Dominika Kubišová v příští extraligové sezoně nenastoupí. Foto: Ivanti Tigers
30. 7. 2019 Extraliga žen (9) KOMENTÁŘŮ

Kubišová s Adélou Polívkovou přerušují kariéru, Ivanti Tigers získal Nikol Pekárkovou z Chodova

 Další změny v kádru hlásí tým Ivanti Tigers. Kariéru přerušily Dominika Kubišová s Adélou Polívkovou, do klubu naopak přichází Nikol Pekárková. Obě hráčky daly podle tiskové zprávy přednost pracovním a studijním povinnostem. Pekárková pak již s novým týmem absolvovala soustředění.

Obě florbalistky, které jsou s organizací Ivanti Tigers dlouhodobě spojeny, vyhlásily, že se jedná pouze o dočasný odchod z extraligových palubovek. „Tuhle sezonu jsem se rozhodla neodehrát za áčko, ale za béčko. Důvodů se sešlo víc, jeden z nich byl, že od ledna do března budu hodně vytížená jak ve škole, tak v práci, florbal by tedy byl až na druhé koleji. A vím, že Ivanti není tým, kde bych mohla odjet část sezóny na půl plynu, zvlášť, když ta část sezóny bude play off,“ říká Adéla Polívková. „Florbal mě stále baví a mám ho ráda, jen jsem chtěla tuto sezónu více odpočinku, menší tréninkovou zátěž a nasbírat tak chuť a sílu do další sezóny, přeci jen ještě nejsem tak stará a tohle je jen jedna z mnoha sezón,“ dodává.

Kubišová je pak stručnější. „Tuto sezonu neodehraji z důvodu jiných priorit, kterým teď upřednostňuji svůj čas,“ říká s tím, že svůj čas bude převážně trávit mimo Českou republiku.

Prezidentka Ivanti Tigers Markéta Šteglová přiznává, že klub se snažil najít formu působení, která by oběma vyhovovala. „Absence Ádi a Kubiš v následující sezóně nám samozřejmě udělala trochu čáru přes rozpočet. Obě jsou to hráčky, které jsme si vypiplali a naše hra se tvoří kolem nich. Hovořili jsme s nimi po sezóně a obě nám sdělily, že budou mít časové problémy jak s tréninky tak s účastí na zápasech. Snažili jsme se najít způsob, aby holky mohly dál hrát za A tým, bohužel se rozhodly dát si pro letošek pauzu, i s ohledem na tým, ke kterému by jejich častá absence nebyla fér,“ hodnotí Markéta Šteglová.

Nová posila Nikol Pekárková pak do týmu ideálně herně zapadá. „Jsme moc rádi, že se nám podařilo dojednat hostování Nikol, pro náš mladý tým bude jednoznačným přínosem, má zkušenosti z reprezentace. Zatím absolvovala s týmem několik tréninků a víkendové soustředění, má velký tah na branku, takže do našeho kádru perfektně zapadá,“ pochvaluje si zkušená trenérka.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Virus napsal:

  Že by další zmutovaný virus Štegl, je něco shnilého v klubu bývalých kartáčků.A Peky má zkušenosti ze zahraničí?
  Pardón, hráčka, která se nedokázala dostat stabilně na hřiště v týmu Chodovských lvic (nechápu, jak může být v repre). Uvidíme, jak za to vezme a bude oporou.

 • Dan napsal:

  Virus a? Koukám něco vědí. To že Peky nehrála to zařídil někdo jiný. A asi jste neviděli prvních 6 kol.

 • virus napsal:

  To že Peky nehrála, bylo jen její výkoností a to už nechci upozorňovat na její hvězdné manýry.

 • Dan napsal:

  Jo a jaké? myslím si že by to zajímalo ostatni.

 • Pavel napsal:

  Nikde jsem nečetl o zkušenostech ze zahraničí. Kde to vidíte?

 • Suriv napsal:

  Vždyť to taky autor záhy opravil

 • Pavel Ottl napsal:

  Trochu mi chybí nějaká zmínka o přesunu nebo situaci Steinbachové a Červové.
  Obě patří Tigers, odešly spolu do Panthers. Steinbachová se vrátila zpět, ale brankářka Červová? o té teď není slyšet ani z jedné strany, přitom letos odvedla skvělé výkony a playoff se jí neskutečně vydařilo.
  Když už píšu o dění v Tigers, chtělo by to kompletní informace.

 • Ventilační prachová částice napsal:

  Karolína je po zranění kolena a pokud se nepletu, tak je stále ve fázi rehabilitace..

Napsat komentář

*