Jan Řehoř si vyzkouší zahraniční angažmá. Foto: Martin FLOUSEK, www.xflorbal.cz Jan Řehoř v dresu Mladé Boleslavi. Foto: Martin Flousek, www.xflorbal.cz
24. 6. 2019 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Řehoř bude v příští sezoně hrát za švýcarský Thun. V týmu se potká s Davidem Šimkem

 Již před časem bylo avizováno, že univerzál Jan Řehoř bude v nadcházejícím ročníku působit v zahraničí. Teď byla jednání o jeho přesunu z Mladé Boleslavi dotažena do zdárného konce. Pětadvacetiletý florbalista si v elitní švýcarské lize zahraje za UHC Thun.

„Švýcarsko je nádherná země, budu mít možnost učit se nový jazyk a nastupovat v kvalitní lize. Jsem rád, že mi boleslavské vedení vyšlo vstříc s mým přáním na rok odejít, vážím si toho,“ řekl Řehoř pro klubový web.

Thun skončil v minulé sezoně na předposlední příčce švýcarské ligy a zachránil se až v následné baráži. „V klubu již druhou sezonu působí David Šimek, takže jsem měl možnost zjistit, jak to v klubu funguje a vlastně všechny důležité informace, které mi pomohly v rozhodování,“ vysvětlil, proč se domluvil právě s tímto celkem.

„Už jsem s týmem absolvoval soustředění a měl bych začít v obraně. Jak důležitou roli budu nebo bych mohl mít, to se teprve ukáže,“ dodal na závěr. Řehoř působil v Mladé Boleslavi poslední dva roky, v nichž posbíral v Tipsport Superlize jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili, loni bral stříbro také v českém poháru. Po sezoně by se měl do kádru Středočechů opět vrátit.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*