Chodov čeká turnaj ve Falunu. Foto: FBC Ostrava, Český florbal
15. 3. 2019 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Chodov je posledním semifinalistou! Matejčík v Ostravě vystřelil postup čtyřmi góly

Nejdéle trvající série už také zná svého vítěze. Favorit z Prahy si ve čtvrtfinále připsal druhou výhru na půdě Ostravy a po výsledku 8:4 postupuje do semifinále. Na vítězství má lví podíl Marek Matejčík, který zaznamenal pět bodů. O složení semifnálových dvojic se rozhodne při zítřejší volbě soupeřů.

Chodovští florbalisté vstoupili do zápasu ideálně, po opatrnějším úvodu se v 15. minutě prosadili Marek Vávra s Matejčíkem a dostali Chodov do vedení 2:0. Ostrava se ale během druhé třetiny dokázala vrátit zpět na nerozhodný stav, několik šancí navíc ještě zneškodnil Barák. Domácí ale do přestávky výsledek 2:2 neudrželi, těsně před koncem druhé části vrátil vedení zpět na stranu Chodova Matejčík.

Druhým hráčem, který se dnes staral o většinu gólové produktivity Chodova, byl Marek Vávra. Ve 44. minutě poslal Chodov opět do dvoubrankového vedení. Na jeho trefu sice Ostrava ještě odpověděla brankou Posselta, pak ale úřadoval opět Chodov, konkrétně Matejčík. Otevřenější obrana Ostravy obdržela během chvíle tři góly, které předběžně rozhodly o postupujícím ze čtvrtfinále. V závěru už pouze padla jedna branka na každé straně, Chodov tak postupuje po výhře 8:4.

Dvojice Matejčík (4+1) Vávra (3+0) vstřelila téměř všechny góly Chodova, oba dva jsou tak na čele bodování celého play off za Janem Natovem z Mladé Boleslavi. O dalším průběhu play off se rozhodne zítra odpoledne, kdy se budou volit soupeři do semifinále.

Chodov se proti Ostravě na postup natrápil. Foto: FBC Ostrava, Český florbal

VÝSLEDEK 6. ZÁPASU ČTVRTFINÁLE:

FBC OSTRAVA – FLORBAL CHODOV 4:8 (0:2, 2:1, 2:5)

Branky: 21. Mendrek (Sládek), 36. Hrabal (Zálesný), 47. Posselt (Zálesný), 60. J. Bauer – 15. M. Vávra (Ondrušek), 15. Matejčík (Vošta), 40. Matejčík, 44. M. Vávra (Ondrušek), 50. Pražák (Matejčík), 51. Matejčík (Barák), 52. Matejčík (Pražák), 58. M. Vávra (Pražan). Rozhodčí: Both a Černín. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 460.