Josef Pluhař (24) přispěl ke druhé výhře Boleslavi v semifinále jedním gólem. Foto: Technology Florbal MB, Český florbal Josef Pluhař (24) přispěl ke druhé výhře Boleslavi v semifinále jedním gólem. Foto: Technology Florbal MB, Český florbal
24. 3. 2019 Superliga (25) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice podruhé vyloupily Spartu, Boleslav ovládla drama a vede nad Chodovem 2:0

Vítkovice a Boleslav udělaly první dva kroky směrem k superfinále Tipsport Superligy. Vítkovičtí podruhé triumfovali na Spartě, stejně jako včera vyhráli 5:2. Základ k druhému triumfu v semifinálové sérii položili na přelomu druhé a třetí části, kdy Pražanům odskočili na rozdíl dvou branek. To Boleslav musela proti Chodovu hájit těsný náskok až do konce a střídačka Středočechů si mohla oddechnout až po trefě Curneyho do odkryté branky.

Na první gól se na Spartě čekalo až do 21. minuty. Garčar rozehrál standardku na Ujhelyiho a sparťanský střelec zaskočil vítkovickou obranu. O pět minut později Vítkovice srovnaly. Při přesilovce pěti proti třem se prosadil Jan Šebesta.

Za dalších pět minut šli hosté poprvé v duelu do vedení. Bräuer na vlastní polovině vybojoval míček, žonglérským způsobem obhodil obránce a šikovným zakončením celou akci korunoval.

Sparťané se dostali zpátky do hry ve 37. minutě a opět u toho byl Ujhelyi. Tentokráte v přesilovce obdržel přihrávku od Křenka a umístil svůj pokus na bližší tyč. Do šaten šli přesto spokojenější hosté. Deset sekund před sirénou se brankář Souček zmocnil míčku, vyhodil ho na Jastřembského, který i díky šťastnému odrazu dokázal skórovat.

Vítkovice na konci druhé a na začátku třetí části rozhodly o osudu duelu. Ve 45. minutě Hájek vypálil od mantinelu, brankář Beneš vytáhl dobrý zákrok, ovšem vyrazil míček pouze k volnému Bräuerovi. Střelec Ostravanů neměl problém přidat svou druhou trefu v zápase.

Definitivní pojistka hostujícího celku přišla minutu před koncem. Firda dobře posunul balonek na Delonga, ten se s ním otočil do hry a předložil ho jako na zlatém podnose volnému Jastřembskému. Vítkovice před pěti sty diváky vyhrály na Spartě 5:2.

Vítkovický Jakub Hubálek podal na Spartě solidní výkon. Foto: ACEMA Sparta Praha, Český florbal

V televizním utkání mezi Boleslaví a Chodovem se začaly dít věci už od první minuty. Nejprve fauloval hostující Sýkora a přesilovku zužitkoval po střele ze středu hřiště Tadeáš Chroust. V šesté minutě krásnou střelou srovnal Švajný.

Následovala divoká pasáž úvodní třetiny, během které padla celkem čtyři vyloučení, dvě na každé straně. Boleslavští měli výhodu přesilovky čtyři na tři a Milan Tomašík prokázal své zkušenosti. Na středu si našel střeleckou pozici a zamířil přesně pod ruku gólmana Baráka.

Chodov ještě jednou v zápase dokázal srovnat. Ve 23. minutě se do míčku opřel Řezáč a ze vzduchu ho usměrnil do sítě. Vyrovnaný stav netrval dlouho. O tři minuty později napřáhl od mantinelu Pluhař a jeho střela zapadla k tyči.

Pak se střelci obou týmů odmlčeli, a i když se hrál poměrně svižný florbal, skóre se neměnilo. Pražané v závěru zkusili hru bez brankáře a měli několik nebezpečných pokusů, ovšem pak zpečetil výhru domácích Jiří Curney, kterému šikovně sklepl míček Tomáš Chroust.

Boleslav i Vítkovice tak vedou po úvodním víkendu 2:0. Další semifinálové zápasy jsou na programu za týden.

Výsledek 2. zápasů semifinále:

Sparta Praha – 1. SC Vítkovice 2:5 (0:0, 2:3, 0:2)

Branky: 21. Ujhelyi (Garčar), 37. Ujhelyi (Křenek) – 26. Jan Šebesta (Hájek), 32. Bräuer, 40. Jastřembský (Souček), 44. Bräuer (Hájek), 60. Jastřembský (Delong). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 504. Stav série: 0:2.

Florbal Mladá Boleslav – Florbal Chodov 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky: 2. Tadeáš Chroust (Curney), 12. Tomašík (Krzyžanek), 26. Pluhař (Řehoř), 60. Curney (Tomáš Chroust) – 6. Švajný (Matejčík), 23. Řezáč (Krbec). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 210. Stav série: 2:0.