Ostrava získala druhé vítězství až po nájezdech. Foto: Ladislav Káňa - FBC Ostrava Ostrava získala druhé vítězství až po nájezdech. Foto: Ladislav Káňa - FBC Ostrava
4. 3. 2019 Extraliga žen (4) KOMENTÁŘŮ

Favorité byli doma stoprocentní, Tatran ale dostal Ostravu do nájezdů

Extraliga žen má za sebou první čtvrtfinálový víkend a dá se říci, že dopadl podle předpokladů: všechny čtyři elitní týmy si připsaly dvě domácí vítězství. Nejblíže překvapení byly ve druhém zápase florbalistky Tatranu, které Ostravě podlehly až po samostatných nájezdech. Všichni čtyři favorité tak mají možnost už příští týden série ukončit.

1. SC TEMPISH Vítkovice – FbŠ Bohemians
Stav série: 2:0

Oba zápasy na Dubině měly podobný průběh: Bohemians se v obou případech dostaly do vedení, které ale ztratily a ve druhé třetině se rozhodlo o osudu utkání. Série tak začala v sobotu, kdy Vítkovice ještě v první třetině dokázaly zápas otočit, následně nastřílely ve druhé části sedm branek, aby si nakonec florbalistky Bohemians při porážce 6:11 připsaly dílčí výhru ve třetí třetině.

V neděli byl průběh utkání podobný, hráčky Bohemians ale vedly hned dvakrát, podruhé v čase 21:18. Jenže Vítkovice zareagovaly čtyřmi zásahy do poloviny utkání a ve třetí třetině si konečnou výhru 8:3 bezpečně hlídaly. „Od nás koncentrovanější výkon než včera. Jsme rádi, že jsme bojovali a hráli naší hru až do konce. Bohužel jsme se nevyhnuli hluché pasáži ve druhé třetině, která rozhodla,“ hodnotil druhý zápas Tomáš Grigar z Bohemians.

Jeho protějšek Tomáš Martiník ví, že jeho svěřenkyně ještě zdaleka vyhráno nemají. „Dnes od nás soustředěnější výkon, ze začátku to sice moc nefungovalo technicky a nemohli jsme se dostat do kvalitní kombinace, ale postupně to šlo nahoru. Třetí třetina už byla odehrána vcelku podle představ a tak, jak se má hrát za stavu, který svítí na tabuli. Oba zápasy naplňují naše představy a víme, že nás čeká ještě slušná šichta,“ řekl zkušený lodivod Vítkovic.

1. SC TEMPISH Vítkovice – FbŠ Bohemians 11:6
branky: 3. Eliška Planková, 8. Kamila Paloncyová, 18. Barbora Husková, 21. Kamila Paloncyová, 27. Barbora Husková, 30. Sára Seevaldová, 30. Kamila Paloncyová, 33. Eliška Planková, 34. Jana Trošková, 40. Sára Seevaldová, 56. Veronika Enenkelová – 3. Kristýna Andrlová, 12. Aneta Toulová, 27. Hana Poláková, 37. Eliška Vrátná, 56. Hana Poláková, 56. Eliška Reischlová; rozhodčí: Radim Sýkora – Miroslav Tkáč; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 86; zásahy brankářů: Nikola Příleská 11 – Daniela Kreisingerová 2, Jitka Omelková -4, Daniela Kreisingerová 3, Jitka Omelková 15; po třetinách: 3:2, 7:2, 1:2;

1. SC TEMPISH Vítkovice – FbŠ Bohemians 8:3
branky: 7. Alžbeta Ďuríková, 24. Barbora Husková, 29. Barbora Husková, 30. Alžbeta Ďuríková, 30. Ivana Šupáková, 46. Eliška Planková, 50. Kamila Paloncyová, 58. Kamila Paloncyová – 5. Eliška Vrátná, 22. Andrea Kadidlová, 31. Eliška Vrátná; rozhodčí: Pavel Hála – Vladimír Hála; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 107; zásahy brankářů: Nikola Příleská 12 – Jitka Omelková 28; po třetinách: 1:1, 4:2, 3:0;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Panthers Praha

Hráčky Panthers dokázaly v minulé sezoně Chodov porazit, první zápas čtvrtfinálové série jim ale vůbec nevyšel. Už první třetinu prohrály 0:5, v prostřední části pak za stavu 0:9 došlo ke střídání brankářek. Chvíli poté sice otevřela jejich střelecký účet Syslová a poslední třetinu prohrály Panthers jen o gól, nicméně porážka 4:14 určitě byla něčím, na co by rády rychle zapomněly.

