Vítkovice s Chodovem vedou v semifinále 2:0. Foto: Kamil Besta - Florbal Vítkovice
24. 3. 2019 Extraliga žen (12) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice s Chodovem vykročily do Superfinále, po domácích zápasech vedou v sériích 2:0

 Extraliga žen má za sebou úvodní dva zápasy semifinále. Vítkovice potvrdily proti Ivanti Tigers pozici favorita série a vítěze základní části, když po výhrách 11:4 a 8:3 odjedou do Prahy s vedením 2:0 v sérii. Opačným směrem pojede s vedením 2:0 Chodov, který byl doma rovněž stoprocentní a po vítězstvích 8:5 a 10:6 rovněž vede 2:0. 

1. SC TEMPISH Vítkovice – Ivanti Tigers Jižní Město
Stav série: 2:0

Možná se na florbalistkách Ivanti Tigers podepsala pozdější cesta do Ostravy, nicméně jejich vstup do prvního semifinále nebyl vůbec ideální. Přesně po jedenácti minutách prohrávaly 0:4, když se za Vítkovice prosadily čtyři různé střelkyně. Vítkovice vzápětí ubránily oslabení a zdálo se, že jsou na koni.

Do druhé části ale nastoupily Pražanky lépe a do poloviny základní hrací doby se jim dvěma góly povedlo dostat zpět do zápasu. Vítkovice ale v tu chvíli zapnuly na vyšší level: během minuty dvakrát skórovaly a celkově po druhé třetině vedly 8:2.

Ve třetí třetině už domácí florbalistky komplikace nepřipustily a také díky pětibodové dvojici Krzywak – Planková braly první výhru poměrem 11:4.

V neděli se hrálo úplně jiné utkání, možná ne tak záživné, přesto relativně zajímavé. Ivanti Tigers tentokráte dobře vstoupily do zápasu a byly vyrovnaným soupeřem, přesto v čase 17:40 inkasovaly jako první z hole Bol’ové. Do poloviny utkání se navíc dvakrát prosadila Krzywak a Vítkovice vedly 3:0, ve 36. minutě zareagovala na neproměněný nájezd Jelínkové čtvrtým gólem Trošková. Tigers reagovaly brankou Chudé, která je v ten moment vrátila do utkání.

Ve třetí třetině se nejprve dvakrát prosadily Vítkovice a zdálo se, že může být rozhodnuto, ale Tigers nesložily zbraně a rychle snížily zpět na tříbrankový rozdíl. Poslední slovo ale měly legionářky Bol’ová s Krzywak, které určily konečné skóre druhého duelu na 8:3 pro Vítkovice.

1. zápas
1. SC TEMPISH Vítkovice – Ivanti Tigers Jižní Město 11:4

branky: 8. Justyna Krzywak, 9. Šárka Boľová, 10. Eliška Planková, 12. Barbora Husková, 30. Justyna Krzywak, 31. Sára Seevaldová, 35. Šárka Boľová, 36. Lucie Theimerová, 41. Kamila Paloncyová, 54. Justyna Krzywak, 59. Lucie Theimerová – 23. Dominika Kubišová, 30. Eliška Chudá, 49. Lucie Řezáčová, 56. Eliška Chudá; rozhodčí: Kateřina Hátlová – Lenka Jansová; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 113; zásahy brankářů: Nikola Příleská 17 – Kristýna Karli 7, Lucie Špačková 3; po třetinách: 4:0, 4:2, 3:2;

2. zápas
1. SC TEMPISH Vítkovice – Ivanti Tigers Jižní Město 8:3

branky: 18. Šárka Boľová, 27. Justyna Krzywak, 29. Justyna Krzywak, 36. Jana Trošková, 43. Kamila Paloncyová, 43. Barbora Husková, 48. Šárka Boľová, 48. Justyna Krzywak – 38. Eliška Chudá, 44. Iveta Hyršlová, 46. Lucie Řezáčová; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 115; zásahy brankářů: Nikola Příleská 18 – Kristýna Karli 11, Lucie Špačková 1; po třetinách: 1:0, 3:1, 4:2;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Stav série: 2:0

Chodov vstoupil do prvního semifinále lépe, když po 14. minutách vedl 2:0 zásluhou Řepkové a Kellovské. Ostrava ale dokázala srovnat ještě v první třetině díky dvěma zásahům Kotzurové, z toho jednoho přesilovkového. Chodov na úvod druhé části nerozhodilo zranění Kellovské, která nezasáhla ani do nedělního zápasu a po třetí brance Kotzurové dokázala rychle srovnat Suchá.

Ve 35. minutě Pražanky znovu vedly díky Tožičkové, Ostravě se povedlo srovnat paradoxně při vlastním oslabení na začátku třetí třetiny, kdy skórovala Paulína Hudáková. Chodov ale znovu rychle zareagoval brankou Preisslerové. Ve 49. minutě navíc Chodov dvakrát udeřil a získal rozhodující náskok. Na 5:7 sice ještě snížila Kapcová, ale poslední slovo měla Řepková a Chodov tak vyhrál 8:5.

Pražankám se nad míru povedl vstup do druhého zápasu, když v polovině páté minuty vedly již 3:0. Ve 13. minutě navíc na 4:0 zvýšila Suchá, Ostrava dokázala reagoval góly Vrlíkové se Žurkovou. Další branka již v první části nepadla, Chodov ubránil na přelomu třetin vyloučení Řepkové a chodovská kanonýrka nakonec vstřelila pátou branku Chodova.

Chodov následně ubránil další oslabení a v polovině zápasu dala na 6:2 Plášková. Emotivní zápas nadále přinášel hodně přesilovek, v čase 39:51 využila Kotzurová přesilovku 5 na 3 a snížila.

