Florbalisté Karlových Varů mají důvod ke spokojenosti. Foto: www.kmfotokv.cz Florbalisté Karlových Varů mají důvod ke spokojenosti. Foto: www.kmfotokv.cz
7. 10. 2019 1. liga (4) KOMENTÁŘŮ

Vary vyhrály i pátý zápas, tabulkou stoupají Bulldogs Brno a Start98

Hráči Karlových Varů zatím potvrzují, že nemají jméno „Hurrican“ v názvu náhodou. Z pěti zápasů Západočeši vybojovali plný počet 15 bodů a vévodí tabulce 1. ligy. Na záda jim dýchá čtveřice týmů včetně zvedajících se Bulldogs a pražského Startu98.

Brněnští Gullivers ale především v první části dali Karlovarským zabrat a drželi se na dostřel. Klíčové odskočení domácích se tak konalo až ve druhé třetině, kterou Západočeši vyhráli 5:1. Na výhře 9:6 se čtyřmi body (2+2) podílel Michal Klápa, Miroslav Šnajdr zapsal hattrick. Hostům naopak nestačily ani tři góly a jedna asistence Václava Černocha.

Na druhé příčce jsou aktuálně Kanonýři Kladno, kteří deklasovali Petrovice 15 góly. Čtyři body (2+2) zaznamenal ruský florbalista Aleksander Trofimo a hattrick přidal Filip Ullmann. Kanonýři se tak mohou po pěti kolech pochlubit nejlepší ofenzivou v soutěži. V nadcházejícím kole budou muset formu potvrdit na hřišti Gullivers.

V duelu Kladna s Petrovicemi řádil ruský útočník Aleksander Trofimov. Foto: Kanonýři Kladno

Čtvrtou výhru v sezoně zaznamenal také Chomutov, proti českobudějovickým Štírům to byla ale velká dřina. Poprvé se Chomutovští dostali do vedení až pět minut před koncem a výhru nakonec zařídil až v předposlední minutě Tomáš Novotný. Hned u pěti gólů domácích z celkových sedmi byl skvěle hrající Ondřej Šarša.

Brněnští Bulldogs se oklepali z porážky v úvodním kole a vyhráli všechny čtyři následující duely. Nyní zvládli těžké střetnutí na hřišti Havířova, kde triumfovali těsně 8:7. Čtvrté vítězství v řadě sesbíral také Start98. Tým z Kunratic nasázel doma Rožnovu 12 branek a po Kladnu má druhý nejúdernější útok v soutěži.