Natálii Martinákovou čeká ve Švýcarsku Superfinále. Foto: Claudio Schwarz
11. 4. 2019 Ženský florbal - Zahraničí (10) KOMENTÁŘŮ

ČEŠKY V ZAHRANIČÍ: Martináková je v Superfinále, Pixbo začíná semifinále

 České florbalistky působí také v zahraničí. Nejúspěšnější je zatím Natálie Martináková, která s Klotenem-Dietlikonem Jets postoupila do švýcarského Superfinále. Dobře se vede také dvojici Eliška Krupnová – Denisa Ratajová v Pixbu, které teprve čeká semifinále.

V nejprestižnější ženské soutěži má český ženský florbal zastoupení v semifinále díky Pixbu a Elišce Krupnové s Denisou Ratajovou. Pixbo, které skončilo třetí v základní části, si ve čtvrtfinále poradilo s šestým Rönnby poměrem 3:1 na zápasy. Ratajová se blýskla například rozhodující brankou ve druhém zápase, Krupnová pak přihrávala na rozhodující třetí branku v posledním duelu série.

Účast v play off unikla o dva body florbalistkám Malmö s Terezou Urbánkovou. Reprezentační útočnice tak nedostala možnost rozšířit třicetibodovou sbírku ze základní části v bojích o medaile.

Ve Švýcarsku si Superfinále zahraje československá dvojice Natálie Martináková – Katarína Klapitová. Jejich Kloten-Dietlikon Jets potvrdil roli favorita a ve čtvrtfinále nejprve vyřadil Red Ants 3:1, aby v semifinále porazil 3:0 Oberland. To vše již bez Radomíra Malečka, který musel na pozici kouče skončit pro velké pracovní vytížení. Martináková si v Dietlikonu drží průměr téměř bodu na zápas, když za 25 zápasů vstřelila 11 branek a přidala třináct asistencí. V Superfinále mohou navázat na únorový pohárový triumf.

Katarína Klapitová má zatím pět branek a sedm asistencí. Úspěšnou záchranu za sebou má trio Aneta Tvrzníková – Tereza Voláková – Lucie Šrotová v Zugu a Pavlína Vacínová s Frauenfeldem.

Tradiční souboj titánů mezi Dietlikonem a Churem v Superfinále je na spadnutí, Chur zatím vede v sérii 2:1 nad Zollbrückem.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Quido napsal:

  Švýcarska liga žen je strašná. V podstatě jen o dvou týmech a to ještě takových, že v mezinárodní konkurenci ani proti našim top týmům neobstojí. A to ještě jsou v lize týny, které by u nás měly problém i v druhé lize. Doufám, že repre konečně potvrdí trvale to, že ženský florbal už máme výrazně lepší.

  • Fanda napsal:

   Nechci být nějak útočný, je to přeci jen váš názor. Ale žiju ve Švýcarsku a zápasy sem tam sleduji a mohu říct, že švýcarská liga je úplně jiná než ta česká. Každý jeden švýcarský tým by kondičně přejel i ty nejlepší české. Chur s Dietlikonem by rozhodně mohli konkurovat, zápasy mezi top 6 jsou vždycky velice vyrovnané, mnohem víc než v Česku. Takže prosím, tyhle nepodložené názory berme trochu s rezervou.

   • Quido napsal:

    To bylo vidět zejména poslední dva, tři roky při konfrontaci na turnajích. Poháry mistrů, Czech Openy. Švýcarské týmy tam nestíhají daleko víc i v porovnání s našima a ligu tam plnohodnotně až na Martinákovou (ale ta je v té top2) hrají i holky, co u nás v extralize by místo jen stěží pořádně našly (viz. ostatní Češky v lize).

    • Fanda napsal:

     Rozumím, kam tím míříte. Ale například Czech Open se dá jen stěží brát jako reálný obrázek, je to jen příprava. Jinak by se dalo říct, že Dietlikon i bez 3 hvězd (Wiki, Gerig a Gaemperli) porazil mistrovské Vítkovice rozdílem 4 branek, pak také Tigers a dokráčel až k bronzu. Další týmy, které na Czech Openu byly, jsou z 2. nejvyšší soutěže. Zatímco Churu hluboce nevyšel Pohár mistryň, který je bohužel organizován dost nešťastným způsobem, jenže naopak vyšel Vítkovicím. Ostatní Češky, jak sám říkáte, nemají moc vysokou kvalitu, ale ve svých týmech mají dané místo. Samozřejmě to ale tahouni ve velkoklubech nikdy nebudou.

     • Quido napsal:

      Je to věc názoru, vždycky se to dá nějak ohnout. Czech Open nehrají často ani české týmy v top složení. Ale dle posledních pěti let by Chur a Dietlikon samozřejmě v ČR zapadli do boje s nej čtyřkou, zbytek by ale ani u nás neměl prakticky šanci na nějaký výsledek (ale to nemá ani v SUI, tam je to jen o těch dvou týmech už přes deset let).

 • moneymoneymoney napsal:

  stejně tam jak Martináková tak Klapitová šly hlavně za prachama:)

  • Tom napsal:

   Tak pro nic jiného se ani do Švajcu nechodí, na tom není nic divného. V ženách a ani už moc v chlapech tam není žádná extra víc kvalita než u nás a jestli někomu jde o opravdu herní růst, tak smysl má jedině Švédsko a pár klubů ve Finsku.

  • Kerim napsal:

   A co z toho vyplývá?

Napsat komentář

*