Marek Vávra (21) přispěl k výhře Chodova dvěma body. Foto: FAT PIPE Florbal Chodov, Český florbal Marek Vávra (21) přispěl k výhře Chodova dvěma body. Foto: FAT PIPE Florbal Chodov, Český florbal
2. 3. 2019 Superliga (7) KOMENTÁŘŮ

Ostrava potrápila Chodov. Všichni tři favorité ale mají na kontě první vítězství

Ostrava vedla na Chodově po první třetině 1:0. Pražané pak otočili skóre, přesto se museli v samém závěru bát o těsný náskok. Favorita ale podržel gólman Barák. Ani Boleslav neměla cestu za prvním vítězstvím v play off vydlážděnou. Otrokovičtí ztráceli po dvou třetinách jen jeden gól. Nakonec však Chodov i Boleslav urvaly první výhry. Nejvyšší triumf zaznamenaly Vítkovice, které porazily Tatran 8:3.

Ostrava nastoupila do zápasu na hřišti Chodova bez ostychu a po úvodních dvaceti minutách vedla. Sládek zužitkoval křížnou přihrávku od Šindlera a otevřel skóre střetnutí. Domácí ve druhé části otočili vývoj. Nejprve srovnal přízemní střelou Marek Vávra a ve 33. minutě poslal Chodov do vedení Plíhal.

Během necelé minuty viděli diváci na Jižním Městě tři góly. Po vedoucí brance Plíhala totiž přidal svou druhou trefu v utkání Sládek a srovnal na 2:2. Jenže vyrovnaný stav vydržel jen chvíli. Zpátky do vedení se Chodov dostal po brance Matejčíka.

Domácí favorité pak v průběhu třetí části dokázali zvýšit na 4:2, jenže Ostrava se tři minuty před koncem zásluhou Daniše dostala na dostřel a v závěru svému soupeři zatápěla. Třetí tým základní části však v klíčových okamžicích podržel gólman Barák. Chodov tak porazil Ostravu těsně 4:3.

Možná těžší práci, než bylo očekáváno, musela předvést také Mladá Boleslav. Vítěz základní části sice vedl jako první, do šaten se ale po prvním dějství šlo za stavu 1:1 a i po dvou třetinách se hosté z Otrokovic drželi jen o krůček zpět.

Ve třetí dvacetiminutovce uklidnil Středočechy nejlepší hráč utkání Jan Řehoř, který zvýšil na 4:2 a připsal si v zápase druhý bod. Boleslav nakonec vyhrála 5:2, dvě branky zaznamenal Jiří Curney, dvakrát se střelecky prosadil také otrokovický Petr Kittel.

I Vítkovice se rozjížděly pomaleji, nakonec však nasázely Tatranu osm gólů a v pohodě si dokráčely pro první vítězství v sérii. Po první části však Ostravané vedli pouze o gól a nebýt Hubálkova gólu, který padl dvě vteřiny před koncem druhé třetiny, stejný náskok by si Vítkovičtí nesli i do závěrečného dějství.

Jenže domácím pomohlo pětiminutové vyloučení Dalibora Švédy, který nevybíravým zákrokem atakoval Hubálka. Během dlouhého oslabení Střešovičtí třikrát inkasovali, což definitivně rozhodlo o osudu duelu. Vítkovice v konečném zúčtování vyhrály 8:3, čtyřmi body se na triumfu podílel Adam Delong, hattrick zkompletoval Lukáš Hájek.

První zápasy čtvrtfinále play off:

1. SC Vítkovice – Tatran  Střešovice 8:3 (1:0, 2:1, 5:2)

Branky: 12. Hájek (Hubálek), 31. Rýpar (Hubálek), 40. Hájek (Hubálek), 43. Delong (Jastřembský), 44. Besta (Hubálek), 52. Hájek (Rýpar), 56. Delong (Sladký), 58. Firda – 31. Langer, 54. Langer (Kreysa), 57. Kreysa (Pixa). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 1:2, navíc Švéda (Tatran) 5 min. Využití: 4:0. Diváci: 356.

Florbal Mladá Boleslav – Panthers Otrokovice 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky: 5. Tomáš Chroust (Pluhař), 25. Curney (Bína), 29. Curney (Natov), 49. Řehoř (Novák), 58. Gruber (Řehoř) – 14. Kittel (Kvapil), 36. Kittel (Pešat). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 207.

Florbal Chodov – FBC Ostrava 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)

Branky: 22. M. Vávra (Matejčík), 33. Plíhal (Vošta), 34. Matejčík (M. Vávra), 56. Vošta (Doubek) – 17. Sládek (Šindler), 34. Sládek (Šindler), 58. Daniš. Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 225.