218.

Sokol Pardubice – Tatran Teka Střešovice 0:7 (0:1, 0:4, 0:2)

Branky: 16. Kreysa (Langer), 22. Ullmann (Mühlfait), 23. Meliš (Langer), 34. Kreysa (Langer), 34. Jak. Kolísko, 52. Švéda, 59. Jak. Kolísko (Tlapák). Rozhodčí: Both, Černín. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 272.

FBC Liberec – FBC Ostrava 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Branky: 4. Marek (Klucho), 55. Salát – 19. Hrabal (Eichner), 23. Juhaňák (Zálesný), 45. Mendrek, 57. J. Bauer (Sládek). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 153.

Panthers Otrokovice – TJ Sokol Královské Vinohrady 7:2 (5:0, 1:0, 1:2)

Branky: 5. Kittel (Pešat), 13. Vykopal (Gál), 16. Pešat (Kittel), 19. Vykopal (Jurčík), 20. Sovják (Mich. Nagy), 26. Zapletal (Pešat), 47. Vykopal – 44. Hartman (Kachnič), 46. Gregor (Vnuk). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. Diváci: 296.