Florbalistky Bohemians získaly tři body brankou v poslední vteřině. Foto: FbŠ Bohemians
15. 9. 2019 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Bohemians slaví po brance v poslední sekundě, Židenice sahaly proti FBC po bodech

Extraliga žen začala ve velkém stylu. Hned v prvním kole se jeden ze zápasů rozhodl v poslední sekundě. Radují se florbalistky Bohemians, které dokonaly obrat v poslední části proti Panthers brankou Adély Bočanové v čase 59:59. Blízko bodového zisku byly v Ostravě Židenice, které přišly minimálně o bod po brance v poslední minutě utkání. Důležitý bodový zisk slaví na půdě Liberce Olomouc.

Role šlágru kola připadla duelu Bohemians s Panthers a pražské derby nezklamalo. Po dvanácti minutách vedly hráčky Panthers 2:0, po brankách Lochmannové a bývalé kapitánky Plzně Staňkové. Do konce první části pak snížila Císařová. Jedinou branku druhé části následně vstřelila Pitterlingová, která tak poslala Panthers do dvoubrankového vedení.

Ve třetí části přišel velký zelenobílý obrat. Ve 44. minutě snížila Poláková, o deset minut později vyrovnala Toulová. Na konci šestapadesáté minuty poslala Bohemians poprvé do vedení Bočanová, za půl minuty ale srovnala Lochmannová.

Přesto se nakonec florbalistky Bohemians radují ze tří bodů. V poslední sekundě utkání totiž skórovala Adéla Bočanová a trefila tak výhru 5:4. „Před skvělou atmosférou jsme si troufám říci došli pro zasloužené 3 body. Nepovedl se nám vstup do utkání, ale poté jen díky mrakům neproměněných šancí jsme nerozhodli dříve,“ komentoval utkání trenér Bohemians Tomáš Grigar, pro kterého to tak byla úspěšná premiéra v roli hlavního trenéra.

Lukáš Jenšík si stěžoval na neúspěšné osobní souboje. „Dnešní zápas v netradičním prostředí a kulisách byl po celou dobu vyrovnaný, ale nepochopitelně jsme prohrávali osobní souboje na brankovišti,“ smutnil.

Nesmírně zajímavé bylo také to úplně první utkání nového ročníku mezi Židenicemi a FBC Ostrava. Jeho skóre otevřela ve třetí minutě Dernerová, v průběhu první části srovnala premiérovou brankou v dresu Ostravy Mlejnková. Během devíti minut druhé části se brněnský tým dostal do tříbrankového vedení 4:1, které do 38. minuty sice ztratil, jenže poslední slovo ve druhé třetině měla opět Dernerová a Židenice po čtyřiceti minutách vedly 5:4.

Ve 44. minutě zvýšila Staňková, FBC se ale povedlo bleskově srovnat. Při vyloučení Staňkové pak šla Ostrava po využité přesilové hře poprvé v utkání do vedení, za necelou minutu ale odpověděla Filipová. Favorit ale nakonec získal všechny tři body, když čtyřiadvacet sekund před koncem využil přesilovou hru po vyloučení Filipové zásluhou Paulíny Hudákové a zvítězil tak 8:7. „Už po losu jsem věděl, že Židenice nejsou ideální soupeř na první kolo, a to se potvrdilo. Z naší strany to mělo kvalitu do útoku, ale nepracovali jsme dobře směrem dozadu a naše obrana prakticky neexistovala. Zachránily nás přesilovky, oddechl si kouč Ostravy Jakub Robenek.

Cennou výhru si na úvod sezony připsaly florbalistky Olomouce, které si přivezly plný bodový zisk z Liberce. Domácí tým sice rychle vedl zásluhou Bárkové, za šest minut ale srovnala Pavla Pejzlová. Ve druhé třetině se rozhodlo o osudu zápasu, když tuto část hry vyhrála Olomouc 4:0, dvakrát se totiž prosadila Reimerová, přidaly se také Martina Pejzlová s Ryšavou. V poslední třetině pak už jen pojistila olomouckou výhru Suchánková. „Po úvodní nervozitě jsme začaly proměňovat naše šance. Využíváním volných prostor a postupně získanou převahou jsme navýšily skóre. Zlomový okamžik byly 3 rychlé góly po půlce zápasu,“ řekla k utkání Alena Sklenářová.

Zajímavé utkání odehrály celky Ivanti Tigers a Střešovic. Tatranky se sice dokázaly dostat do vedení, to ale ještě v první třetině ztratily, především díky dvěma zásahům Kovaříkové. Po bezbrankové prostřední části dokončila Kovaříková hned na úvod třetí třetiny hattrick, na což rychle reagovala Želízková. Za necelou minutu ale nepřipustila komplikace Hyršlová. Utkání nakonec skončilo výhrou favorita v poměru 7:4. „Zasloužené vítězství, když jsme většinu utkání byli lepším týmem. Jsme rádi za povedený vstup do sezóny i s takto omlazeným kádrem,“ pochvaloval si Marek Novák z Tigers.

