mullsjö, vestlund Mullsjö vybojovalo postup v nejdramatičtější sérii čtvrtfinále. FOTO: Per Wiklund
18. 2. 2019 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Falun díky vítězství nad Storvretou stáhl ztrátu na první místo

Falun ve vzájemném utkání se Storvretou zvítězil 6:4 a ztrácí tak na čelo tabulky tři body. Kalmarsund přišel o cenné dva body v utkání s Helsingborgem. Situace na posledních postupových místech je stále velmi dramatická, mezi pátým a devátým týmem tabulky je rozdíl čtyř bodů.

Mullsjö, které vyhlíželo posun na třetí příčku v tabulce, vyzvalo Höllvikens. Poměrně jednoznačný průběh utkání, které sledovalo pouhých 296 diváků, ozdobil hattrickem Anton Vestlund. Mullsjö zvítězilo 9:4 a na třetí příčce má jednobodový náskok na čtvrtý Linköping.

Zápas Kalmarsundu s Helsingborgem měl velmi vyrovnaný průběh. V první třetině se prosadil na straně hostů Patrik Suchánek, který snižoval na 1:2. Po vyrovnání Andrease Lindholma v 56. minutě následovalo prodloužení, ve kterém Helsingborg dokázal skórovat a připravil tak Kalmarsund o dva body, které mohou být v konečném účtování na postupových místech velmi důležité.

Největším tahákem 28. kola byl jistě souboj Falunu se Storvretou. Lépe do utkání vstoupila Storvreta, když se už po 37 sekundách prosadil Nilsberth. V první třetině skóroval ještě Niklas Winroth a Storvreta odcházela do šaten s dvoubrankovým náskokem. Ve druhé třetině ale Falun otočil skóre třemi brankami a nabyté vedení už do konce zápasu nepustil. Falun tedy stáhl ztrátu na Storvretu na pouhé tři body, i tak by ale musela Storvreta do konce sezóny nečekaně zaváhat, aby měl Falun šanci na nejlepší výchozí pozici pro play-off.

V utkání Pixba a Dalenu byly body důležité pro oba celky. Přestože bylo Pixbo střelecky více aktivní a z nepříznivého stavu 1:4 na začátku třetí třetiny dokázalo vyrovnat na 4:4, slepenými góly v rozmezí 27 sekund v 57. minutě o svém vítězství rozhodl Dalen a posunul se na pátou příčku.

O vysokém vítězství Siriusu nad Lindås rozhodla až gólově bohatá třetí třetina, kterou Sirius ovládl poměrem 5:2. Průběh zápasu ale jasně dokumentuje statistika střelby, Sirius přestřílel Lindås 29:12. Sirius zůstává na devátém místě se stejným bodovým součtem jako osmé Pixbo.

Jönköpings, ještě stále živící šanci na postup do play-off, nastoupili proti Växjö. Prakticky celé utkání byli ve vedení, srovnat se podařilo až sedm minut před koncem Manuelu Maurerovi a už to vypadalo, že zápas bude pokračovat prodloužením, když se pět sekund před koncem třetí třetiny trefil Rickard Hessmer a všechny body tak přiřkl Jönköpings, kteří momentálně na postupové pozice ztrácí dva body, navíc je hned v následujících dvou kolech čekají Sirius a Pixbo, tedy celky, které by mohli předskočit a dostat se do postupové osmičky.

Výsledky 28. kola Švédské superligy:

Höllvikens IBF – Mullsjö AIS 4:9 (2:4, 1:3, 1:2)
Branky: 10. Wilhelmsson, 20. Persson, 31. a 51. Andersson – 3. Domberg, 6. a 13. Tarenius, 12., 21. a 50. Vestlund, 29. Rosén, 34. a 60. Palmqvist. Střely: 22:27 (8:7, 6:11, 8:9). Diváci: 296.

FBC Kalmarsund – FC Helsingborg 5:6 po prodloužení (2:2, 2:1, 1:2 – 0:1)
Branky: 4. Johansson, 7. a 24. Nyander, 34. A. Nilsson, 46. S. Nilsson – 8. SUCHÁNEK, 11., 30. a 46. Nilsson, 56. Lindholm, 64. Petersson. Střely: 20:20 (7:4, 8:7, 4:6 – 1:3). Diváci: 1 157.

IBF Falun – Storvreta IBK 6:4 (0:2, 3:0, 3:2)
Branky: 24. a 49. Samuelsson, 25. Lundmark, 38. a 42. Aldeeb, 59. Galante Carlström – 1. Nilsberth, 12. Winroth, 56. Pettersson, 57. Stenberg. Střely: 27:19 (9:5, 9:6, 9:8). Diváci: 2 459.

Pixbo Wallenstam IBK – IBK Dalen 4:6 (0:1, 1:2, 3:3)
Branky: 38. Larson, 46. Calebsson, 47. Stefansson, 49. Östholm – 18. Carlbom, 36. Kronberg, 39. Svahn, 42. a 57. Degeryd, 57. Åkerlund. Střely: 31:24 (12:10, 9:5, 10:9). Diváci: 324.

IK Sirius IBK – Lindås Rasta IBK 8:3 (1:1, 2:0, 5:2)
Branky: 7., 39. a 55. Söderling, 40. Björk, 44. a 49. Olsson, 46. a 51. Eriksson – 10. Oskar Wiklund, 41. Lövdahl, 56. Henriksson. Střely: 29:12 (9:4, 8:4, 12:4). Diváci: 469.

Växjö IBK – Jönköpings IK 4:5 (0:2, 1:2, 3:1)
Branky: 37. Jonsson, 45. Roos, 51. Engel, 53. Maurer – 4. a 20. Karlsson, 23. Nilsen, 40. Weidman, 60. Hessmer. Střely: 31:11 (8:3, 14:3, 9:5). Diváci: 954.