Florbalistky Vítkovic si v posledním kole zastřílely a staly se vítězkami základní části. Foto: Florbal Vítkovice Florbalistky Vítkovic si v posledním kole zastřílely a staly se vítězkami základní části. Foto: Florbal Vítkovice
24. 2. 2019 Extraliga žen (12) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice vyhrály základní část, třetí je po skvělé bitvě Ostrava, do play off jdou Tatranky

Poslední kolo základní části vyřešilo všechny otazníky ohledně konečného pořadí. Vítkovice doma podle předpokladů nezaváhaly a po výhře nad Plzní 13:4 berou vítězství v základní části. FBC Ostrava doma porazilo Ivanti Tigers ve skvělém zápase 6:5 a končí třetí, do play off nakonec prošly hráčky Tatranu, které dokázaly odpovědět na výhru Olomouce 6:4 nad Panthers porážkou Židenic 4:5.

Panthers přijely do Olomouce bez několika opor a vůbec jim nevyšel vstup do utkání. Na začátku šesté minuty tak prohrávaly po dvou brankách Mošťkové již 0:2 a byť se jim povedlo snížit v přesilové hře, do první sirény ještě dvakrát inkasovaly od Reimerové. V následujícím průběhu zápasu byly aktivnější, soupeře přestřílely a ve 42. minutě se dostaly na dostřel, když na 4:3 pro Olomouc snížila Tůmová, ale bleskově odpověděla Mošťková, kterou následovala Reimerová. V samém závěru snížila na konečných 6:4 pro Olomouc Zittová.

Trenérka Alice Pavlíková věděla, že její tým udělal pro postup do play off v danou chvíli maximum. „Za dnešní výkon musím holky pochválit. První třetina se nám vyloženě povedla, pak jsme začaly lehce bláznit a zapomínaly na obranu,“ připomněla 41 úspěšných zákroků olomoucké brankářky Martiny Frankové.

Olomouc tak přehodila pomyslný míč na stranu Tatranu, který musel proti Židenicím brát tři body. A začal velmi dobře, na úvodní branku Viplerové sice odpověděla Rybníčková, ale Střešovice bleskově odskočily do vedení 3:1.

Jenže druhou třetinu Pražanky vůbec nezvládly a po třech inkasovaných brankách rázem prohrávaly 3:4 a do play off tak v živé tabulce mířila Olomouc. Na začátku třetí části navíc čelily oslabení, které se jim podařilo odbránit. A nakonec se skóre opět převrátilo na stranu Střešovic: dvěma zásahy mezi 54. a 55. minutou se o to postarala Vachušková.

Za necelou minutu byla vyloučena Kramperová a Tatran čelil oslabení, které ale opět ubránil. Položil tak poslední dílek skládačky, která mu nakonec přinesla výhru 5:4 a postup do play off.

Utkání o třetí místo mezi Ostravou a Ivanti Tigers nabídlo podle očekávání velkou bitvu a velmi dobrý zápas. Skóre otevřela v 10. minutě Kotzurová, na další branku se, přes několik přesilových her na obou stranách, muselo počkat až do 32. minuty, to se prosadila Paulína Hudáková. Pražanky ale dokázaly zásluhou Beránkové s Jelínkovou rychle srovnat, za další necelé dvě minuty ale Vrlíková znovu vrátila vedení domácím.

Souboj tak vyvrcholil až ve třetí  třetině: Ivanti Tigers se dvěma góly Kovaříkové a Hermannové povedlo otočit skóre a v čase 46:09 popvé vést, což o minutu později ještě zdůraznila druhým zásahem Jelínková. Ostrava ale nesložila zbraně, v přesilové hře snížila a nastartovala tím obrat, který dokonala v čase 55:50 Eliška Jurečková. Pro dceru člena ostravského realizačního týmu to navíc byla první branka v této extraligové sezoně, kdy se vrací po těžkém zranění. Florbalistky Ivanti Tigers již odpověď nenašly.

Trenér Ostravy Jakub Robenek přesto úplně spokojený nebyl. „Měli jsme poměrně dobrý vstup do zápasu, ale od 10.minuty šla naše organizace hry hodně dolů. Famózní Tomšová, hodně bloků a i když jsme nehráli zrovna dobře, tak tenhle tým už prostě neprohrává,“ uvedl. Karolína Šatalíková pak našla důvody porážky na své straně. „Prvních deset minut první třetiny bylo trošku na rozjezd, pak jsme se dostali do zápasu a měli jsme dostatek šancí na to, abychom dali nějaké góly. Další dvě třetiny z naší strany byly dobře zahrané, ale po hloupých chybách jsme soupeře vrátili do zápasu,“ smutnila.

