Vítkovice s Chodovem vedou v semifinále 2:0. Foto: Kamil Besta - Florbal Vítkovice
24. 3. 2019 Extraliga žen (12) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice s Chodovem vykročily do Superfinále, po domácích zápasech vedou v sériích 2:0

Extraliga žen má za sebou úvodní dva zápasy semifinále. Vítkovice potvrdily proti Ivanti Tigers pozici favorita série a vítěze základní části, když po výhrách 11:4 a 8:3 odjedou do Prahy s vedením 2:0 v sérii. Opačným směrem pojede s vedením 2:0 Chodov, který byl doma rovněž stoprocentní a po vítězstvích 8:5 a 10:6 rovněž vede 2:0.

1. SC TEMPISH Vítkovice – Ivanti Tigers Jižní Město
Stav série: 2:0

Možná se na florbalistkách Ivanti Tigers podepsala pozdější cesta do Ostravy, nicméně jejich vstup do prvního semifinále nebyl vůbec ideální. Přesně po jedenácti minutách prohrávaly 0:4, když se za Vítkovice prosadily čtyři různé střelkyně. Vítkovice vzápětí ubránily oslabení a zdálo se, že jsou na koni.

Do druhé části ale nastoupily Pražanky lépe a do poloviny základní hrací doby se jim dvěma góly povedlo dostat zpět do zápasu. Vítkovice ale v tu chvíli zapnuly na vyšší level: během minuty dvakrát skórovaly a celkově po druhé třetině vedly 8:2.

Ve třetí třetině už domácí florbalistky komplikace nepřipustily a také díky pětibodové dvojici Krzywak – Planková braly první výhru poměrem 11:4.

V neděli se hrálo úplně jiné utkání, možná ne tak záživné, přesto relativně zajímavé. Ivanti Tigers tentokráte dobře vstoupily do zápasu a byly vyrovnaným soupeřem, přesto v čase 17:40 inkasovaly jako první z hole Bol’ové. Do poloviny utkání se navíc dvakrát prosadila Krzywak a Vítkovice vedly 3:0, ve 36. minutě zareagovala na neproměněný nájezd Jelínkové čtvrtým gólem Trošková. Tigers reagovaly brankou Chudé, která je v ten moment vrátila do utkání.

Ve třetí třetině se nejprve dvakrát prosadily Vítkovice a zdálo se, že může být rozhodnuto, ale Tigers nesložily zbraně a rychle snížily zpět na tříbrankový rozdíl. Poslední slovo ale měly legionářky Bol’ová s Krzywak, které určily konečné skóre druhého duelu na 8:3 pro Vítkovice.

1. zápas
1. SC TEMPISH Vítkovice – Ivanti Tigers Jižní Město 11:4

branky: 8. Justyna Krzywak, 9. Šárka Boľová, 10. Eliška Planková, 12. Barbora Husková, 30. Justyna Krzywak, 31. Sára Seevaldová, 35. Šárka Boľová, 36. Lucie Theimerová, 41. Kamila Paloncyová, 54. Justyna Krzywak, 59. Lucie Theimerová – 23. Dominika Kubišová, 30. Eliška Chudá, 49. Lucie Řezáčová, 56. Eliška Chudá; rozhodčí: Kateřina Hátlová – Lenka Jansová; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 113; zásahy brankářů: Nikola Příleská 17 – Kristýna Karli 7, Lucie Špačková 3; po třetinách: 4:0, 4:2, 3:2;

2. zápas
1. SC TEMPISH Vítkovice – Ivanti Tigers Jižní Město 8:3

branky: 18. Šárka Boľová, 27. Justyna Krzywak, 29. Justyna Krzywak, 36. Jana Trošková, 43. Kamila Paloncyová, 43. Barbora Husková, 48. Šárka Boľová, 48. Justyna Krzywak – 38. Eliška Chudá, 44. Iveta Hyršlová, 46. Lucie Řezáčová; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 115; zásahy brankářů: Nikola Příleská 18 – Kristýna Karli 11, Lucie Špačková 1; po třetinách: 1:0, 3:1, 4:2;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Chodov vstoupil do prvního semifinále lépe, když po 14. minutách vedl 2:0 zásluhou Řepkové a Kellovské. Ostrava ale dokázala srovnat ještě v první třetině díky dvěma zásahům Kotzurové, z toho jednoho přesilovkového. Chodov na úvod druhé části nerozhodilo zranění Kellovské, která nezasáhla ani do nedělního zápasu a po třetí brance Kotzurové dokázala rychle srovnat Suchá.

Ve 35. minutě Pražanky znovu vedly díky Tožičkové, Ostravě se povedlo srovnat paradoxně při vlastním oslabení na začátku třetí třetiny, kdy skórovala Paulína Hudáková. Chodov ale znovu rychle zareagoval brankou Preisslerové. Ve 49. minutě navíc Chodov dvakrát udeřil a získal rozhodující náskok. Na 5:7 sice ještě snížila Kapcová, ale poslední slovo měla Řepková a Chodov tak vyhrál 8:5.

Pražankám se nad míru povedl vstup do druhého zápasu, když v polovině páté minuty vedly již 3:0. Ve 13. minutě navíc na 4:0 zvýšila Suchá, Ostrava dokázala reagoval góly Vrlíkové se Žurkovou. Další branka již v první části nepadla, Chodov ubránil na přelomu třetin vyloučení Řepkové a chodovská kanonýrka nakonec vstřelila pátou branku Chodova.

Chodov následně ubránil další oslabení a v polovině zápasu dala na 6:2 Plášková. Emotivní zápas nadále přinášel hodně přesilovek, v čase 39:51 využila Kotzurová přesilovku 5 na 3 a snížila.

Na rozdíl dvou branek snížila Kapcová, nicméně Chodov dvěma zásahy opět utekl do relativně bezpečného náskoku. Přesto, že v zápase padly ještě čtyři branky, Chodov komplikace nepřipustil a po výhře 10:6 vede v sérii 2:0.

1. zápas
FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 8:5

branky: 11. Karolína Kellovská, 14. Jana Vávrová, 25. Karolína Suchá, 35. Gabriela Tožičková, 43. Eva Preisslerová, 49. Karolína Suchá, 49. Tereza Hanzlíková, 60. Martina Řepková – 16. Denisa Kotzurová, 17. Denisa Kotzurová, 23. Denisa Kotzurová, 42. Paulína Hudáková, 52. Nela Kapcová; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 2:3; využití: 0:2; diváků: 106; zásahy brankářů: Jana Christianová 8 – Veronika Tomšová 22; po třetinách: 2:2, 2:1, 4:2;

2. zápas
FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 10:6

branky: 3. Petra Beránková, 3. Martina Řepková, 5. Martina Řepková, 13. Karolína Suchá, 26. Karolína Suchá, 31. Magdaléna Plášková, 43. Martina Řepková, 44. Gabriela Tožičková, 54. Martina Řepková, 57. Magdaléna Plášková – 13. Markéta Vrlíková, 14. Romana Žurková, 40. Denisa Kotzurová, 41. Nela Kapcová, 51. Paulína Hudáková, 58. Denisa Kotzurová; rozhodčí: Jan Brejcha – Lukáš Husák; vyloučení: 5:3; využití: 0:2; diváků: 96; zásahy brankářů: Kristýna Provázková 26 – Veronika Tomšová 25; po třetinách: 4:2, 2:1, 4:3;