Buldoci nakonec dlouhou sérii ovládli. Foto: Bulldogs Brno, Český florbal Buldoci nakonec dlouhou sérii ovládli. Foto: Bulldogs Brno, Český florbal
13. 4. 2019 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Desítka na závěr! Bulldogs i s Jakůbkem vybojovali baráž, Znojmo sestupuje

Třetí mečbol už buldoci proměnili. Znojmo sice v sérii 2. kola play down srdnatě bojovalo a vrátilo se do hry, i když po čtyřech zápasech prohrávalo 1:3. Rozhodující sedmé utkání však bylo v režii Brna. Domácí vedli po první části 2:0, v polovině střetnutí to bylo už o pět branek a nakonec se zrodila výhra 10:5. Znojmo se tak po dvou sezonách vrací do 1. ligy, Bulldogs si o účast v příštím ročníku Tipsport Superligy zahrají v derby s Hattrickem.

Bulldogs na rozhodující sedmé utkání 2. kola překvapili nasazením zkušeného beka Aleše Jakůbka. Naopak hosté se už nemohli opřít o Milana Fridricha, který sice posílil Znojmu v průběhu 1. kola, kvůli závazkům vůči Českému florbalu však musel své angažmá přerušit.

První třetina měla jen jednoho úspěšného střelce. Obě branky buldoků vsítil Surkoš a nasměroval svůj tým k úspěšnému cíli. Domácí navyšovali skóre. Dvakrát se v prostředním dějství prosadili Pešek a Koláčný a bylo zřejmé, že už je téměř hotovo. Po dvou třetinách Brno vedlo vysoko 8:2.

Brňané svého soupeře střelecky přestříleli, a ačkoliv poslední třetinu prohráli 2:3, v konečném součtu slaví klíčovou výhru a možnost vybojovat záchranu v baráži. Ta bude letos vyšperkovaná, jelikož půjde o městské derby, buldoky vyzve Hattrick. Série hraná na tři vítězná utkání odstartuje za týden.

7. utkání 2. kola play down:

Bulldogs Brno – TJ Znojmo 10:5 (2:0, 6:2, 2:3)

Branky: 12. Surkoš (Jaakkonen), 15. Surkoš (Konečný), 22. Konečný, 28. Pešek (Konečný), 30. Pešák, 31. Koláčný (Mráz), 38. Novotný (Černovický), 39. Koláčný (Pešák), 46. Novotný (Koláčný) – 31. Daberger (Palát), 35. Kucharič (Pánek), 48. Kučera (Pánek), 50. Pánek, 59. Palát (Pánek). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 0:4. Využití: 1:0. Diváci: 409.