Florbalistky Panthers čeká důležitý zápas s Bulldogs Brno Foto: Panthers Praha
14. 10. 2019 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Šlágr kola přinesl tři body Židenicím, favorité měli v ostatních zápasech navrch

Šesté pokračování nejvyšší ženské soutěže prakticky do puntíku splnilo, co se od něj očekávalo. Favorité neměli ve svých zápsech větší problémy s potvrzením své role a bez vyjímky si odnesli tři body. Na šlágr kola se čekalo až do posledního utkání, které pro sebe nakonec získaly florbalistky Židenic. Ty tak potvrdily, že se jim proti soupeřům, se kterými se mohou reálně rovnat, daří a směle mohou prohlásit, že jejich útok na play off dostává reálné obrysy. Na druhé straně Panthers se zjevně nadále v sezoně trápí.

Od zápasu Panthers s Židenicemi se očekávalo, že splní úlohu šlágru kola a to se mu podařilo. Pražanky šly brzy do vedení zásluhou Pitterlingové, jinak ale tahaly za kratší konec provazu. Židenice se nicméně začaly prosazovat až od druhé části. Nejprve na 1:1 srovnala Hubáčková, v polovině zápasu dostala svůj tým do vedení Barbora Sedláčková a za další dvě minuty skórovala Pravcová. V závěru ještě Židenice přežily oslabení a položily tak základ vítězství.

Ve třetí třetině sice nejprve nevyužily přesilovku a nechaly snížit Slanou, za dvě minuty ale odpověděla svou první extraligovou brankou v tomto ročníku Markéta Sedláčková. V samotném závěru pak Dernerová dvěma zásahy určila konečné skóre na 6:2 pro brněnský tým.

Jiří Starý se radoval, že jeho tým potvrdil převahu. „Po většinu zápasu jsme byli lepším týmem, v první třetině jsme ale převahu nedokázali vyjádřit gólově. Ve druhé třetině jsme domácím odskočili a to rozhodlo,“ zhodnotil.

To Lukáš jenšík věděl, že jeho tým neodehrál povedený zápas. „Po celý zápas bylo Brno dnes jednoznačně lepší. Odpadávali jsme od soubojů, nestíhali jsme rychlostně a nehráli jsme dobře na balonu. Brno dneska zaslouženě vyhrálo. Musíme se připravit na tři klíčová utkání, která nás čekají za 14 dní, kde čekáme, že budeme bodovat,“ připomněl, že situace Panthers v tabulce začíná být složitá.

Ostrava začala na hřišti Bulldogs výborně, když na začátku třetí minuty vedla už 3:0, po první třetině pak 6:2. V následujícím průběhu zápasu už takovou převahu neměla, druhá část dokonce skončila dílčí remízou 3:3, celý zápas pak nakonec 11:6 pro favorita. Sympatický výkon předvedla Pavlína Bačová, autorka hattricku. „Líbil se mi náš začátek, pak už ale byla koukatelná jen hra Brna. Máme hodně důvodů se zamýšlet a realizační pár bezesných nocí před sebou,“ naznačil Jakub Robenek poměrně rázně, že s výkonem zdaleka nebyl spokojen.

Michaela Marešová se jako trenérka Tatranu postavila Chodovu a ačkoliv výsledek není úplně pozitivní, její asistent Jan Pojar si přes prohru 2:12 pochvaloval přinos zápasu. Ten Tatranu příliš nevyšel, první část prohrál 1:3, v té druhé pak inkasoval hned šestkrát, celkově zápas skončil již zmíněným vítězstvím Chodova 12:2. „Lepší zakončení a rozhodování v útočné fázi nás stálo přijatelnější výsledek. Naopak Chodov využil námi nabídnuté šance. Pro nás super zápas, který náš tým opět herně posune. Budeme důraznější před naší brankou a soupeřům nepovolíme jednoduché góly,“ řekl za Tatran Jan Pojar. „Našim holkám děkuji, že udržely koncentraci, několikahodinovou přípravu a zápas zvládly,“ uvedl Lukáš Procházka.

Florbalistky Bohemians pak potvrdily roli favorita proti Liberci a zvítězily 13:5. Celé utkání měly pod kontrolou a poté co získaly vedení pustily pouze jednou soupeře na rozdíl jedné branky. „V první třetině jsme těžili z přesilových her, ale ve zbytku utkání dominovali. Soupeř těžil z brejkových příležitostí, kterých měl až moc. Na tom musíme pracovat. Jsme rádi, že se prosadily všechny lajny a některé hráčky daly svůj první gól,“ pochvaloval si Tomáš Grigar první zásahy Minářové, Vaníčkové a Batíkové.

