Florbalistky Chodova jednoznačně ovládly derby s Ivanti Tigers. Foto: Florbal Chodov
20. 9. 2019 Extraliga žen (2) KOMENTÁŘŮ

Chodov rozstřílel Ivanti Tigers, Tatran s Jičínem si zapsaly cenné výhry

Druhé kolo nejvyšší ženské soutěže přineslo největší překvapení ve svém šlágru, který skončil jednoznačnou výhrou Chodova nad Ivanti Tigers poměrem 12:3. Cenné výhry si připsaly celky Jičína a Panthers, které porazily Liberec, respektive Panthers. Skvělý individuální výkon si zapsala Barbora Husková, která konto Židenic zatížila sedmi brankami.

Šlágr kola se změnil v jednoznačnou záležitost pro Chodov. Už v první minutě šel do vedení, jeho náskok pak zvýšila Suchá. Rozhodlo se ve druhé třetině, kterou Chodov vyhrál dílčím skóre 7:1. Ve třetí třetině náskok Chodova narostl až na 11:1, utkání nakonec skončilo 12:3 pro Lvice. „Výborný týmový výkon, podpořený skvělou Christy v bráně. Pracujeme poctivě v tréninku, myslím, že nás všechny to takhle baví a dokážeme to přenášet i do zápasu. Musím holky zase pochválit, ale je potřeba zůstat pevně nohama na zemi. Soupeři děkujeme za utkání a před Luciou Jelínkovou smekám za její úžasnou kariéru!!!,“ sympaticky zmínil Lukáš Procházka slovenskou florbalistku, která se v tomto utkání definitivně rozloučila s Ivanti Tigers.

Marek Novák pak uznal prohru a rovněž se rozloučil s Jelínkovou. „Do utkání jsme nevstoupili dle našich představ a soupeř se rychle chopil otěží. Postupně nás přehrával snad ve všech aspektech hry a zaslouženě zvítězil. Děkujeme za utkání a těšíme se na odvetu. Na závěr děkuji naší legendě a přeji jí hodně štěstí do budoucích let,“ rozloučil se.

První a nesmírně cennou výhru pod vedením Michaely Marešové si připsaly Tatranky. V utkání proti Panthers nikdy neprohrávaly a už v jeho polovině vedly 4:1. Ve třetí třetině se hráčky Panthers dostaly po brankách nových posil Nikoly Staňkové a Martiny Kleinové na rozdíl dvou branek, ale branky Vachuškové se Želízkovou nakonec určily konečný výsledek na 7:3 pro Tatran. „Důležité tři body pro náš mladý tým. V první třetině nás hodně podržela brankářka. V druhé části jsme se uklidnili na míčku a připravili si šance, které jsme proměnili. V posledním dějství na nás soupeř vletěl, na štěstí po stažení na dvě formace jsme se prosadili jako první a konec už jsme zvládli,“ pochvaloval si Marek Michálek z Tatranu.

Cennou výhru si v tomto kole připsaly také florbalistky Jičína, které s Karolínou Erbanovou v sestavě porazily Liberec 8:4. Povedl se jim vstup do zápasu, když po deseti minutách vedly 2:0. Liberci se sice povedlo vyrovnat, ale v závěru první části poslala Jičín do vedení Bachamaierová a FBK již otěže zápasu nepustilo. Ve druhé části přidal Jičín tři branky, na všech se podílela hrající trenérka Lucie Paulovičová. V úplném závěru zápasu ještě vykřesala libereckou naději Michaela Pavlíková, ale následné dvě branky Jičína daly konečné skóre 8:4. „Byl to náš první domácí zápas, který jsme chtěli vyhrát, to se nám povedlo, ale bylo zde vidět spousta nepřesných nahrávek. Je stále na čem pracovat,“ uvedla Marcela Urbanová.

Hráčky Bohemians předvedly proti Bulldogs skvělý vstup do utkání, když po deseti minutách vedly 3:0, domácí florbalistky se ale nevzdaly a už ve druhé třetině se dokázaly dvakrát dostat na rozdíl jediné branky. Ještě ve 43. minutě snížila na 4:5 Domonkosová, rozhodující branku ale vstřelila v přesilové hře Adéla Bočanová. Buldočky již nenašly odpověď a padly 4:6. „Nejprve musím ocenit výkon soupeře, který dokázal celý zápas aktivně a efektivně napadat. Jsme rádi, že odvážíme tři body, ale jednoduché to nebylo,“ složil soupeři kompliment trenér Bohemians Tomáš Grigar.

První zápas se Ostravě příliš nevydařil, druhé utkání proti Olomouci ale měly florbalistky FBC pevně pod kontrolou. Už první třetinu vyhrály svěřenkyně Jakuba Robenka 3:1, celý zápas pak dovedly k výhře 10:1, když si hned šest bodů připsala Michaela Mlejnková. „Zápas jsme měli od začátku pod kontrolou a zaslouženě jsme vyhráli. Od půlky zápasu jsme hráli do hluboké obrany a nebylo to úplně ideální, Přesto si myslím, že vzhledem k obrazu hry je výsledek k domácím ještě milosrdný,“ uvedl k utkání.

