Ostrava dotáhla dvoubrankovou ztrátu. Foto: Florbal Chodov, Český florbal Ostrava dotáhla dvoubrankovou ztrátu. Foto: Florbal Chodov, Český florbal
3. 3. 2019 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Ostrava zaskočila Chodov a srovnává sérii, po nájezdech se raduje i Sparta. Vítkovice s Boleslaví i napodruhé bez zaváhání

Boleslav i Vítkovice si připisují ve čtvrtfinálové sérii druhý bod, Otrokovice a Střešovice přišly o utkání během druhé poloviny zápasu. Vydřenou výhru slaví v prvním utkání Sparta, která doháněla výsledek až ve třetí části zápasu a slavila po nájezdech. Z nájezdů se radovala i Ostrava. Hostující tým překvapivě zaskočil Chodov a po výhře 3:2 srovnal sérii na 1:1.

Roli favorita potvrzuje Mladá Boleslav. Středočeši budou na venkovní hřiště Otrokovic mířit se dvěma výhrami, ve druhém zápase zvítězili 6:3. Domácí Boleslav zlomila utkání ve druhé třetině, kdy se postupně prosadila produktivní dvojice Natov a Curney. Poslední ránu do šatny přidal Tadeáš Chroust, který poslal Boleslav do tříbrankového vedení.

Ve zbytku zápasu si už Boleslav mohla hlídat svůj náskok, ačkoliv Lukáš Pešat dvakrát snížil na rozdíl dvou branek. Další branky ale Boleslav už hostům nedovolila, poslední slovo měl Jakub Bína do prázdné branky, který tak pečetil výhru 6:3.

Spokojeni s dosavadním průběhem mohou být i ve Vítkovících, které si také připsaly druhou výhru. Domácí sice odstartovali zápas ve vlažnějším tempu, během 27. minuty ale už byli poprvé ve vedení. Nejdříve se tvrdou střelou prosadil Hubálek, o chvilku později dokonal obrat reprezentant Delong.

Vítkovicím patřily i zbývající minuty, vstup do třetí třetiny jim vyšel na výbornou. Ve 49. minutě už byl stav po gólech Bräuera, Černého a Řezaniny 5:1 a Vítkovice směřovaly k další pohodlné výhře. Střešovice sice v posledních minutách držely míček častěji na hokejkách, z tlaku ale vyplynul pouze gól Langera, který toho z pohledu hostů už příliš nevyřešil. Vítkovice mají v sérii druhý bod a do Prahy tak budou mířit z dobré pozice.

Prvním zápasem dnes otevřely čtvrtfinálovou sérii týmy Sparty a Bohemians. Oba celky se spolu střetly ve stejné fázi play off už loni a první zápas napovídá, že půjde o vyrovnanou sérii. Hostující Bohemians, kteří skončili po základní části na osmém místě se překvapivě dostali hned od začátku do dvoubrankového vedení, dvakrát se prosadil Patrik Šebek, Spartě se během druhé třetiny podařilo aspoň snížit.

Navrch měli svěřenci Michala Jedličky i ze začátku třetí části, třetí branka ale Bohemians paradoxně možná více ublížila. Domácí Sparťané se totiž mezi 46. a 48. minutou dvakrát prosadili po střele z první a srovnali na 3:3. Dotahovat ale Sparta musela ještě jednou, na branku Krbce odpověděl v 59. minutě Košir.

Zápas tak nakonec došel až do samostatných nájezdů, na straně Bohemians se trefil pouze Krebner. O rozhodující nájezd se postaral Křenek. Bohemians i přes prohru domácí pořádně prověřili a ukázali, že bodová propast mezi oběma týmy nemusí znamenat jasný postup pro Spartu.

Aleš Zálesný v dresu Ostravy. Foto: Florbal Chodov, Český florbal

O dosavadní největší překvapení čtvrtfinále se ale postarala Ostrava. Ostravští florbalisté zvládli odpovědět na dvě branky Chodova a potvrdili, že včerejší vyrovnané utkání nebyla náhoda. V opatrném zápase už další branky nepadly a rozhodovat se tak muselo stejně jako na Podvinném mlýně až během samostatných nájezdů.

Z těch vzešel lépe outsider série, který proměnil poslední dva nájezdy. Do Ostravy se tak míří za vyrovnaného stavu 1:1 a je jisté, že série se na Chodov minimálně na jedno utkání vrátí.

NEDĚLNÍ ZÁPASY ČTVRTFINÁLE PLAY OFF:

FLORBAL MLADÁ BOLESLAV – PANTHERS OTROKOVICE 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)

Branky: 14. Natov (Curney), 25. Natov (Novák), 35. Curney (Tadeáš Chroust), 40. Tadeáš Chroust (Novák), 51. Curney (Krzyžanek), 60. Bína (Curney) – 16. Kvapil (Pešat), 49. Pešat (Gál), 55. Pešat (Kittel). Rozhodčí: Nábělek a Štengl. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 275.

FLORBAL CHODOV – FBC OSTRAVA 2:3 (1:0, 1:0, 0:2 – 0:0) po sam. náj.

Branky: 1. Mikeš (M. Vávra), 22. Matejčík (M. Vávra) – 41. Daniš (Hrabal), 48. Šindler, rozh. náj. Daniš. Rozhodčí: Černý a Janoušek. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 196.

SPARTA PRAHA – FbŠ BOHEMIANS 5:4 (0:1, 1:1, 3:2, 0:0) po sam. náj.

Branky: 27. Svatoš (Ujhelyi), 46. Krejča (Pažák), 48. Kareš (Garčar), 59. Košir (Křenek), rozh. náj. Křenek – 7. Šebek (Ďopan), 26. Šebek (Krebner), 42. Cabejšek (Krbec), 56. Krbec (Kieler). Rozhodčí: Kamil a Tomáš Sojka. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 599.

1. SC VÍTKOVICE – TATRAN STŘEŠOVICE 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

Branky: 27. Hubálek (Jan Šebesta), 27. Delong (Jastřembský), 42. Bräuer (Jan Šebesta), 48. Černý (Besta), 49. Řezanina (Hájek) – 15. Jak. Kolísko (Ullmann), 58. Langer (Meliš). Rozhodčí: Gavlas a Mikula. Vyloučení: 0:0. Diváci: 333.