Na rozdíl dvou branek snížila Kapcová, nicméně Chodov dvěma zásahy opět utekl do relativně bezpečného náskoku. Přesto, že v zápase padly ještě čtyři branky, Chodov komplikace nepřipustil a po výhře 10:6 vede v sérii 2:0.

1. zápas
FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 8:5

branky: 11. Karolína Kellovská, 14. Jana Vávrová, 25. Karolína Suchá, 35. Gabriela Tožičková, 43. Eva Preisslerová, 49. Karolína Suchá, 49. Tereza Hanzlíková, 60. Martina Řepková – 16. Denisa Kotzurová, 17. Denisa Kotzurová, 23. Denisa Kotzurová, 42. Paulína Hudáková, 52. Nela Kapcová; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 2:3; využití: 0:2; diváků: 106; zásahy brankářů: Jana Christianová 8 – Veronika Tomšová 22; po třetinách: 2:2, 2:1, 4:2;

2. zápas
FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 10:6

branky: 3. Petra Beránková, 3. Martina Řepková, 5. Martina Řepková, 13. Karolína Suchá, 26. Karolína Suchá, 31. Magdaléna Plášková, 43. Martina Řepková, 44. Gabriela Tožičková, 54. Martina Řepková, 57. Magdaléna Plášková – 13. Markéta Vrlíková, 14. Romana Žurková, 40. Denisa Kotzurová, 41. Nela Kapcová, 51. Paulína Hudáková, 58. Denisa Kotzurová; rozhodčí: Jan Brejcha – Lukáš Husák; vyloučení: 5:3; využití: 0:2; diváků: 96; zásahy brankářů: Kristýna Provázková 26 – Veronika Tomšová 25; po třetinách: 4:2, 2:1, 4:3;


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • PesimistaOstrawski napsal:

  Škoda,že Ostrava,která se snaží hrát tvrdě, nedává to,že jí to chodovské hráčky oplácejí stejnou mincí.Jen tak dál „lvice“.
  P.S. Hudáková P. měla být pozvaná na Českého lva 2019. Její herecké výkony (které jí bohužel rozhodčí žerou) by jí leckterá herečka mohla závidět.

 • fanda napsal:

  ty návštěvy jsou ale tristní…to mě trochu překvapuje

 • nemo napsal:

  Chodov střídá brankářky pravidelně co zápas, oproti tomu jejich pražské konkurentky Tigers v každém zápase. Bohužel (pro Tigers) by nebylo nic platné ani kdyby obě dvě chytaly v brance zároveň.

 • dudacek napsal:

  Bohužel Ostrava po dvou prohrách vytahuje i ty nečestné zbraně a najednou změnila čas začátku nedělního zápasu z 16,00 na 19,00.Když máme prohrát,tak jim to alespoň znepříjemníme,ať se dostanou domú jak chtějí.Hlavně aby jim ještě celou noc nezpíval někdo pod okny.

  • Quido napsal:

   Tohle nepěkno dělají běžně a to ještě očekavejte, že na tom malém hřišti bez bezpečnostních zon některa pošle Řepkovou do tribuny, aby otupily sílu Chodova. Proto už s nimi ani ty Vítkovice moc nechtějí hrát a radši si zajedou na férovy zapasy do Prahy, ikdyž je to stojí víc peněz a času.

 • Petr.Novotny napsal:

  Dudacku ty jsi debil nevim kde to ctes ze pises takove blbosti dle predpisu CFBU to hrat nemůžou v 19:00 v nedeli – na strankach mají v 17 00 a 16 00 – na CFBu zatím nic neni

 • dudacek napsal:

  Petr.Novotny, nápodobně, včera to tam u nich na webu bylo
  v 17:00 a v 19:00,ať se ti to líbí nebo ne ty chytráku.
  Asi chtěli rozproudit diskusi.

 • Arnost napsal:

  Navstevy dosti ubohe. Cekal jsem vetsi zajem. Mozna trosku vice reklam, vice clanku , i na florbal.cz je vice clanku o 1.lize a barazi jak o zenske extralize a to vubec nemluvim o zenskem play dovn.

  • Zkrat napsal:

   1) článků je více než o 1. lize
   2) já bych to obrátil. Až bude chodit na ženy tolik diváků, co na 1. ligu, ať se o nich píše víc. Ale není se čemu divit, ta kvalita tam prostě není, hra je nudná a šíleně nekvalitní.

   • Arnost napsal:

    Souhlasim kvalita tam neni zadna nebo jen ojedinela. Ale pres to je to nebo melo by to byt to nejlepsi co tu mame, v nekterych pripadech tomu tak neni , to ale je dlouhodoby problem..

 • Zdéňa napsal:

  Jistě, že tady není kvalita. Každá kvalitní hráčka odtud utíká, ale za to si unie může sama. Za každou cenu udržet 12 týmů v extralize, atd. Podmínky tady jsou taky otřesné. Není se čemu divit, že všechny utíkají za lepším.

  • Tom napsal:

   Výkřik do tmy. Souhlas teda, že dvanáct nemá kvalituldno je fakt nízko, ale jinak. Tady máme aspoň čtyři vyrovnané týmy, kde to může vyhrát každý. A dva, tři relativně nadějné. Taková liga ve Švýcarsku je úplný opruz,tam si dva týmy dělají co chtějí a to ani nemají kvalitu našich nejlepších a finská poslední roky taky dost upadla, bo každá lepší finka už je ve Švédsku. Ve Finsku jsou už jen ty za zenitem a i týnymy co tam hrají top s našimi nejlepšími prohrávají (viz. SBPro Vítkovice, PSS-Chodov). Jinde je akorát ta švédska liga.

Napsat komentář

*