Filip Šuman na tiskové konferenci před Superfinále 2019. Foto: Český Florbal
12. 4. 2019 Superliga (8) KOMENTÁŘŮ

Věříme, že se u Superfinále projeví také pozitivní prosincový týden, prohlásil Filip Šuman

 Osmý ročník Superfinále florbalu se podruhé a zřejmě na nějakou dobu naposledy uskuteční v ostravské OSTRAVAR Aréně. Před jeho začátkem proběhla tisková konference, na které kromě představitelé města Ostrava a Moravskoslezského kraje promluvili také představitelé Českého Florbalu v čele s prezidentem Filipem Šumanem.

Letošní sezona byla speciální v tom, že v prosinci se uskutečnilo Mistrovství světa ve florbale mužů v Praze. „Pro nás je tato superfinálová tisková konference vyjímečná, protože jsme na konci vyjímečné sezony, jelikož se nám povedlo uspořádat domácí mistrovství světa. Věříme, že se nám ten pozitivní prosincový týden odrazí také u Superfinále,“ věří prezident Českého Florbalu Filip Šuman.

Vrátí se oblíbený maskot. „V sobotu a v neděli uvidíte zpátky v akci SuperfináleMana, který mezi mladé skvěle zapadá a funguje,“ pochvaloval si Šuman.

V obou hlavních zápasech se utkají stejné týmy: muži Boleslavi a Vítkovic, v ženách pak Vítkovice s Chodovem. „Je to absolutní odveta, takže věřím, že atmosférou se nám vyrovnají. Věříme, že se vyrovná také divácky, prodeje probíhají podobně, možná, že bychom mohli loňský ročník překonat, osobně se na to moc těším,“ usmíval se nejvyšší muž českého florbalu.

Podle předem uzavřené smlouvy má navíc pro vítěze speciální lákadlo. „Superfinále bude zajímavé také tím, že v lednu 2020 uspořádá Champions Cup Česká republika,“ prohlásil Filip Šuman. „Situace ve Švédsku se zhruba před měsícem vyřešila, takže si nemyslím, že by Champions Cup byl tímto nějak ovlivněn,“ dodal.

Generální ředitel soutěží Českého Florbalu Zdeněk Mlčoušek pak přidal několik zajímavostí. „Loňská rozhodující branka mužského Superfinále od Milana Tomašíka byla stou brankou českých Superfinále, takže začínáme druhou stovku,“ uvedl. „Tomáš Vávra nyní vede historickou tabulku v počtu zápasů odehraných v play off, má jich 154,“ řekl na konto chodovského útočníka. „Milan Fridrich má v play off zapsáno 156 bodů, Jiří Curney 153, tudíž, pokud by Curneymu podařilo získat čtyři body, tak by byl nově první,“ zakončil Zdeněk Mlčoušek.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • změna napsal:

  tak tito dva pánové musí už jít od válu..
  – zrušit brněnskou pobočku Unie, nemá logické opodstatnění
  – ukončit Šumanovy hrátky na marketing, lákadla, pozlátka, zrcátka atd..
  – ukončit Mlčouškovy nekunečné pokusy o rožšiřování, přídávání, tie breaky, pokuty

  kéž by VH trošku podrazila židličku těmto dvěma

  • Xxx napsal:

   Je to tak, když nejvetsi Sumanovo starostí je, překonání diváckého rekordu na MS a vsemozny blbosti okolo, ať už jsou to tleskatka a snaha uměle vytvořit atmosféru nebo řada dalších zbytecnosti. To, že se náš florbal nikam neposouva je věc jiná, ale to už není tak důležité. Když už nemáme na Švédsko a Finsko na hřišti, tak hlavně, že prekonavame jejich divácké rekordy. Je vidět o co Českému florbalu jde nejvíce. A to souvisí i s tím druhým bodem – pokuty. Český florbal pokutuje kluby za každou kravinu. Letos se vybralo na pokutach zhruba 400 tisíc, zajímalo by mě co se s těma penezma udělá. Ty kluby už do florbalu tak vrazi na amatérský sport neskutečné peníze (cestování, startovné, ubytování, hala a další) a když by mohli třeba nějaké peníze investovat i do svého chodu, do mládeže a podobně, tak to místo toho pošlou na Český florbal, protože jim třeba zrovna nešel video přenos a nebo neměli barevný bulletin. Cirkus!!!!

   • Josef napsal:

    Přesně jsi to vystihl. Taky ty podvody s počtem členů – polovina z toho počtu jsou mrtvé duše!!
    Tvl, už i barevný bulletin? Tak to už se neučí od velkého bráchy FAČRu, už ho i překonávají. Na okresním přeboru přece jen bulletiny, videopřenosy a onliny ještě nevyžadují. Holt pozlátka a kraviny!

  • Jiri napsal:

   Souhlas. A nejen oni dva. Měli by se pakovat také ti flákači, co florbal mrví a ničí, co si válí zadek v křeslech a berou za to flákání velké výplaty z našich vysokých příspěvků: Frank, Jirovský, Vilas apod.

 • Bobson napsal:

  Tématu „Nominace na MS U19“ se vyhybáte schválně?

  • Přízrak napsal:

   To víš, ono je jednodušší se schovávat, než někomu vysvětlovat proč nejede borec kterej za sezónu nasbíral v KB lize letos 136 bodů a zahrál si i Superligu jen proto, že nehraje v Praze ale v Otrokovicích. Já chápu, že pro pana Jakoubka je pohodlné nevytahovat paty z Prahy a nominovat si většinu hráčů tam odtud, ono se to i nabízí, při pohledu na semifinále KB ligy. Ale reprezentační trenér by měl mít přehled i o hráčích z jiných částí republiky. Pokud je mu na obtíž si ty hráče jezdit nasledovat tak nemá u repre co dělat. Podívejte se na Kettunena, ten si po nástupu objel všechny superligové týmy

 • ... napsal:

  No jo Sumane, to je tvoje největší starost, nahnat tam co nejvíce diváků, dát jim do ruky tleskatka a kasat se jakou máme skvělou atmosféru. Stejně jako na domácím MS. To, že jste za posledních několik let Český florbal nikam neposunuli je věc, která už asi tak důležitá není. Hlavně že lidi chodí a když náhodou ne, tak dáme pokutu

 • Quido napsal:

  Di do vole prdeleeee…

Napsat komentář

*