Třetí zápas na šampionátu, třetí výhra pro Čechy! Foto: Flickr IFF Třetí zápas na šampionátu, třetí výhra pro Čechy! Foto: Flickr IFF
10. 5. 2019 Reprezentace - Junioři (1) KOMENTÁŘŮ

Výhra nad Slovenskem znamená pro juniory první místo ve skupině!

Junioři vyhráli i své třetí utkání na světovém šampionátu v Halifaxu a obsadili první příčku ve skupině B. V zítřejším semifinále tak vyzvou Švýcarsko. Duel je na programu od 18 hodin.

Juniorská reprezentace vůbec poprvé na turnaji poznala, jaké to je prohrávat. Slováci po trefách Kvasnici a Faitha dokonce vedli ve 25. minutě 2:0. Střeleckou smůlu českého týmu prolomil ve 26. minutě Buršík. Češi pak během čtyř minut otočili skóre na svou stranu.

Do konce prostřední dvacetiminutovky ještě přidali svěřenci Jiřího Jakoubka další dvě trefy a výhru ve federálním derby pojistili třemi zásahy v závěrečném dějství. Pěti body (1+4) se na důležitém triumfu podílel Filip Forman. Tři body za dva góly a nahrávku přidal Matyáš Šindler.

Češi v boji o postup do finále vyzvou Švýcarsko, které obsadilo druhou příčku ve skupině A. Švýcaři doposud vyzráli na Norsko 7:2 a těsně porazili Lotyše 6:5. Nestačili pouze na Finsko, kterému podlehli 4:6.

Mistrovství světa juniorů 2019:

Česko – Slovensko 7:3 (0:1, 5:1, 2:1)

Branky: 26. Buršík (Forman), 28. Šindler (Forman), 30. Šindler (Beneš), 33. Kreysa (Forman), 39. Forman (Šindler), 56. Buršík (Forman), 56. Švéda (Havlas) – 17. Kvasnica (Jančo), 25. Faith (Virga), 59. Hrabčák (Faith).

Sestava Česka: Haleš – Sádlo, Sládeček, Beneš, Malina, Doubek, Koláčný – Šebek, Juha, Kreysa – Forman, Šindler, Buršík – Boček, Švéda, Havlas. Trenér: Jiří Jakoubek.