A je pravdou, že se jim to povedlo. V neděli se totiž hrál zajímavý zápas, který na svou první branku čekal až do 33. minuty. Favorit z Chodova si druhou polovinu zápasu kontroloval, při výhře 5:0 dal poslední dvě branky až v závěrečné minutě. Brankářka Kristýna Provázková se pak stala první golmankou, která vychytala v letošním play off čisté konto. „Hodně času na míčku, spousta střeleckých pokusů, ale chyběla kvalita v útočné fázi, kombinace dnes vázla. Odehráli jsme ale zápas velmi poctivě, zodpovědně a trepělivě a zaslouženě jsme si došli pro druhý bod v sérii,“ hodnotil kouč Chodova Lukáš Procházka.

Panthers pak stále sní o postupu. „Do příštího dvojutkání půjdeme s odhodláním sérii vyrovnat. Cítíme,že doma jsme silnější. Nejsme ten tým co složí zbraně a nemá malé cíle. Náš cíl je stále postup do semifinále,“ vyhlásil Lukáš Jenšík.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Panthers Praha 14:4
branky: 6. Nela Jiráková, 6. Karolína Kellovská, 10. Karolína Suchá, 17. Petra Beránková, 18. Martina Řepková, 23. Martina Řepková, 24. Martina Řepková, 24. Karolína Kellovská, 26. Karolína Kellovská, 31. Jana Vávrová, 47. Karolína Suchá, 52. Kristína Belicová, 52. Karolína Suchá, 57. Martina Řepková – 28. Tereza Syslová, 41. Dominika Steinbachová, 53. Tereza Syslová, 53. Tereza Pitterlingová; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 156; zásahy brankářů: Jana Christianová 17 – Kristýna Horňáková 8, Karolína Červová 10; po třetinách: 5:0, 5:1, 4:3;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Panthers Praha 5:0
branky: 33. Daniela Frantíková, 43. Karolína Suchá, 47. Jana Vávrová, 60. Daniela Frantíková, 60. Tereza Hanzlíková; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 155; zásahy brankářů: Kristýna Provázková 17 – Karolína Červová 43; po třetinách: 0:0, 1:0, 4:0;

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – Tatran Střešovice

První utkání série mezi FBC Ostrava a Tatranem proběhlo podle papírových předpokladů: Ostrava sice zápasu od druhé třetiny vyloženě nedominovala, přesto jej dovedla k pohodlnému vítězství 6:1, přičemž za zmínku stojí čistý hattrick Nely Kapcové, který zvládla v posledních devíti minutách zápasu.

V neděli se ale na palubovce ČPP Arény odehrála největší víkendová zápletka. Po bezgólové první části se Ostrava dostala do vedení 2:0, Tatran ale slepenými brankami dokázal vyrovnat. Na začátku třetí části Ostrava znovu vedla, ale v poslední minutě se povedlo Reindlové vyrovnat. V prodloužení branka nepadla a musely tak rozhodnout nájezdy, ve kterých bylo šťastnější domácí FBC.

Jakub Robenek byl ze druhého zápasu nadšený. „Jeden z nejlepších play-off zápasů, které jsem jako trenér zažil. Atraktivní zápas, ve kterém jsme spálili i to, co se podle mě spálit nedá. Klidnější výhru nás dneska stála disciplína a hloupé chyby, o kterých jsme si dopředu říkali. Tenhle zápas Nás může hrozně moc vystřelit nahoru,“ pochvaloval si.