Vítkovice doma podle předpokladů předvedly kontrolovaný zápas s Plzní a zvítězily  13:4, což znamená, že si zajistily prvenství v základní části. Plzeň k utkání přistoupila sympaticky a vstřelila úřadujícím mistryním čtyři branky, v poslední třetině pak dlouho držela dílčí nerozhodný stav. Na straně vítězek se pěti body blýskla Justyna Krzywak, hattrick pak vstřelila obránkyně Lucie Theimerová.

V úplně posledním utkání základní části se v zajímavém duelu utkal Chodov s Jičínem. Domácí Pražanky již věděly, že nedosáhnou na první místo, přesto Jičín porazily 8:3. Vzhledem k tomu, že Anet Jarolímová zapsala pouze jednu asistenci, nakonec prohrála souboj o prvenství v kanadském bodování s Paulínou Hudákovou z FBC Ostrava. Slovenská útočnice zvítězila 60 ku 59, odehrála o jeden zápas více.

V jediném utkání tohoto kola, ve kterém nešlo o tabulkové posuny, porazily florbalistky Bohemians Liberec 5:4.

Volbu soupeřů můžete sledovat na Onlajny.com

Přehled výsledků 22. kola Extraligy žen

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – Ivanti Tigers Jižní Město 6:5
branky: 10. Denisa Kotzurová, 32. Paulína Hudáková, 38. Markéta Vrlíková, 53. Paulína Hudáková, 53. Kristína Hudáková, 56. Eliška Jurečková – 35. Vendula Beránková, 36. Lucia Jelínková, 41. Kateřina Kovaříková, 47. Nikola Hermannová, 48. Lucia Jelínková; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 3:3; využití: 2:0; diváků: 124; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 19 – Kristýna Karli 13; po třetinách: 1:0, 2:2, 3:3;

FBS Olomouc – Panthers Praha 6:4
branky: 5. Tereza Mošťková, 6. Tereza Mošťková, 17. Tereza Reimerová, 19. Tereza Reimerová, 42. Tereza Mošťková, 52. Tereza Reimerová – 16. Tereza Syslová, 39. Veronika Zittová, 42. Dominika Tůmová, 59. Veronika Zittová; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 4:1; využití: 0:1; diváků: 103; zásahy brankářů: Martina Franková 41 – Kristýna Horňáková 19; po třetinách: 4:1, 0:1, 2:2;

K1 Florbal Židenice – Tatran Střešovice 4:5
branky: 12. Kateřina Rybníčková, 22. Zuzana Hubáčková, 22. Natálie Janečková, 40. Kamila Pravcová – 7. Anežka Viplerová, 12. Markéta Prontekerová, 13. Karolína Vachušková, 54. Karolína Vachušková, 55. Karolína Vachušková; rozhodčí: Jan Beránek – Jaroslav Přibyl; vyloučení: 2:3 + Karolína Vachušková (TAT) 5; využití: 0:1; diváků: 275; zásahy brankářů: Karolína Krištofová 12 – Hana Ranochová 16; po třetinách: 1:3, 3:0, 0:2;

FbŠ Bohemians – Crazy girls FBC Liberec 5:4
branky: 7. Lucie Šindelářová, 20. Hana Poláková, 24. Jessica Zlámalová, 29. Eliška Vrátná, 60. Klára Leierová – 13. Hana Koníčková, 16. Hana Koníčková, 22. Pavla Bárková, 39. Pavla Bárková; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 52; zásahy brankářů: Daniela Kreisingerová 9 – Marcela Štěpánová 19; po třetinách: 2:2, 2:2, 1:0;

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 13:4
branky: 6. Justyna Krzywak, 7. Barbora Husková, 8. Lucie Suchánková, 12. Veronika Enenkelová, 14. Lucie Theimerová, 15. Lucie Theimerová, 24. Justyna Krzywak, 25. Lucie Theimerová, 26. Ivana Šupáková, 27. Justyna Krzywak, 29. Ivana Šupáková, 30. Lucie Suchánková, 60. Barbora Husková – 10. Nikola Staňková, 15. Helena Böhmová, 23. Andrea Košťálová, 30. Michaela Mašková; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 40; zásahy brankářů: Petra Klečková 13 – Kateřina Fialová 15, Lenka Šindelářová 26; po třetinách: 6:2, 6:2, 1:0;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – KM automatik FBK Jičín 8:3
branky: 10. Jana Vávrová, 11. Martina Řepková, 16. Jana Vávrová, 25. Daniela Frantíková, 26. Karolína Suchá, 37. Petra Beránková, 50. Karolína Suchá, 51. Petra Beránková – 18. Gabriela Žůrková, 39. Kristýna Bachmaierová, 42. Kristýna Bachmaierová; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 2:2; využití: 1:1; diváků: 72; zásahy brankářů: Kristýna Provázková 20 – Veronika Samková 28; po třetinách: 3:1, 3:1, 2:1;