Tomáš Kafka Tomáš Kafka je novým prezidentem Tatranu. Foto: Martin Flousek
5. 10. 2019 Superliga (4) KOMENTÁŘŮ

Novým prezidentem Tatranu je Tomáš Kafka! Ve vedení budou také další legendy

 Florbalový Tatran Střešovice hlásí velkou změnu ve svém vedení. Jako prezident skončila florbalová legenda, jeden ze zakladatelů florbalu v České republice, Martin Vaculík. Jeho pozici převezme legendární brankář Tomáš Kafka, který bude spolupracovat například s Vladimírem Fuchsem.

Mimořádná členská schůze rozhodla o novém vedení florbalového Tatranu Střešovice. Na svých pozicích skončili Martin Vaculík, který se nadále bude věnovat předsednictví celé Tělovýchovné Jednoty a marketingový expert Petr Harapát. Rovněž Harapát bude nadále s Tatranem spolupracovat.

Vaculíkovým nástupcem se stal Tomáš Kafka, který ještě na jaře dovedl jako brankář k senzačnímu slovenskému titulu Trenčín, nyní se vydává na úplně novou dráhu. „Chci, aby Tatran jako florbalový oddíl byl významný a obdivovaný, chci, aby měl nejlepší trenérský tým a nejlepší výchovu mládeže v Česku“, má jasno o tom, jak by chtěl Tatran prezentovat.

Martin Vaculík věří, že Tomáš Kafka je správnou volbou. „Všechno má svůj čas, proto jsem už delší dobu avizoval svůj odchod z funkce prezidenta florbalového oddílu. Po téměř 30ti letech krásné, náročné a zodpovědné práce na budování florbalového Tatranu, je čas předat pomyslné žezlo dál. Jsem moc rád, že ho předávám právě Tomáši Kafkovi, který je Tatranskou osobností nejvyššího kalibru. Tomáš postavil silný tým odborníků a spolu s florbalovým managementem určitě dokáže posunout Tatran zase dál. Jsem připraven pomáhat i nadále, ale již jen z pozice předsedy tělovýchovné jednoty,“ uvedl v tiskovém prohlášení klubu.

Dalšími členy Výkonného Výboru florbalistů Tatranu budou Vladimír Fuchs, dlouholetá tatranská legenda, Marek Paděvět, ředitel developerské společnosti PSN, profesor a ortoped Vojtěch Havlas a dlouholetý tatranský funkcionář Zdeněk Janoušek.

Prioritami bude rozvoj mládeže a projekt akademie v Řepích. Také s tímto účelem již Tatran spolupracuje s dlouholetým fotbalovým manažerem, spjatým především s FAČR a Duklou, Michalem Prokešem.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • trener napsal:

  sympatické na Tatranu je, že se vydal svoji vlastní cestou. po letech mu to sice nepřineslo kýžené ovoce, ale drží se svoji filosofie. legendy jako takové nejsou zárukou ničeho – viz.fotbal, hokej…v tomto případě bych se tak trochu obával zavlečení a infikaci florbalu fotbalovými moresy . když si přečtu FAČR naskakuje mi husina. přeji panu Kafkovi mnoho štěstí a úspěchů v nové pozici

  • Ole napsal:

   Ok, sice se vydal vlastni cestou, ale ovoce mu to dnes neprinese. Takhle bude opravdu jen vychovnou stanici pro Chodov a Bolku. Jestli chce Tatran zas vyhravat, musi byt schopny ty hrace u sebe udrzet. Takze proste musi zlepsit ekonomicke/socialni podminky pro hrace.

   • včelka napsal:

    Myslim, že Kafka při svém dosaženém vzdelání a následné úspešné praxi v renomovaných firmách bude v Tatranu určite človek na svém míste!

    Když se k tomu připočtou léta strávená ve vrcholovém florbale, pak není už vůbec co řešit.?

    Tatran by se tak mel brzy dostat tam, kam v minulosti léta patřil.

 • David napsal:

  Fuchs.. Člověk, který ani po více než dvaceti letech není schopen v televizních přenosech nepronášet úplné nesmysly..

Napsat komentář

*