V souboji Black Angels a Ústí zázářili oba brankáři.
18. 2. 2019 1. liga (10) KOMENTÁŘŮ

Black Angels přetlačili Ústí, Kladno nešetřilo Litvínov

Předposlední kolo základní části nabídlo drtivé vítězství Kladna. Potencionální soupeři v play-off České Budějovice a Hattrick Brno se střetli v utkání s jasným průběhem. Další dvojice týmů s jistou účastí ve vyřazovacích bojích, Black Angels a Ústí nad Labem, poměřili síly v hale na Jižním Městě.

Tři body doma ustražilo Torpedo Havířov před Ostravou, ale očekávaný výsledek se pro domácí nerodil vůbec snadno. Na bezbrankovou první třetinu navázala druhá, ve které si Ostravané vytvořili vedení 1:2. Žlutočerní si ve třetí periodě třemi trefami vzali vedení na svou stranu a uhájili těsné vedení 4:3.

Perfektní první dvě třetiny odehrály Petrovice proti bodychtivému Náchodu, v nichž dokázaly získat pohodové vedení 0:5. Náchodští Rytíři se prosadili až v závěrečné části právě třikrát, ale Petrovice se tlaku domácích s přehledem ubránily.

Svoji střeleckou pohodu před play off ukázalo Kladno při domácí výhře nad Litvínovem. Aktuálně nejlepší útok ligy nešetřil obranu soupeře a překonal oba litvínovské brankáře celkem šestnácti brankami, střelecké eso Tomáš Nushart si připsal 6 kanadských bodů, když skóroval pětkrát a na jednu branku asistoval.

V zápase Vary – Start gólový účet Hurrican otevřel jako první Michal Chudina, který v loňské sezoně ještě hájil barvy pražského celku. Karlovy Vary nabyly tříbrankové vedení, které ve druhé třetině hosté zkrátili na rozdíl jediné trefy. Efektivita domácích vedla k dalším pěti zásahům, Kunratice se prosadily už jen dvakrát. Hattrick si připsal Michal Klápa.

Těsné vítězství stačilo Black Angels, kterým se postavilo Ústí. Šance si vypracoval každý z týmů, ale většinu kryli oba brankáři. Domácím ke skórování pomohla přesilová hra v první třetině. V prostřední části navýšili Andělé svoje vedení ještě o gól po brejku Renčína.

Dlouhá cesta do Havířova nebyla překážkou hostujícímu Chomutovu, který se těšil vedení 0:5 po první třetině. Slovan po přestávce snížil, ale hosté si stále drželi odstup díky trefám Koppa a Melíška. A vedení si Chomutovští v závěrečné třetině pohlídali, soupeře nepustili do trháku a došli si pro tři body a nadále tak hájí čtvrtou příčku.

Soustředěný výkon podal Hattrick Brno proti Štírům v Českých Budějovicích. Hosté drželi balon převážně na útočné polovině a získali vedení 0:7. Do téměř rozhodnutého stavu se promítly tři branky domácích, které upravily finální podobu výsledku. O tři zásahy rozšířil svoje střelecké konto Tomáš Brom.