Křest ohněm prožily v nejvyšší soutěži florbalistky Bulldogs Brno, které debutovaly na hřišti mistryň z Vítkovic. Ostravské florbalistky potvrdily proti sympaticky hrajícímu soupeři roli favorita a zvítězily 11:1, když jedinou brněnskou branku zaznamenala Michaela Žáková. Na straně Vítkovic se čtyřmi body blýskla čerstvá reprezentantka Ivana Šupáková. „Celkově slušný start do sezóny, prvních 30 minut jsme hráli podle našeho herního plánu, dařilo se nám být aktivní, rychle sbírat míčky a dávat góly. Postupně se organizovaná hra vytrácela a už to bylo spíše nahodilé nahoru dolů,“ nebyl úplně spokojen trenér Vítkovic Tomáš Martiník.

Roli jednoznačného favorita potvrdil také Chodov, který sice po brance Kristýny Bachmaierové prohrával, ještě v první části ale vývoj utkání otočil a nakonec zvítězil 15:1. Hned pět asistencí si připsala Martina Řepková, Magdalena Plášková pak zatížila konto soupeřek čtyřmi góly. Gabriela Žůrková si pak proti týmu, který ještě v minulé sezoně vedla jako hrající trenérka připsala tři body. „Musím holky pochválit za týmový výkon, i přes počáteční nervozitu jsme měli zápas herně od začátku pevně pod kontrolou. Největší naše bolest v zápase byla slabá produktivita, co jsme dokázali spálit bylo šílené,“ poukázal kouč Chodova Lukáš Procházka na fakt, že brankářka hostí Veronika Samková si v utkání dokázala připsat 58(!) úspěšných zákroků.

Přehled výsledků 1. kola Extraligy žen

FBC ČPP OSTRAVA – K1 Florbal Židenice 8:7
branky: 17. Michaela Mlejnková, 30. Denisa Kotzurová, 31. Paulína Hudáková, 38. Denisa Kotzurová, 45. Nela Kapcová, 45. Paulína Hudáková, 54. Michaela Mlejnková, 60. Paulína Hudáková – 3. Andrea Dernerová, 24. Eva Smutná, 24. Kamila Pravcová, 29. Andrea Dernerová, 40. Andrea Dernerová, 44. Šárka Staňková, 55. Eva Filipová; rozhodčí: Lukáš Axmann – Radek Šiška; vyloučení: 0:2; využití: 2:0; diváků: 61; zásahy brankářů: Jana Dupčáková 13 – Lenka Remešová 18; po třetinách: 1:1, 3:4, 4:2;

Ivanti Tigers Jižní Město – Tatran Střešovice 7:4
branky: 8. Nikola Hermannová, 13. Kateřina Kovaříková, 15. Kateřina Kovaříková, 41. Eliška Chudá, 42. Iveta Hyršlová, 44. Vendula Beránková, 58. Eliška Chudá – 7. Karolína Vachušková, 41. Lucie Želízková, 50. Mariana Býčková, 55. Denisa Billá; rozhodčí: David Bezucha – Michal Bezucha; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 111; zásahy brankářů: Martina Franková 26 – Eliška Drbalová 40; po třetinách: 3:1, 0:0, 4:3;

1. SC TEMPISH Vítkovice – Bulldogs Brno 11:1
branky: 4. Ivana Šupáková, 12. Denisa Ferenčíková, 14. Denisa Ferenčíková, 20. Ivana Šupáková, 21. Sára Seevaldová, 22. Kamila Paloncyová, 25. Denisa Ferenčíková, 25. Barbora Husková, 28. Barbora Husková, 35. Veronika Enenkelová, 54. Zuzanna Krzywak – 33. Michaela Žáková; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 85; zásahy brankářů: Nikola Příleská 10 – Markéta Marková 15, Sabina Dvořáčková 16; po třetinách: 4:0, 6:1, 1:0;

FbŠ Bohemians – Panthers Praha 5:4
branky: 15. Eliška Císařová, 44. Hana Poláková, 54. Aneta Toulová, 56. Adéla Bočanová, 60. Adéla Bočanová – 6. Kristýna Lochmannová, 12. Nikola Staňková, 23. Tereza Pitterlingová, 57. Kristýna Lochmannová; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 734; zásahy brankářů: Daniela Kreisingerová 9 – Kristýna Horňáková 28; po třetinách: 1:2, 0:1, 4:1;

Crazy girls FBC Liberec – FBS Olomouc 1:6
branky: 2. Pavla Bárková – 8. Pavla Pejzlová, 25. Martina Pejzlová, 33. Tereza Reimerová, 36. Tereza Reimerová, 37. Lenka Ryšavá, 48. Barbora Suchánková; rozhodčí: David Rousek – Ondřej Sochůrek; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 60; zásahy brankářů: Kateřina Dvořáková 21 – Lenka Kubíčková 23; po třetinách: 1:1, 0:4, 0:1;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – KM automatik FBK Jičín 15:1
branky: 19. Kristína Belicová, 20. Gabriela Žůrková, 27. Gabriela Žůrková, 27. Kristína Belicová, 28. Karolína Suchá, 37. Marie Havlíčková, 38. Tereza Hanzlíková, 39. Magdaléna Plášková, 44. Johana Vrbová, 46. Magdaléna Plášková, 46. Johana Vrbová, 47. Magdaléna Plášková, 50. Magdaléna Plášková, 52. Kristína Belicová, 54. Daniela Frantíková – 15. Kristýna Bachmaierová; rozhodčí: Jiří Kropáček – Tomáš Novák; vyloučení: 0:3; využití: 1:0; diváků: 85; zásahy brankářů: Hana Ranochová 11 – Veronika Samková 58; po třetinách: 2:1, 6:0, 7:0;