Dvě branářky si v tomto kole připsaly čisté konto. Martině Frankové se to v brance Ivanti Tigers povedlo proti Olomouci, za kterou chytala ještě v minulém ročníku. Při výhře 10:0 si připsala dvanáct zákroků a viděla například hattrick Elišky Trojánkové. „Holky dnes podaly kvalitní výkon. Zápas jsme kontrolovali a vytvořili si velké množství brankových příležitostí. Jsme rádi, že jsme bez úhony přečkali několik nebezpečných brejků soupeře a udželi čisté konto,“ řekl Lukáš Vacuška.

Druhou brankářkou byla Nikola Příleská, které se to povedlo již podruhé v sezoně. K zápisu potřebovala patnáct zákroků a přihlížela výhře svého týmu 17:0 nad Jičínem. Hned pět bodů si v utkání připsala trojice Husková – Planková – Zuzanna Krzywak. „Opět povedený vstup do utkání, aktivita, pohyb, produktivita. Bohužel postupně přechod ke zmatkům a zbrklosti. Toto musíme odstranit, jinak můžeme v jiných zápasech zaplakat,“ našel si Tomáš Martiník oblast, kterou musí jeho tým zlepšit.

Přehled výsledků 6. kola Extraligy žen

1. SC TEMPISH Vítkovice – KM automatik FBK Jičín 17:0
branky: 1. Barbora Husková, 5. Zuzanna Krzywak, 6. Barbora Husková, 10. Barbora Husková, 13. Sára Seevaldová, 14. Eliška Planková, 21. Eliška Planková, 24. Kamila Paloncyová, 25. Vlaďka Maděrová, 26. Michaela Kubečková, 26. Barbora Husková, 38. Sára Seevaldová, 51. Zuzanna Krzywak, 53. Ivana Šupáková, 55. Sára Seevaldová, 58. Zuzanna Krzywak, 60. Michaela Kubečková; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 70; zásahy brankářů: Nikola Příleská 15 – Marcela Velzelová 26; po třetinách: 6:0, 6:0, 5:0;

Ivanti Tigers Jižní Město – FBS Olomouc 10:0
branky: 9. Nikola Hermannová, 17. Eliška Trojánková, 27. Lucie Řezáčová, 30. Eliška Trojánková, 30. Nikola Hermannová, 35. Petra Šebestová, 49. Petra Šebestová, 51. Eliška Trojánková, 58. Lucie Řezáčová, 59. Kateřina Kovaříková; rozhodčí: Jan Brejcha – Lukáš Husák; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 161; zásahy brankářů: Martina Franková 12 – Lenka Kubíčková 43; po třetinách: 2:0, 4:0, 4:0;

Bulldogs Brno – FBC ČPP OSTRAVA 6:11
branky: 4. Gabriela Komínková, 9. Pavlína Bačová, 27. Pavlína Bačová, 28. Aneta Koláčková, 33. Pavlína Bačová, 54. Eva Stará – 2. Denisa Kotzurová, 3. Michaela Mlejnková, 3. Kristína Hudáková, 5. Kristína Hudáková, 14. Veronika Káčová, 18. Denisa Kotzurová, 30. Veronika Káčová, 34. Michaela Mlejnková, 36. Kristína Hudáková, 41. Denisa Kotzurová, 52. Michaela Mlejnková; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 3 + Eva Stará (BRN) 5:3; využití: 1:1; diváků: 64; zásahy brankářů: Markéta Marková 24 – Jana Dupčáková 16; po třetinách: 2:6, 3:3, 1:2;

FbŠ Bohemians – Crazy girls FBC Liberec 13:5

Tatran Střešovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:12
branky: 20. Daniela Kvasková, 53. Mariana Býčková – 1. Tereza Hanzlíková, 6. Karolína Suchá, 20. Daniela Frantíková, 22. Anet Jarolímová, 24. Martina Řepková, 29. Gabriela Žůrková, 35. Karolína Suchá, 37. Gabriela Tožičková, 37. Tereza Hanzlíková, 47. Karolína Suchá, 57. Martina Řepková, 57. Karolína Suchá; rozhodčí: Tomáš Kapr – Michal Tichý; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 275; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 11, Markéta Antalová 14 – Jana Christianová 26; po třetinách: 1:3, 0:6, 1:3

Panthers Praha – K1 Florbal Židenice 2:6
branky: 2. Tereza Pitterlingová, 50. Anežka Slaná – 23. Zuzana Hubáčková, 31. Barbora Sedláčková, 33. Kamila Pravcová, 52. Markéta Sedláčková, 59. Andrea Dernerová, 60. Andrea Dernerová; rozhodčí: Kateřina Hátlová – Lenka Jansová; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 85; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 22 – Lenka Remešová 13; po třetinách: 1:0, 0:3, 1:3;