Víkendový Sokol Cup byl v režii domácího celku. Foto: Filip Oliva, Sokol Pardubice Víkendový Sokol Cup byl v režii domácího celku. Foto: Filip Oliva, Sokol Pardubice
18. 6. 2019 Turnaje (2) KOMENTÁŘŮ

Pardubice vyhrály víkendový Sokol Cup

Pardubice ovládly dvě přestřelky a triumfovaly na domácím Sokol Cupu. Sokolové nejprve v pátek porazili Českou Lípu 9:8 v prodloužení, v neděli pak zdolali Otrokovice 7:6.

Třemi brankami se v pátečním duelu prezentoval pardubický střelec Petr Černý. Za Českou Lípu se dvakrát prosadili Radek Krajcigr a Milan Tichý. Českolipští dokázali v závěru základní hrací doby srovnat na 8:8. V prodloužení se však z rozhodující trefy radovaly domácí Pardubice.

V sobotní střetnutí zvítězili otrokovičtí Panthers, kteří přehráli Lípu 6:1 a odsoudili ji tak s jistotou na poslední třetí příčku. Dvěma góly se o to přičinil slovenský reprezentant Ladislav Gál. Za tým trenérky Lenky Bartošové se prosadil pouze junior Jakub Knespl, který se vrátil po dlouhém a nepříjemném zranění.

V neděli se tak mezi Pardubicemi a Otrokovicemi rozhodovalo o vítězi turnaje. Dramatický zápas měl nakonec šťastnější konec pro sokoly. Ti vyhráli 7:6 a mohli se radovat z celkového triumfu. Juniorskou kategorii pro změnu ovládly Otrokovice a nechaly za sebou jak Hradec Králové, tak domácí Pardubice.