Pavel Skazko měl krátký komentář. „Venku jsme Ostravu potrápili. Doma jim nachystáme peklo,“ uvedl.

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – Tatran Střešovice 6:1
branky: 2. Paulína Hudáková, 10. Paulína Hudáková, 23. Veronika Káčová, 51. Nela Kapcová, 53. Nela Kapcová, 60. Nela Kapcová – 32. Anna Válková; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 74; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 8 – Eliška Drbalová 32; po třetinách: 2:0, 1:1, 3:0;

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – Tatran Střešovice 4:3pn
branky: 29. Nela Kapcová, 34. Paulína Hudáková, 43. Nela Kapcová, N Tímea Patakyová – 38. Karolína Vachušková, 38. Anna Válková, 60. Daniela Reindlová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 3:0; využití: 0:0; diváků: 71; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 14 – Hana Ranochová 31; po třetinách: 0:0, 2:2, 1:1, 0:0;

Ivanti Tigers Jižní Město – KM automatik FBK Jičín

Klíčovou částí prvního utkání mezi Ivanti Tigers a Jičínem byla druhá třetina. Po relativně vyrovnané první části totiž v této části zápasu Pražanky šestkrát skórovaly a rozhodly o osudu prvního střetnutí. Na konečné výhře už nic nezměnila ani vyhraná třetí třetina pro Jičín. Ivanti Tigers vyhrály 11:6 a v sérii vedly 1:0.

Druhé utkání se výsledkově vyvíjelo podobně. Na konci první části se sice Jičín dokázal přiblížit na rozdíl jediné branky, druhou třetinu ale prohrál 4:1 a celý zápas nakonec 14:5. Hned na čtyřech brankách Jičína měla podíl Kristýna Bachmaierová. „Strašný úvod duelu vystřídala konečně hra hodná play off, bohužel místo vyrovnání v prvním dějství z velkého množství šancí nepřišlo. Otevřený duel v divadelní atmosféře domácí překlopily na svou stranu i díky našim laciným chybám, inkasovaných branek je prostě moc,“ řekl Martin Petrgál z Jičína.

Markéta Šteglová viděla v obou duelech podobnosti. „Dnešní zápas byl podobný včerejšímu. První dvě třetiny jsme se trápili v určitých pasážích. Třetí třetina už byla v naší režii,“ chválila.

Ivanti Tigers Jižní Město – KM automatik FBK Jičín 11:5
branky: 5. Eliška Chudá, 15. Kateřina Pisárová, 20. Dominika Kubišová, 23. Dagmar Surá, 23. Lucia Jelínková, 25. Lucie Řezáčová, 34. Dominika Kubišová, 36. Vendula Beránková, 39. Nikola Hermannová, 48. Dominika Kubišová, 57. Lucie Řezáčová – 8. Kristýna Bachmaierová, 26. Anet Jarolímová, 46. Anet Jarolímová, 47. Nikola Kuchařová, 49. Lucie Paulovičová; rozhodčí: Lukáš Grundler – Karel Kotyza; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 87; zásahy brankářů: Kristýna Karli 15 – Veronika Samková 21; po třetinách: 3:1, 6:1, 2:3;

Ivanti Tigers Jižní Město – KM automatik FBK Jičín 14:5
branky: 2. Dominika Kubišová, 3. Iveta Hyršlová, 5. Lucie Řezáčová, 16. Nikola Hermannová, 20. Vendula Beránková, 25. Iveta Hyršlová, 34. Vendula Beránková, 36. Lucie Řezáčová, 37. Iveta Hyršlová, 42. Lucia Jelínková, 43. Dominika Kubišová, 52. Eliška Chudá, 56. Kateřina Kovaříková, 58. Kateřina Kovaříková – 4. Anet Jarolímová, 8. Zuzana Svobodová, 17. Kristýna Bachmaierová, 38. Kristýna Bachmaierová, 43. Anet Jarolímová; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 2:4; využití: 0:0; diváků: 71; zásahy brankářů: Kristýna Karli 25 – Veronika Samková 15; po třetinách: 5:3, 4:1, 5:1;