Vítkovice potvrdily také ve druhém domácím utkání s brněnským soupeřem roli favorita a Židenice porazily vysoko 13:2. Sedmi brankami se blýskla útočnice Barbora Husková, která tak odehrála bodově nejvydařenější zápas v nejvyšší soutěži. „Dobře jsme začali, chytli jsme tempo a brzy dostali zápas pod kontrolu. Ač je výsledek přesvědčivý, pořád máme v zápase hluchá a zmatečná místa, ve kterých se sami vyhazujeme ze sedla. Chceme být na hřišti ještě přesvědčivější,“ chce ale od svých hráček ještě více hlavní trenér Vítkovic Tomáš Martiník.

Přehled výsledků 2. kola Extraligy žen:

1. SC TEMPISH Vítkovice – K1 Florbal Židenice 13:2
branky: 1. Barbora Husková, 2. Sára Seevaldová, 9. Barbora Husková, 10. Kamila Paloncyová, 15. Barbora Husková, 25. Sára Seevaldová, 27. Lucie Cholinská, 33. Barbora Husková, 41. Dominika Buczek, 48. Barbora Husková, 50. Barbora Husková, 51. Lucie Cholinská, 60. Barbora Husková – 31. Andrea Dernerová, 60. Eva Urbášková; rozhodčí: Radim Sýkora – Miroslav Tkáč; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 89; zásahy brankářů: Petra Klečková 12 – Karolína Krištofová 20; po třetinách: 5:0, 3:1, 5:1;

Ivanti Tigers Jižní Město – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:12
branky: 38. Lucie Řezáčová, 55. Eliška Trojánková, 57. Dominika Steinbachová – 1. Gabriela Tožičková, 16. Karolína Suchá, 21. Martina Řepková, 24. Gabriela Žůrková, 28. Karolína Suchá, 33. Anet Jarolímová, 36. Daniela Frantíková, 37. Karolína Suchá, 38. Martina Řepková, 51. Jana Vávrová, 51. Martina Řepková, 56. Gabriela Žůrková; rozhodčí: Jakub Vlček – Lukáš Žofka; vyloučení: 2:1; využití: 0:2; diváků: 154; zásahy brankářů: Martina Franková 17, Kristýna Karli 10 – Jana Christianová 28; po třetinách: 0:2, 1:7, 2:3;

FBS Olomouc – FBC ČPP OSTRAVA 1:10
branky: 7. Jitka Oháňková – 3. Kristýna Pospíšilová, 4. Denisa Kotzurová, 14. Markéta Vrlíková, 21. Michaela Mlejnková, 22. Denisa Kotzurová, 28. Paulína Hudáková, 48. Michaela Mlejnková, 49. Viktória Grossová, 52. Nela Kapcová, 56. Michaela Mlejnková; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 72; zásahy brankářů: Pavla Lišková 34 – Jana Dupčáková 20; po třetinách: 1:3, 0:3, 0:4;

KM automatik FBK Jičín – Crazy girls FBC Liberec 8:4
branky: 3. Marcela Urbanová, 10. Lucie Růžičková, 20. Kristýna Bachmaierová, 23. Lucie Paulovičová, 27. Kristýna Bachmaierová, 34. Kristýna Bachmaierová, 59. Markéta Kosová, 60. Natálie Kuželová – 17. Karolína Vlachová, 19. Barbora Knotková, 43. Gabriela Horáková, 58. Michaela Pavlíková; rozhodčí: Kateřina Hátlová – Lenka Jansová; vyloučení: 2:1 + Kateřina Svobodová (LIB) 5; využití: 2:0; diváků: 104; zásahy brankářů: Veronika Samková 12 – Kateřina Dvořáková 19; po třetinách: 3:2, 3:0, 2:2;

Bulldogs Brno – FbŠ Bohemians 4:6
branky: 22. Michaela Žáková, 26. Pavlína Bačová, 39. Pavlína Bačová, 43. Nikola Domonkosová – 4. Hana Poláková, 7. Hana Poláková, 10. Adéla Cukrová, 31. Romana Bačová, 39. Hana Poláková, 49. Adéla Bočanová; rozhodčí: Martin Hudeček – Pavel Rochovanský; vyloučení: 3:2; využití: 1:1; diváků: 110; zásahy brankářů: Sabina Dvořáčková 14, Markéta Marková 7 – Martina Lerchová 33; po třetinách: 0:3, 3:2, 1:1;

Panthers Praha – Tatran Střešovice 3:7
branky: 28. Dominika Tůmová, 46. Nikola Staňková, 50. Martina Kleinová – 13. Kateřina Seemannová, 24. Markéta Prontekerová, 29. Barbora Zabavská, 32. Lucie Želízková, 38. Lucie Želízková, 52. Karolína Vachušková, 56. Lucie Želízková; rozhodčí: Petr Herman – Daniel Nejedlo; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 100; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 29 – Eliška Drbalová 23; po třetinách: 0:1, 1:4, 2:2;