Florbalistky Chodova, Vítkovic a FBC Ostrava slaví postup do semifinále. Foto: Florbal Chodov
10. 3. 2019 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Všichni favorité jsou v semifinále, Ivanti Tigers postoupil přes nájezdy

Minimálně tři ze čtyř favoritů čtvrtfinálových sérií si v neděli zajistili postup do semifinále poté, co v nejkratším možném čase zvítězili 4:0 na zápasy. Povedlo se to Vítkovicím, které ve čtvrtém zápase porazily Bohemians 4:1, Chodov zdolal Panthers poměrem 7:3 a nakonec Ostrava rozstřílela Tatran 10:1. Nakonec postoupil také celek Ivanti Tigers, který na nájezdy porarzil Jičín.

Všichni čtyři favorité nakonec dokázali ukončit čtvrtfinálové série v nejkratší možné době. První Vítkovice v neděli zvítězily 4:1, když po první třetině vedly 2:0, před polovinou zápasu navíc zvýšila Planková. Florbalistky Bohemians zkusily dlouhou hru v power play a zásluhou Císařové snížily, nicméně poslední slovo měla Paloncyová.

Chodovské lvice porazily Panthers 7:3. Už po první části vedl 3:0, ve 25. minutě zvýšila na 4:0 pro Chodov Plášková. Panthers se podle představ povedla až poslední třetina, která skončila dílčím skóre 3:3. Panthers dokázaly vyrovnat hru a vyjádřit to také gólově, hned dvakrát se dokázala prosadit jejich slovenská posila Michaela Lupačová.

Ostrava se sice třikrát s Tatranem relativně nadřela, třetí utkání ale proměnil ve střeleckou exhibici. Vyrovnaná byla pouze úvodní třetina, poté se FBC dostalo do střelecké pohody a nastřílelo za čtyřicet hracích minut osm branek. Hattrick si připsala Nela Kapcová, hned čtyři body pak vítězka kanadského bodování Paulína Hudáková.

Nejzajímavější utkání se odehrálo v Jičíně. Ivanti Tigers z pozice favorita vyhrál první třetinu 3:2, ve druhé části ale hned třikrát inkasoval a rázem prohrával o dvě branky. Srovnat se mu povedlo až v posledních šesti minutách a muselo se opět do prodloužení. V nastaveném čase branka nepadla a rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. Za Tigers se prosadily Šulanová s Jelínkovou, na straně domácích dokázala kontrovat jen Kuchařová a pro Jičín tak sezona skončila.

FbŠ Bohemians – 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:4
branky: 57. Adéla Bočanová – 8. Alžbeta Ďuríková, 9. Ivana Šupáková, 27. Eliška Planková, 58. Kamila Paloncyová; rozhodčí: Jan Drška – Jiří Meisner; vyloučení: 0:3; využití: 1:0; diváků: 125; zásahy brankářů: Jitka Omelková 17 – Nikola Příleská 23; po třetinách: 0:2, 0:1, 1:1;

Panthers Praha – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:7
branky: 49. Ivana Miklíková, 53. Michaela Lupačová, 57. Michaela Lupačová – 1. Markéta Svačinová, 15. Karolína Suchá, 20. Johana Vrbová, 25. Magdaléna Plášková, 48. Daniela Frantíková, 55. Nela Jiráková, 55. Gabriela Tožičková; rozhodčí: David Rousek – Ondřej Sochůrek; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 84; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 30 – Kristýna Provázková 12; po třetinách: 0:3, 0:1, 3:3;

Tatran Střešovice – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 1:10
branky: 2. Daniela Reindlová – 3. Kristína Hudáková, 20. Paulína Hudáková, 28. Paulína Hudáková, 33. Nela Kapcová, 34. Nela Kapcová, 47. Markéta Vrlíková, 50. Viktória Grossová, 58. Nela Kapcová, 59. Romana Žurková, 60. Denisa Kotzurová; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 4:5; využití: 0:2; diváků: 92; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 30 – Jana Dupčáková 14; po třetinách: 1:2, 0:3, 0:5;

KM automatik FBK Jičín – Ivanti Tigers Jižní Město 5:6pn
branky: 9. Anet Jarolímová, 10. Gabriela Žůrková, 33. Anet Jarolímová, 35. Nikola Kuchařová, 38. Gabriela Žůrková – 11. Vendula Beránková, 13. Eliška Chudá, 19. Lucie Řezáčová, 55. Simona Pálková, 56. Vendula Beránková, N Lucia Jelínková; rozhodčí: David Bezucha – Michal Bezucha; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 133; zásahy brankářů: Veronika Samková 33 – Lucie Špačková 22; po třetinách: 2:3, 3:0, 0:2, 0:0;